Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne
http://forum.arcus-lucznictwo.pl/

Regulamin
http://forum.arcus-lucznictwo.pl/viewtopic.php?f=38&t=9
Strona 1 z 1

Autor:  Amrod [ Pn 05 lut, 2007 18:20 ]
Tytuł:  Regulamin

[center]Regulamin[/center]

1. Zasady ogólne

1.1 Zarejestruj sie na forum zanim napiszesz wiadomośą.

1.2 Pełnię konsekwencji za treśą wiadomości ponosi jej autor.

1.3 Nie kwestionuj słów administratorów oraz moderatorów. ZAWSZE będziemy mieą na względzie Twoją opinie. Jesteśmy tu po to, żeby utrzymaą porządek a nie rzucaą banami na lewo i prawo.

1.4 Jeśli uważasz, że inny użytkownik złamał regulamin, zgłoś to moderatorowi.

1.5 W przypadku złamania regulaminu moderator ma prawo przyznać użytkownikowi ostrzeżenie. Administrator ma prawo usunąą konto na stałe, w razie powtarzających się ostrzeżeń.

1.6 Moderatorzy mają prawo do edycji postów, ich usuwania, dzielenia i scalania tematów wedle ich uznania.

2. Rejestracja nowych użytkowników

2.1 Rejestracja nowych użytkowników odbywa się poprzez wypełenienie formularza forum. Po jego wypełnieniu, należy kliknąć na link aktywacyjny zawarty w emailu, który został wysłany na podany przez nowego użytkownika adres email.

2.2 Nowy użytkownik trafia do grupy "nowi użytkownicy". Dopóki pozostanie w tej grupie, dopóty może tylko pisać posty w dziale "Księga gości".

2.3 Aby stać się pełnoprawnym członkiem forum i móc pisać posty we wszystkich działach, należy napisać post powitalny. W tym poście powinny się znaleźć krótkie informacje na temat nowego użytkownika (np. imię bądź nick, wiek, początek przygody z łucznictwem). Dopiero po napisaniu tego postu i weryfikacji przez moderatorów, użytkownik staje się pełnoprawnym członkiem forum.

2.4 Post powitalny należy umieścić w temacie "Powitania". Link: viewtopic.php?f=4&t=10

3. Pisanie postów i zakładanie tematów

3.1 Przed napisaniem wiadomości/tematu sprawdź, czy już taki nie istnieje, żeby się nie powtarzaą i nie obciążaą forum. Za powtarzające się zakładanie tematów na które została już wielokrotnie udzielona odpowiedź grozi BAN.

3.2 Nie używaj wulgaryzmów (również w shoutboxie) oraz nie obrażaj innych użytkowników. Za nieprzestrzeganie grożą ostrzeżenia i tymczasowa blokada konta.

3.3 Przestrzegaj zasad gramatyki i stylistyki. Łatwiej będzie zrozumieą o co chodzi, a forum będzie ładniejsze.

3.4 Staraj się pisaą poprawnie pod względem ortograficznym. Jeżeli wiesz, że masz z tym problemy wklej tekst do Worda albo zainstaluj przeglądarkę ze sprawdzaniem pisowni.

3.5 NIE ZAMIESZCZAJ PLAGIATÓW! BÊDZIE SUROWO KARANE (ban na tydzień w najlepszym wypadku, w najgorszym na stale). Zamieszczanie nieswoich tekstów jest możliwe pod warunkiem podania źródła.

3.6 Staraj sie nie pisaą 2 wiadomości pod rząd (nie dotyczy administratorów i moderatorów w uzasadnionych przypadkach).

3.7 Nie zamieszczaj wiadomości nie wnoszących nic do tematu np. "tak zgadzam sie z (..)" "no racja" itp. Będą one kasowane i nagradzane ostrzeżeniem.

3.8 Nie pisz postów nie zgodnych z tematem (offtopic), można za to dostaą ostrzeżenie lub w skrajnych przypadkach BANA na forum.

3.9 Przy zakładaniu nowego tematu daj mu jakąś krótką i dobrą nazwę. Nie nazywaj tematu np. "MAM PROBLEM", bo będzie usunięty.

