logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 25 maja, 2020 00:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problemy z obsługą forum dla nowych użytkowników
PostNapisane: Wt 18 lis, 2014 17:26 
Administrator

Cytuj:
Nie chcę zostawać modem bo nie udzielam się na forum, ale chciałbym mieć możliwość zatwierdzania ludzi, którzy piszą do klubu - co Ty na to?

Aby mieć taką możliwość, to przy obecnej implementacji (z akceptacją postów), musiałbyś móc zatwierdzać posty, co jest w sumie równoznaczne z byciem modem. Uprawnienia mógłbyś mieć ograniczone tylko do np. księgi gości, ale dalej byłaby to ta sama robota, którą wykonujemy obecnie.

Odnośnie captcha - jak Qpanaci napisał wyżej, nie jest to już więcej przeszkoda dla botów. Dlatego też nie zamierzam rezygnować z najskuteczniejszej linii obrony, jaką jest akceptacja postów. Wiem, jaki bajzel zrobił się kiedyś i ile czasu trzeba było poświęcić, żeby to posprzątać. Jeśli ktoś nie jest w stanie poczekać dnia (tyle zwykle zajmuje dorobienie się pełnych uprawnień użytkownika, jestem na forum co wieczór oraz Vanir akceptuje masę postów) aby napisać na na forum KKŁT, to trudno. Zawsze można podać adres mailowy / telefoniczny / fb na stronie głównej podforum KKŁT, gdy komuś się śpieszy. Albo zrobić temat FAQ.

PostNapisane: Śr 19 lis, 2014 00:15 

Cream napisał(a):
Jeśli ktoś nie jest w stanie poczekać dnia (tyle zwykle zajmuje dorobienie się pełnych uprawnień użytkownika, jestem na forum co wieczór oraz Vanir akceptuje masę postów) aby napisać na na forum KKŁT, to trudno. Zawsze można podać adres mailowy / telefoniczny / fb na stronie głównej podforum KKŁT, gdy komuś się śpieszy. Albo zrobić temat FAQ.

Hmmm... bywały chwile, że akceptacja postów następowała po tygodniu. Nie mówiąc już o sytuacji sprzed kilku miesięcy, gdy nie działały maile aktywacyjne.
Boty botami, ale nie podoba mi się, że walka z nimi ogranicza się na forum do utrudniania "życia" zwykłym użytkownikom.
Mnie się takie działania nie podobają. I uważam, że ani chwały, ani zadowolenia nowych użytkowników nie przynoszą.
Walka z botami tak, ale nie przez utrudnianie korzystania z forum.
Nie tędy droga moim zdaniem.
Koniec.

PostNapisane: Śr 19 lis, 2014 00:37 
Administrator

Uważam, że większym utrudnieniem dla nowych, jak i starych użytkowników było forum zawalone postami botów (naprawdę było tak na gęsto, forum było w zasadzie sparaliżowane). Ta metoda jest skuteczna, choć faktycznie ma wady.
Jednak póki co problem jest moim zdaniem rozwiązany, więc myśleć o nowych, niewątpliwie lepszych metodach będzie można jeśli okaże się, że wciąż jest źle. Póki co jest dobrze, wszyscy użytkownicy są informowani o zasadach nie tylko w regulaminie, ale także mailu i pw, a akceptacja postów przebiega sprawnie. Oczywiście, to tylko kwestia ostatniego tygodnia, ale nie ma podstaw żeby uważać że zaraz się to skończy i metoda jest nieskuteczna. Także najpierw efekty, a potem ew. pretensje.

PostNapisane: Śr 19 lis, 2014 13:48 
Moderator

Katja napisał(a):
Hmmm... bywały chwile, że akceptacja postów następowała po tygodniu.

Taka chwile "bywały" tylko dwie- kiedy byłem na wyjazdach i nie miałem dostępu do internetu. Trudno jest oczekiwać, że ktoś będzie poświęcał swój urlop na ciągłe śledzenie forum.
System działa, może i jest trochę upierdliwy, ale chyba każdy może 2 posty do akceptacji przeżyć.
Nie wiem jak pozostała część grona administracyjnego, ale bywam na forum codziennie, a jeśli nie mogę to co drugi dzień. Sporadycznie zdarzy się zwłoka kilku dni, ale nigdy nie trwa to dłużej niż 5-6 dni. Mod też człowiek i ma obowiązki poza forum ;-)

P.S.
O ile mi wiadomo Ty Katja nigdy nie ucierpiałaś zwłoki w akceptacji postów, więc tym bardziej nie wiem o co Ci chodzi ;-)

Pagancraft na Facebooku :)

PostNapisane: Śr 19 lis, 2014 14:34 
Administrator

Jeśli obecny system się komuś nie podoba (a są takie głosy), proszę zaproponować inne rozwiązanie i zobaczymy, czy jest sens i czy uda się je wdrożyć.

