logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 10 gru, 2018 01:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 24 wrz, 2012 20:36 
Administrator

Znany sportowiec i kulturysta Cream będzie wtedy wracaą z Wrocławia. Mnie nie będzie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 24 wrz, 2012 20:41 
SPONSOR

Biorąc pod uwagę, że obecnie mnie nie ma w Krakowie, to nie będę w stanie przygotowaą własnego celu na najbliższą niedzielę, więc raczej też jednak odpadam.

Poza tym wydaje mi się, że dobrze aby cele były normalną tarczą na wysokości stojącego człowieka. Jeśli tak, to każdy cel powinien mieą również swój stojak, aby nie staą na ziemi, a nie sądzę abyśmy mieli tyle stojaków.

Pytanie na ile technologicznie jesteśmy w stanie na najbliższą niedzielę się przygotowaą do tej próby???

Tytuł:
PostNapisane: Pn 24 wrz, 2012 22:28 
Krakowski Klub Łucznictwa Tradycyjnego

Mnie w przyszłą niedzielę też nie będzie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 25 wrz, 2012 15:56 

W niedzielę o 17 mam już inne plany... Czy ewentualną próbę moglibyśmy zrobią w godzinach 10-17? To realne?

Myślę, że jeśli ustawimy po 2 osoby do 1 celu to będzie ok. Każdy nie musi robią własnego, nowego (aczkolwiek jest to wskazane).

Jak mówiłem- w klubie mamy chyba... 4 lub 5 stojaków (mój, mój niemiecki, Pat i Grześka, Sebastiana, jeszcze jakiś?) więc obsłużymy 8-10 osób. Można też strzelaą do worka, na klęcząco lub stojąco :)

Ostatnio edytowano Wt 25 wrz, 2012 15:58 przez Panda, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 25 wrz, 2012 16:53 

My (jak wspominałam na ostatnim treningu) nie weźmiemy udziału w próbie :-( niestety wygospodarowanie 8 godzin wolnego, jest w przypadku Grzegorza niemożliwe..... Oczywiście stojak jest do dyspozycji klubu ( zmotoryzowanemu ochotnikowi podam adres na priv )

Tytuł:
PostNapisane: Śr 26 wrz, 2012 23:46 

W najblizsza niedziele czy nastepna? Moge przywiezc 3 tarcze z tektury falistej, rozmiar mniej wiecej 60xz70x10cm ale stojaki by sie przydaly, chyba ze w sobote znajde jakies tanie laty drewniane...

Tytuł:
PostNapisane: So 29 wrz, 2012 11:02 

W związku z przeróżnymi komplikacjami w najbliższą niedzielę odbędzie się regularny trening a próbę 1000 strzał zorganizujemy w innym terminie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 paź, 2012 00:04 
SPONSOR

To jak? Będzie ta próba w najbliższą niedzielę? Bo słyszałem takie głosy na ostatnim treningu ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 05 paź, 2012 16:20 

UWAGA! Ktoś życzliwy wywalił mi z piwnicy tekture i europalety przygotowane na cele i stojaki, zatem ostało mi się materiału na 1 (jeden) cel i stojak do niego - przywioze na pewno.

Tytuł:
PostNapisane: N 07 paź, 2012 09:41 

W związku z deszczem próba przesunięta na inny termin. Może kiedyś się uda ;)

Tytuł: Re: Próba 1000 strzał
PostNapisane: Pt 19 gru, 2014 17:06 
SPONSOR

Odkopuję, bo pomysł ciekawy :)

Zimą co prawda aura nie sprzyja takim maratonom, ale myślę, że na wiosnę/latem, gdy będzie ciepło i sucho można by zorganizować taką próbę.

Przede wszystkim, kto byłby chętny?

Trzeba by się też przygotować:
- właściwie każdy powinien zrobić/mieć własny cel, który po skończonej próbie będzie najprawdopodobniej całkowicie zniszczony.
- zdecydowanie warto mieć do dyspozycji co najmniej 10 strzał, by nie rozbolały nas nogi od chodzenia.