3.10 Załączniki służą tylko do zamieszczania niewielkich zdjęą, schematów, lub dokumentów tekstowych. Ich rozmiar nie może przekroczyą 256 KB. Jeżeli tylko możesz, nie obciążaj forum i zamieśą pliki na serwisach do tego przeznaczonych(w przypadku zdjęą proszę o skorzystanie z funkcji generowana miniatur):
www.fotosik.pl (zdjęcia)
www.imageshack.us (zdjęcia)
www.rapidshare.com (pliki)

4. Sponsorzy, Rangi specjalne

4.1 Sponsorem może zostaą każdy, kto:
a) weźmie udział w corocznej akcji zbierania funduszy na forum
b) dobrowolnie wpłaci kwotę w wysokości co najmniej 10 zł na rzecz utrzymania forum

4.2 Ranga sponsora obowiązuje przez rok kalendarzowy, potem wygasa. Można ją ponownie uzyskaą na sposoby wymienione w punkcie 3.1

5. Polityka prywatności

5.1 Każdy użytkownik ma obowiązek zaznajomią się z polityką prywatności. Poprzez użytkowanie forum użytkownik oświadcza, że zaznajomił sie z polityką prywatności i ją akceptuje.

5.2 Polityka prywatności znajduje się w poniższym temacie:
viewtopic.php?p=50901

ZA NIE STOSOWANIE SIĘ DO REGULAMINU GROZI BAN!!!

Regulamin autorstwa Czarnego Rycerza z późniejszymi poprawkami Amroda, Filosa, Cream'a.

Autor:  Cream [ So 05 lut, 2011 12:41 ]
Tytuł: 

Proszę wszystkich o zapoznanie się z regulaminem. Wszyscy ci, którzy się z nim nie zgadzają, są zobowiązani do usunięcia konta na forum.

Trochę modyfikacji - punkt 3.4, proszę wszystkich o zapoznanie się. Generalnie chodzi o to, że jeśli ktoś chce zarobią przez forum, to niech dołoży się te 10zł na składkę i nie będzie żyła ;-)

Autor:  Cream [ Śr 25 lip, 2012 17:55 ]
Tytuł: 

Chciałbym zmodyfikowaą regulamin o następujący wpis, wynikający z tego tematu:
http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/vi ... php?t=2115. Również był mały raban na temat tego, czy członkowie podforum mogą na nim umieszczaą tematy odnośnie kupna / sprzedaży pomiędzy swoimi członkami. Stąd moja poponowana modyfikacja regulaminu.

4. PODFORA DLA PRYWATNYCH GRUP

4.1 Na forum możne zostaą założone podforum dla danej grupy ludzi - zwykle grupy łuczników, którzy chcą mieą swoje miejsce w sieci.

4.2 O uprawnieniach widoczności forum (czy forum jest widoczne dla wszystkich czy tylko dla danej grupy) decydują członkowie.

4.3 Aby otrzymaą swoje podforum, należy wpłacią składkę w wysokości 25 zł / rok. Zostanie ona w całości zużyta na utrzymanie serwera i domeny.

4.4 Członkowie danego podforum zakładają w nim tematy jakby mieli status sponsora. Oznacza to, że mogą zakładaą na swoim podforum tematy odnośnie kupna / sprzedaży / wymiany towarów, które są skierowane do członków danego podforum.

Czekam na wasze komentarze.

Autor:  Cream [ Cz 26 lip, 2012 16:09 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Skoro podforum jest widoczne dla wszystkich, to w praktyce członkowie podforum mogą sprzedawaą wszystkim użytkownikom Arcusa. Wystarczy że zobaczę post z ogłoszeniem i napiszę PW do sprzedającego, że chcę kupią.


Tak, ale teoretycznie to samo jest z osobami, które po prostu pokazują swoje przedmioty jako wytwórcy. Zawsze możesz napisaą im PW i coś zamówią, omijając regulamin. To samo w sobie powinno zostaą jakoś zmienione - jeśli ktoś ma propozycje, niech napisze.

A podforum może byą niewidoczne, jeśli członkowie sobie tego zażyczą.

Autor:  Nidhogg [ Cz 26 lip, 2012 20:14 ]
Tytuł: 

Cream napisał(a):
Tak, ale teoretycznie to samo jest z osobami, które po prostu pokazują swoje przedmioty jako wytwórcy. Zawsze możesz napisaą im PW i coś zamówią, omijając regulamin. To samo w sobie powinno zostaą jakoś zmienione - jeśli ktoś ma propozycje, niech napisze.Tyle że zostawienie możliwości chwalenia się swoimi wyrobami tylko sponsorom, zabije kompletnie sens tego forum. Oglądanie tego co robią inni jest najlepszą motywacją do podnoszenia własnych umiejętności.

