logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 10 gru, 2018 01:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Możliwość darmowego strzelania na terenie Stadionu Korona
PostNapisane: Wt 31 sty, 2017 01:28 
Krakowski Klub Łucznictwa Tradycyjnego

Mam bardzo dobrą wiadomość! :)

Znalazłam dla nas super miejsce, w którym możemy strzelać bez ponoszenia żadnych opłat. Pan Piotr z Centrum Sport Parkowa, mieszczącego się na Stadionie Korony, entuzjastycznie przystał na to, żebyśmy mogli tam trenować za darmo.

https://www.facebook.com/CentrumSportuParkowa/?fref=ts

Teren jest wielki, można tam wygodnie dotrzeć komunikacją miejską (autobusami i tramwajami na Mateczne albo Koronę) i samochodem (parking zaraz przy stadionie), miejsca chyba więcej nawet niż w Com Com Zone.

Do uzgodnienia pozostają terminy spotkań, ze względu na to, że czasami spotyka się tam dziecięca liga piłki nożnej, ale myślę, że bez problemu się jakoś dostosujemy. Pan Piotr nie widzi też przeszkód, żeby móc tam przychodzić po prostu, bez konkretnego terminu, tj. gdyby ktoś miał ochotę postrzelać w środku tygodnia na spontanie. Tylko wtedy trzeba brać pod uwagę, że na stadionie ktoś może być i trzeba będzie sobie wybrać takie miejsce, żeby było bezpiecznie :)

Oczywiście minusem jest to, że musielibyśmy wrócić do przynoszenia własnych celów. Ale za to odpada wymóg nakręcanych grotów i siłowania się z mokrymi matami ;) będę tam osobiście w środę i spróbuję dowiedzieć się, czy jest możliwość zostawienia gdzieś sprzętu, żeby nie musieć go za każdym razem wozić.

Czy klub jest chętny na darmowe strzelanie na stadionie Korony? :) Nie chciałabym oczywiście proponować zupełnego rezygnowania z Płaszowianki, bo wydaje mi się niezastąpiona chociażby przy organizowaniu jakiegokolwiek turnieju. Natomiast rozmawialiśmy kiedyś o poszukiwaniu bezpłatnego miejsca i pamiętam, że dużo osób miało nadzieję na takie rozwiązanie.

Prosiłabym, żeby jak najwięcej osób się wypowiedziało :)

Tytuł: Re: Możliwość darmowego strzelania na terenie Stadionu Koron
PostNapisane: Wt 31 sty, 2017 10:25 

Co prawda nie jestem oficjalnie w KKŁT, ale lubię z Wami strzelać i chętnie też bym skorzystał z takiej możliwości.

PostNapisane: Wt 31 sty, 2017 13:11 

Biotyk, oczywiscie zaproszenie obejmuje osoby strzelajace z nami tez mniej oficjalnie :)

PostNapisane: Wt 31 sty, 2017 13:17 

O, fajnie :)
Jestem za :)

PostNapisane: Wt 31 sty, 2017 13:57 
SPONSOR

Dawno nie zaglądałem i choć nie strzelam ostatnio, to głos zabiorę :D

Rynn, uważam, że opcja jest super i fanfary dla Ciebie za znalezienie miejsca :) Może to pomoże mi wrócić do Łucznictwa wreszcie, bo Płaszowianka jakoś mnie odpycha mimo wszystko.
Miałaś może okazję już tam strzelać? Jest np. możliwość znalezienia tam gdzieś naturalnego strzałochwytu czy jest otwarty teren jak na ComComie?

PostNapisane: Wt 31 sty, 2017 14:05 

Tez mam nadzieje, ze to przyciagnie troche starych wyjadaczy ;)

Naturalnego strzalochwytu raczej nie ma, bedziemy musieli polegac na duzej ilosci miejsca za celem, jak na CC. Jutro sie tam wybieram obejrzec dokladnie teren :)

PostNapisane: Wt 31 sty, 2017 16:15 

Jestem na tak.

PostNapisane: Śr 01 lut, 2017 12:49 

Interesująca propozycja ;)

PostNapisane: Śr 01 lut, 2017 12:54 

Warto spróbować :)

PostNapisane: Cz 02 lut, 2017 16:38 

Ok, byłam tam dziś, spotkałam się z Panem Piotrem, mamy zielone światło :)

Co udało mi się ustalić?

