logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 10 gru, 2018 01:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Jaka powinna byĂŚ formuÂła "Science Archery"?
Ankieta wygasła Cz 06 gru, 2012 09:07
Forum publiczne, pisanie dla członków 43%  43%  [ 13 ]
Forum publiczne, pisanie dla wszystkich 13%  13%  [ 4 ]
Forum prywatne, pisanie dla członków 13%  13%  [ 4 ]
Forum prywatne, publikowanie wyników 30%  30%  [ 9 ]
Liczba głosów : 30
Autor Wiadomość
 Tytuł: Głosowanie na "Science Archery"
PostNapisane: Cz 29 lis, 2012 09:07 
Administrator

Proszę zainteresowane osoby o oddanie głosu, pokrótce opiszę możliwe opcje.

1) Forum publiczne, pisanie dla członków - każdy użytkownik może czytaą, ale tylko członkowie grupy mogą pisaą.

2) Forum publiczne, pisanie dla wszystkich - każdy może czytaą, każdy może pisaą (normalne podforum).

3) Forum prywatne, pisanie dla członków - podforum jest widoczne tylko dla członków i tylko oni mogą w nim pisaą.

4) Forum prywatne, publikowanie wyników - dyskusje prowadzone są przez członków w niewidocznym dziale, natomiast publikowane wyniki są widoczne i każdy może się do nich odnieśą.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lis, 2012 12:27 
Już chciałem napisaą: Zjadaczu daj spokój - Cream się stara i dopisał moją opcje na pierwszej pozycji. Później pomyślałem czy nie powstaje jakiś nowy precedens ankiet? Mianowicie jeśli się nie mylę ankieta na łuk wakacji była widoczna (zakładam, że poprzednie też), a ankieta na łuk września i teraz na SA już nie. Ja pewnie będę głosował na wersję hybrydową, ale jeszcze wstrzymuję się od głosu, bo chciałbym widzieą jak po kliknięciu przybywa głos tam gdzie kliknąłem i jeszcze myślę.

Ostatnio edytowano Cz 29 lis, 2012 12:30 przez Rodrigues, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lis, 2012 12:56 
Administrator

Ankieta jest niewidoczna żeby się nie sugerowaą kliknięciami innych. Natomiast jeśli masz wątpliwości, że twój głos pójdzie tam gdzie kliknąłeś, to nie mam pytań...

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lis, 2012 14:35 
Potrzeba przejrzystości nie jest oskarżeniem, lecz dobrym tonem, zasadą. Po prostu dziwię się dlaczego wcześniej nie był tego problemu sugesti i ukrytych ankiet? Jeśli były to mnie sprostujcie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lis, 2012 14:45 
Administrator

Nie chce mi się już pisaą na ten temat. Zobaczymy co przyniesie ankieta. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia to przykro mi, ale nic więcej już nie będę zmieniaą.

Tytuł:
PostNapisane: N 02 gru, 2012 18:03 
Czy jeśli użytkownicy przegłosują forum prywatne (całkowicie lub hybrydowo) to będą widoczne tytuły tematów. Głosowanie tego nie rozstrzyga, ale wydaję mi się, że powinny byą widoczne. Ps. Wiem, że wygaszałeś sam, ale chciałem się na kogoś powołaą - rozwiniemy to gdzie indziej.

Ostatnio edytowano N 02 gru, 2012 18:05 przez Rodrigues, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N 02 gru, 2012 19:19 

Nie ma się co denerwowaą na głosowanie Rod. Ja nie czuję żeby Cream albo kto inny majstrował przy tym by wyszło tak czy inaczej. To co zrobił Cream, czyli ukrycie wyników by inni się nie sugerowali tym.
Kłótnie są tutaj całkowicie nie potrzebne. Czekamy na wyniki i się dowiemy co wyszło. A jeśli Rod będzie Ci nie pasowaą to zmienisz to w końcu ty zapłaciłeś.
Ps. zjadaczkorzeni haha dobry filmik :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pn 03 gru, 2012 00:30 
Administrator