Jak dla mnie głównym problemem jest to, że mamy tylko jednego prawdziwego moderatora. ;) A powinno być ok. 3. Adminów nie liczę.

PostNapisane: Śr 19 lis, 2014 21:31 

Ja jestem nowy a jakoś mi to nie przeszkadza ;)

PostNapisane: Śr 19 lis, 2014 22:20 

Vanir napisał(a):
P.S.
O ile mi wiadomo Ty Katja nigdy nie ucierpiałaś zwłoki w akceptacji postów, więc tym bardziej nie wiem o co Ci chodzi ;-)

Temat nie jest tylko dla modów, każdy może się w nim wypowiadać, więc mogę i ja. Co w tym dziwnego?
Nikt tu nikomu nie każe być 24/24. Dlatego więc należy rozwiązać tę kwestię:
Cream napisał(a):
Jak dla mnie głównym problemem jest to, że mamy tylko jednego prawdziwego moderatora. ;) A powinno być ok. 3. Adminów nie liczę.

A może warto podejść do tego problemu od drugiej strony? Czyli nie liczyć na zgłaszanie się ludzi (bo ci się czasami krępują, czy cuś :-P), a samemu zaproponować kilku osobom moderatorstwo? Z własnego doświadczenia wiem, że ten sposób działa. ;-)

PostNapisane: Śr 19 lis, 2014 23:06 

Ja sam jako moderator wielu stron i for doskonale wiem, że podana propozycja lepiej się sprawdza niż, np. zgłaszanie siebie na moderatora.
Oba sposoby są dobre, jeżeli ma się ogarnięte osoby, ale czasem lepiej kogoś zapytać (Zaufanego starego aktywnego członka forum) o to, niż robienie naboru przy naborze większość zgłaszających to PRZEWAŻNIE dzieci mające zbyt wysokie mniemani o sobie oraz o swoich możliwościach, z doświadczenia wiem, że większość takich osób rezygnowała w krótkim czasie po wybraniu.

PostNapisane: Cz 20 lis, 2014 16:29 
Moderator

Katja napisał(a):
Vanir napisał(a):
P.S.

Temat nie jest tylko dla modów, każdy może się w nim wypowiadać, więc mogę i ja. Co w tym dziwnego?
Nikt tu nikomu nie każe być 24/24. Dlatego więc należy rozwiązać tę kwestię:

A nie nie, źle zrozumiałaś. Naturalnie, że każdy może, a wręcz powinien- im więcej głosów za różną opcją tym lepiej, bo będziem wiedzieć na czym stoimy. Chodziło mi bardziej o Twój wojowniczy ton i chciałem to obrócić w żart, ale najwyraźniej nie wyszło. ;)

Jest tu paru użytkowników, którzy sprawdziliby się jako moderator. Jest tylko jedno "ale"- skoro się nie zgłaszają, to może nie chcą? :) Zapytać zawsze można, oczywiście, tylko czy się zgodzą.

Pagancraft na Facebooku :)

PostNapisane: Pt 21 lis, 2014 18:02 

Vanir napisał(a):
A nie nie, źle zrozumiałaś. Naturalnie, że każdy może, a wręcz powinien- im więcej głosów za różną opcją tym lepiej, bo będziem wiedzieć na czym stoimy. Chodziło mi bardziej o Twój wojowniczy ton i chciałem to obrócić w żart, ale najwyraźniej nie wyszło. ;)

Jest tu paru użytkowników, którzy sprawdziliby się jako moderator. Jest tylko jedno "ale"- skoro się nie zgłaszają, to może nie chcą? :) Zapytać zawsze można, oczywiście, tylko czy się zgodzą.

Ok, rozumiem. Jakoś nie wyszło. A cóż, czasem odzywa się moja druga natura. :-D

Vanir napisał(a):

Może się zgodzą. Mieliśmy na innym forum przypadek, że użytkowniczka, która wcześniej odmówiła, za jakiś czas się zgodziła. Warto więc zagadać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]