W weekendy możemy spotykać się kiedy chcemy, musimy tylko brać pod uwagę, że obiekt jest otwarty i należy zachować ostrożność gdy będą tam chodzić mieszkańcy Podgórza. Możemy sobie np. wyznaczyć taśmą miejsce, którego nie wolno przekraczać i po prostu powiedzieć, że strzelamy, więc proszę tu nie chodzić. Ale na trybunach mogą siedzieć ludzie i chillować, co musimy respektować.

W tygodniu od godziny 15:30 do godziny 19, gdy jest ciepło, spotyka się młodzieżowy/dziecięcy klub piłki nożnej. W tym czasie nie będzie można tam strzelać. Na główne boisko można przyjść wcześniej/później.

Ale uwaga - poza głównym boiskiem, na tyłach, są też dwa mniejsze, z których nikt nigdy nie korzysta. Tam możemy strzelać w ogóle kiedy chcemy, więc jeżeli ktoś przyjdzie w czasie treningu piłkarzy, to może iść po prostu za główne boisko i znaleźć sobie miejsce na jednym z dwóch mniejszych boisk (jedno jest chyba koszykówkowe, drugie to dawne korty tenisowe, jakoś tak). Za boiskiem jest też taki minilasek, może tam też będzie nam wygodnie jak będzie nas mało, ciężko powiedzieć jak wszystko jest białe :)

Jest też prośba, żeby nie strzelać, gdy jest śnieg na głównym boisku, bo deptanie po trawie przykrytej śniegiem bardzo niszczy murawę. Więc gdy jest śnieg to wciąż możemy przychodzić, ale prośba, żeby strzelać na jednym z mniejszych boisk.

Obecnie niestety nie ma możliwości trzymania tam sprzętu - jeszcze. Jest tam pomieszczenie, ale jeszcze nie ma zamontowanego monitoringu, zdarzały im się włamania bo obiekt jest mocno zaniedbany. Oni to wydzierżawili dopiero rok temu i teraz to rozbudowują, remontują i inwestują - za jakiś czas ma się pojawić monitoring, a budynek będzie remontowany, i gdy będzie bezpiecznie - będziemy mogli tam trzymać sprzęt.

Teraz jest tam pusto i cicho, podejrzewam, że w sezonie wiosenno-letnim może być inaczej. Trzeba to przetestować na żywym organizmie, więc proponuję, że po prostu jak się zrobi cieplej spróbujmy zrobić trening tam i zobaczymy :)

Gdyby ktoś chciał postrzelać jak śniegi stopnieją - dajcie znać, chętnie się wybiorę ;)

https://www.dropbox.com/s/yizdyw2scjti5 ... 0.mp4?dl=0
https://www.dropbox.com/s/ee5rqukjcl6mb ... 7.jpg?dl=0
Laskopolanka za stadionem: https://www.dropbox.com/s/did3b2ip19epa ... 3.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/b0j3g9t8vvliv ... 4.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/4284d3ykd3wmr ... 8.jpg?dl=0

PostNapisane: So 11 lut, 2017 04:57 

Z racji, że u mnie dzieje się w chwili obecnej wiele (i nie są to dobre rzeczy), dopiero teraz czytam, co i jak... Mimo iż na chwilę obecną zostałam zmuszona do montowania u siebie czegoś nowego, wciąż czuję się z związana z KKŁT (zwłaszcza emocjonalnie), więc pozwolę sobie wyrazić zainteresowanie nowym miejscem w którym zapewne przyjdzie mi się z Wami spotkać okazjonalnie, tak jak to do tej pory bywało. Cieszę się, że 10 złociszy zostanie mi w kieszeni na marchewkę dla koni ;-)

PostNapisane: So 11 lut, 2017 14:39 

Spoko że jest opcja, ale byłoby super gdyby deal z płaszo pozostał w mocy.
Mi płaszowianka odpowiada i bardzo mi się nie chce robić swojego celu :P

PostNapisane: So 11 lut, 2017 20:24 

Aragh, myślę, że pojawienie się nowego miejsca nie sprawi, że stare zniknie ;) np. na korespondenty imho Płaszowianka jest niezastąpiona.

Ale pamiętaj też, że nie trzeba mieć ZAWSZE swojego celu - są klubowe stojaki i słomianki.

PostNapisane: So 11 lut, 2017 23:05 

Cześć, dopiero teraz udało mi się doczytać wszystko. Ja póki co pauzuję i wrócę do strzelania chyba dopiero na wiosnę, ale pomysł jak najbardziej mi się podoba. Pozdrowienia!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]