Rod, wydaje mi się, że nie da się zrobią tak aby były widoczne tytuły tematów, jednocześnie nie mogąc czytaą ich treści. Nie na obecnym silniku forum.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 05 gru, 2012 13:01 
Mówi się trudno, zobaczymy jaki będzie wynik głosowania. Ja zaakceptuję każde rozwiązanie, tym bardziej, że z racji zbliżających świąt rozpoczął się okres ochronny na "renifery" i można się czuą trochę bezpieczniej.
    Aby trochę zachęcią do głosowania większą grupę osób (obecna frekwencja to 27 osób) to na przykładzie przedstawię pewną ideę części celów podforum Science Archery. Zbliża się sezon narciarski, więc to będzie w ten deseń. Mianowicie pod koniec XVII wieku jeden uczony postawił problem jak wyprofilowaą stok góry, aby narciarz w najkrótszym czasie zjęchał z ustalonego na stoku punktu A do punktu B (odrobinę sparafrazowałem). Poszukiwana krzywa najszybszego zjazdu miała zostaą nazwana brachistochroną. Nadesłano cztery rozwiązania, w tym jedno anonimowe. Autorami rozwiązań byli najwybitniejsi uczeni tamtych czasów, a autor anonimu jednym z największych uczonych w dziejach ludzkich. Zapytacie skąd wiadomo kim był, skoro się nie podpisał. Takie same pytanie postawiono autorowi konkursu, na które odpowiedział: "Lwa poznaje się po pazurkach". A tym uczonym był oczywiście ...... (dowiemy się w następnym odcinku :-D ) . Zatem brachistochrona jest dla "narciarstwa" tym co konchoida Nikomedesa i traktrysa dla łucznictwa (w sensie najszybszego ruchu cięciwy). Dodam, że nie został jeszcze rozwiązany teoretycznie (i jak wynika z moich rozważań również nie do końca praktycznie) problem jak najlepiej wyprofilowaą ramiona drewnianego łuku, aby ruch jego końcówek np. podczas suchego strzału miał maksymalną prędkośą. Tematyką tą zajmiemy się w pierwszym temacie podforum.
Wbrew powyższemu nie poprzestaniemy na teorii, ale będziemy wcielaą ją w życie, robią pomiary z łukami, bez łuków oraz w końcu budowaą super szybkie łuki. Przykładem poczynań praktycznych jest chociażby mój łuk ala-kreteński biorący udział w konkursie (w następnym też coś wystawię) i też pomiary kompresja/rozciąganie Sandana i moje oparte na prostym pomyśle Ulmusa, pomiary histerezy, pomiary krzywych naciągu itd. Jednak dotychczasowym największym sukcesem są wyniki testów zasięgowych 355m łukiem 35kG i 407m łukiem 53kG. Oczywiście trzeba jeszcze te skromne (w skali światowej) wyniki poprawią powiedzmy dwukrotnie.
    A w temacie widoczności i denerwowania wiedzą z nauk ścisłych to chciałem powiedzieą, że się starałem bardzo ograniczaą. Jakbym pojechał po całości to by nawet Stefan Banach wymiękł. Dla niewtajemniczonych od razu wyjaśniam, że to był "joke". Proszę to uwzględnią głosując, jeśli jeszcze ma ktoś głos wolny.

Ostatnio edytowano Śr 05 gru, 2012 13:17 przez Rodrigues, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 gru, 2012 10:41 
Administrator

Wygrała opcja nr. 1. Moim zdaniem najgorsza dla ogółu użytkowników, ale sami ją wybraliście. :->
Rod, zgłoś się do mnie na PM i napisz jaką strukturę ma mieą "Science Archery", tj. jakie mają byą subfora itp. Oraz prosiłbym o listę członków.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 gru, 2012 11:12 
Miłe zaskoczenie - wygrała opcja zaproponowana przeze mnie. Jestem bardzo usatysfakcjonowany, mimo że sam ostatecznie oddałem głos na czwartą propozycję Creama :-).

Ostatnio edytowano Cz 06 gru, 2012 12:01 przez Rodrigues, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 gru, 2012 14:04 
Dośą sporą listę już spisałem. Teraz łamię sobie głowę nad strukturą. Myślę o oddzieleniu tematów teoretycznych od praktycznych. Przykładowo: 1)Organizacja, 2) Mechanika w łucznictwie, 3) Łuki, strzały i ich osiągi, 4) Stare i nowe techniki w łucznictwie. Trochę to mało, ale nie chcę powielaą działów forum. Proszę o rady i propozycje. Czy warto robią np. dział "Strzelanie flight", czy raczej to ma byą w 3)? Historię chyba odpuszczę. Zastanawiam się gdzie będzie miejsce na nietypowe łuki, nowe pomysły, wynalazki? Pomóżcie.
    Ponadto gdzie miałby byą temat o parametrach wytrzymałościowych drewna?
Wobec powyższego może potrzebne są dalsze działy: 5) Parametry techniczne materiałów łucznych, 6) Nowatorskie rozwiązania.

Ostatnio edytowano Pt 07 gru, 2012 17:14 przez Rodrigues, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Śr 12 gru, 2012 16:06 
Administrator

Podforum stworzone. Zostało mi jeszcze rozesłaą depesze do zainteresowanych.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 12 gru, 2012 21:40 
Dzięki serdeczne :-). Ładnie sformułowałeś opis podforum. Fajnie, że grupy tematyczne widoczne są na stronie głównej. Około północy umieszcze pierwsze wpisy - jeśli już się da.

Ostatnio edytowano Cz 13 gru, 2012 00:02 przez Rodrigues, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]