Edit:

Wstępna lista chętnych: shaggy, pjk0, Ilfirin

Ostatnio edytowano So 20 gru, 2014 00:09 przez shaggy, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt 19 gru, 2014 17:48 

Z miejsca mówię, że jestem chętny. Do wiosny wykombinuję sobie kilkanaście strzał, tak, żebym nie musiał 200x obracać po strzały, których aktualnie mam 5 :)

Gdzie są te twarze, co tak głośno krzyczały.."

PostNapisane: Pt 19 gru, 2014 21:06 
SPONSOR

Jeśli chodzi o strzały to o ile nie połamię wcześniej, to powinienem mieć na wiosnę/lato wystarczającą ilość.
Może przeprowadzenie takiej próby opłacalne by było na płaszowiance? Tarcze są duże, jest naturalny strzałochwyt co ograniczyłoby liczbę spacerów po zagubione strzały, a dodatkowo wystarczyłoby kupić jedynie maty, bez organizowania wielu celów... zresztą spokojnie dwie osoby mogłyby jednocześnie strzelać do jednej tarczy wg mnie ;)

PostNapisane: Pt 19 gru, 2014 22:48 
SPONSOR

Strzałochwyt faktycznie ograniczyłby chodzenie, ale z drugiej strony tamtejsze maty na korespondencie zebrały straszne żniwo - chyba każdy stracił jakieś strzały lub przynajmniej groty, które zostały w matach.
Może to była wina mrozu i wody, która zamarzła wewnątrz, ale mam jakieś dziwne przeczucie, że te maty i bez mrozu nie są zbyt przyjazne dla naszych strzał.

PostNapisane: Pt 19 gru, 2014 23:02 
SPONSOR

To prawda. Sam też straciłem kilka grotów w tych matach. Jeśli grot jest przyklejony na kiepskim kleju albo w wyniku wcześniejszych uderzeń nie trzyma się już tak mocno promienia, to taka mata może faktycznie łatwo zassać taki grot. Też łatwo zauważyć, że szczególnie nowe, dobrze zbite maty bardziej zasysają groty od tych zużytych, z dziurami na środku :) więc może po prostu trzeba wybierać na płaszowiance (i innych strzelnicach) maty, które są już trochę zużyte.
Ja po straceniu kilku grotów zacząłem zwykle przeprowadzać taką selekcję i od tamtej pory udało mi się unikać zasysania grotów (oczywiście na złamanie strzały na stojaku nie potrafię poradzić nic lepszego niż "zwyczajnie trafiać i strzelać lepiej" - ale jest to rada, do której często sam nie potrafię się zastosować ;) ) Na płaszowiance zwykle starałem się strzelać do mat po prawej stronie i jeszcze nie zdarzyło mi się w nich stracić jakieś groty. Podobnie na innej strzelnicy (w Rzeszowie) były maty, które dosłownie zjadały groty garściami, a inne, te zużyte były całkowicie niegroźne.

I tutaj obstawiałbym jednak bardziej lato niż wiosnę, bo wystrzelenie tysiąca strzał wymaga naprawdę sporo czasu - tak przynajmniej pamiętam z relacji innych łuczników, którzy takie strzelania przeprowadzali, więc myślę, że mamy sporo czasu zanim będą możliwości do przeprowadzenia takiej próby.

