Jako współorganizatorka i uczestniczka tych zawodów podsumuję w kilku zdaniach te zawody:
1. udział wzięło 48 uczestników, zgrupowanych w 12 drużynach
2. udział wzięli przedstawiciele 8 województw Polski: opolskie, dolnośląskie, śląskie, małopolskie, wielkopolskie, łódzkie, pomorskie, warmińsko - mazurskie
3. każdy uczestnik wystrzelił od 600 strzał /wersja minimalna/ do 900 / przy 15 godzinach strzelania/
4. przechodzone od 4 do 6 km do tarczy, liczone tylko tam i z powrotem
5. 24 godziny strzelania na hali w Sycowie non-stop
6. w zależności od naciągu łuku i ilości wystrzelanych godzin "przerzucone" kilogramy w ciągu tego turnieju kształtowały się od 9 do 18 ton.
7. Najwyższy wynik indywidualny -227 p. daje 75,66 % skuteczność
/strzelanie odbywało się na dystansie 20 m, do 40 cm tarczy pięciopolowej Fita, Field/
8. 2 osoby w trakcie turnieju strzelały przez 15 godzin w trakcie turnieju
9. najdłuższy maraton strzelania non-stop: 7 godzin
tu można sobie poprzeglądać wyniki indywidualne i drużynowe:
http://a2archery.pl/MP24h/index.phpTurniej był pomysłem mojego wieloletniego an-onimowego kolegi Boullego, który poświęcił naprawdę wiele prywatnego czasu na wymyślenie regulaminu tego turnieju, jeździł, dzwonił i załatwiał 1000 spraw związanych z organizacją. Dzięki niemu udało się uzyskać pomoc OSiR Syców, miejsca, gdzie odbyły się zawody. Od Dyrektora tego obiektu uzyskaliśmy wielkie wsparcie naszego pomysłu, dzięki temu nasze zawody uzyskały odpowiednią oprawę. Natomiast dzięki pomocy łuczników z A2Archery mieliśmy stronę internetową naszych zawodów, gdzie wyniki pojawiały się niemal na bieżąco.
Ja tam byłam robolem przy tarczy, ale wiem, że te zawody to zasługa pasji i zaangażowania kilku osób. I dzięki tym kilku osobom powstał turniej, który ma wielką szansę być imprezą cykliczną.
Pozdrawiam
An - indywidualnie II miejsce