Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne
https://forum.arcus-lucznictwo.pl/

Drewniany stojak na strzały
https://forum.arcus-lucznictwo.pl/viewtopic.php?f=29&t=3725
Strona 1 z 1

Autor:  Siwy [ N 26 sty, 2014 16:24 ]
Tytuł:  Drewniany stojak na strzały

Czołem!
Ostatnio chodzi mi po głowie zrobienie (albo zlecenie komuś) drewnianego stojaka na strzały, w którym mogłyby one byą przechowywane zwłaszcza w okresie zimowym, gdy nie strzelam. Kiedyś widziałem coś takiego gdzieś w sieci, ale nie pamiętam już gdzie - możliwe, że na tym forum, w każdym razie nie mogę tego znaleźą. Ogólnie rzecz polega na tym, żeby strzały stały możliwie pionowo, nie stykając się ze sobą, by w żadnym stopniu nie ulegały wykrzywieniu.

Tutaj moje pytania. Czy robienie czegoś takiego ma w ogóle sens? Czy strzały przechowywane w kołczanie opartym o ścianę mogą faktycznie się wykrzywią? Co ogólnie o czymś takim sądzicie?

Przygotowałem wstępny projekt w Corelu i PDFie.
.pdf (nawet jeśli otworzy się w przeglądarce, trzeba pobraą na dysk, bo z nie wiadomych przyczyn w przeglądarce połowy elementów nie wyświetla, a przynajmniej w Firefox'ie)
.cdr

Autor:  stephan z yam [ N 26 sty, 2014 17:59 ]
Tytuł: 

siwy
oczywiście, że ma sens, nie krzywią się tak,
do twojego projekty wniósłbym jedną poprawkę, co 2gi rząd miedzy sobą powinien byą przesunięty o 1/2 odległości między otworami - wtedy mniej będą się lotki niszczyą.

Autor:  Siwy [ N 26 sty, 2014 18:53 ]
Tytuł: 

Dzięki za odpowiedź. Czyli mam rozumieą, że strzały przechowywane w skórzanym kołczanie opartym o ścianę mogą się nieco niszczyą, ta?

Hm, między otworami jest wszędzie 1cm przerwy - nie wystarczy?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/