Tak czy siak, fajnie by było, gdyby do takiej próby był zapewniony naturalny strzałochwyt, a boisko na com-comie nie zapewni nam tego. Przy tysiącu strzałach i kilku (-nastu) łucznikach, chodzenie po strzały i szukanie zagubionych 30 metrów za celem będzie ostatecznie bardzo wydłużało całość przedsięwzięcia - tak wiem, marudzę, a jeszcze nie zaczęliśmy organizować ;) - zwyczajnie piszę co wydaje mi się istotne ;)

Nie znam terenów z okolic Krakowa, ale jeśli takie strzelanie w klubie zajęłoby nam cały dzień to może fajnie by było znaleźć jakieś miejsce poza Krakowem (tereny leśne, pagórkowate), gdzie byłby strzałochwyt, ładny teren, może możliwość zrobienia sobie klubowego ogniska (albo chociaż grilla) - tak, by połączyć przyjemne z przyjemnym ;)

PostNapisane: So 20 gru, 2014 00:06 
SPONSOR

Ilfirin napisał(a):
Nie znam terenów z okolic Krakowa, ale jeśli takie strzelanie w klubie zajęłoby nam cały dzień to może fajnie by było znaleźć jakieś miejsce poza Krakowem (tereny leśne, pagórkowate), gdzie byłby strzałochwyt, ładny teren, może możliwość zrobienia sobie klubowego ogniska (albo chociaż grilla) - tak, by połączyć przyjemne z przyjemnym ;)

Ha! Ja znam! Rynn zresztą też! To Stajnia Sarmacja w Pisarach tuż pod Krakowem.
Byliśmy tam na klimatycznym turnieju terenowym "Dziady w Pisarach".
Jest tam grupka łuczników konnych, niewykluczone, że też chętnie by się przyłączyli do próby.
Mają spory teren, dosyć urozmaicony.

Ponieważ mają stajnie, to niewykluczone, że dysponują dużą ilością kostek lub balotów słomy z których da się ustawić strzałochwyt.

Miejsce na ognisko też jest. Zresztą to świetne miejsce na imprezę integracyjną. W końcu nie wszyscy będą chcieli brać udział w próbie 1000 strzał. Część będzie wolała popatrzeć, pokibicować, zjeść przy tym kiełbaskę i popić piwem.

PostNapisane: So 20 gru, 2014 00:49 
Cześć
Wybaczcie że się wtrącam w Wasze klubowe tematy.
Może ten tekst wniesie nieco światła co do samego przedsięwzięcia i jego przebiegu http://centrumlucznictwatradycyjnego.co ... 00-strzal/
Nie potrafię tego namierzyć ale jakiś czas temu Wodzu zorganizował 24 godzinne strzelanie i też tego opis gdzieś był.

PostNapisane: N 21 gru, 2014 22:19 

To nie Wodzu organizował 24 godzinne zawody. Jak na razie w Polsce to są jedyne takie zawody
http://archery24.pl/index.php?lang=pl
Było kilka zawodów z nocnymi strzelaniami, były kilku dniowe ale ciągłe strzelanie przez 24 godziny to jak na razie tylko te zawody w linku powyżej.

PostNapisane: N 21 gru, 2014 23:11 
SPONSOR

Przyglądałem się tym zawodom:
- strzelają z luków sportowych i bloczków
- strzelenie jest non-stop, ale w ramach 3-4 osobowych drużyn
- zawodnicy każdej drużyny zmieniają się co godzinę
- podczas godziny strzelania zawodnik oddaje 30 strzałów (cóż, z takich łuków się powoli strzela)
- jeśli zawodnicy w drużynie strzelają po tyle samo godzin (a nie muszą) to na każdego zawodnika w 3 osobowej drużynie wypada 240 strzałów rozłożonych na 24 godziny

Widać, że te zawody są bardzo odmienne od próby 1000 strzał.
Zawody 24h, to po prostu trochę inny turniej drużynowy.
Próba ... jest faktycznie próbą. Łucznik bada głównie swą wytrzymałość.

PostNapisane: Pn 22 gru, 2014 00:02 
Egnar napisał(a):
To nie Wodzu organizował 24 godzinne zawody.
No i wszystko jasne, najprawdopodobniej dlatego nie potrafię tego namierzyć w polsko języcznym necie.
Nie mniej jednak jak znajdę to wkleję linka.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]