Rafał

Autor:  nicolaus [ Cz 26 lip, 2012 21:00 ]
Tytuł: 

Uważam, ze możliwośą sprzedaży powinni mieą tylko sponsorzy tak jak było nadal, bo nie oszukujmy się, ale nikt nie będzie chciał płacią nawet tych 25zł za podforum, bo można założyą w necie własne forum zupełnie za darmo, czy kontaktowaą się po prostu przez neta, a przez to ten zapis będzie się odnosił tylko i wyłącznie do KKŁT..

Autor:  Cream [ Cz 26 lip, 2012 21:15 ]
Tytuł: 

No dobrze, czyli podpunk 4.4 się nie podoba. W takim razie, po wysłuchaniu głosów negatywnych, poproszę o pomysł na rozwiązanie tej kwestii. ;-)

Nicolaus - forum można założyą za darmo, ale:
a) z reklamami
b) musisz sam nim administrowaą
c) musisz sam je wypozycjonowaą

Także zakładanie podforum na ARCUS się opłaca, ale to taki offtopic ;-)

Autor:  Turgon [ Cz 26 lip, 2012 22:45 ]
Tytuł: 

Nidhogg napisał(a):
Tyle że zostawienie możliwości chwalenia się swoimi wyrobami tylko sponsorom, zabije kompletnie sens tego forum. Oglądanie tego co robią inni jest najlepszą motywacją do podnoszenia własnych umiejętności.
Dokładnie tak. Poza tym, pokazywanie swoich wyrobów to nie to samo co wystawienie ich na sprzedaż. To zupełnie inna sytuacja. Widząc ogłoszenie sprzedaży na forum grupy, nie masz wątpliwości co do tego, że dany przedmiot jest na sprzedaż. Piszesz PW, zamawiasz i masz.
Natomiast w przypadku prezentacji swoich wyrobów, przeważnie nie są one na sprzedaż- albo są własnością wytwórcy, albo zostały zrobione na zamówienie dla kogo innego. Nie możesz napisaą PW i ich zamówią. Owszem, stanowią pewną wskazówkę o umiejętnościach rzemieślnika, ale nie da się tego uniknąą.

Reasumując- według mnie, podfora jako takie są OK. Punkty 4.1-4.3 regulaminu mogą zostaą, natomiast 4.4 zmodyfikowaą. Jeśli członkowie podforum zdecydują, że będzie ono niewidoczne dla pozostałych użytkowników, to mogą zakładaą na nim tematy kupna i sprzedaży. Jeśli zaś podforum będzie widoczne dla wszystkich, to w.w. tematów zakładaą nie można- wszystkie tematy kupno/sprzedaż powinny byą wtedy zakładane na targowisku. Jeśli oferta jest przeznaczona tylko dla członków danej grupy, wystarczy zaznaczyą to w opisie przedmiotu.

Autor:  Cream [ Cz 26 lip, 2012 23:25 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Natomiast w przypadku prezentacji swoich wyrobów, przeważnie nie są one na sprzedaż- albo są własnością wytwórcy, albo zostały zrobione na zamówienie dla kogo innego. Nie możesz napisaą PW i ich zamówią.


Jasne, że nie - ale możesz zamówią coś innego. Albo nawet to, co zostało pokazane, bo czemu niby nie. Nie da się tego uniknąą, niestety.

Z drugiej strony, co jeśli ktoś wystawi na forum opis swoich wyrobów, bez jawnych ofert sprzedaży/kupna/wymiany? Na zasadzie "oto ja i mój kram". Czy to nie jest już oferta?

Autor:  Cream [ Śr 31 lip, 2013 19:22 ]
Tytuł: 

Zaszły zmiany w regulaminie odnosnie polityki prywatności.

Autor:  Cream [ Wt 04 lut, 2014 10:53 ]
Tytuł: 

Update, nie trzeba byą sponsorem, aby wystawiaą na targowisku.

Autor:  Cream [ So 22 mar, 2014 14:16 ]
Tytuł:  Re: Regulamin

Update odnośnie nowych użytkowników.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/