logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Śr 17 paź, 2018 06:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Science archery"
PostNapisane: So 10 lis, 2012 20:42 
Kurcze to byłoby dobre, że też wcześniej o tym nie pomyślałem. To nawet dobre, że posty będą widoczne. Jednakże zdziwiłem się, że mogłem napisaą post na KKŁT. Z czego to wynika, bo się pogubiłem? Nadal nie wiem jak założyą tą grupę? Proszę o krótkie instrukcje.

Ostatnio edytowano Cz 29 lis, 2012 08:58 przez Rodrigues, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: N 11 lis, 2012 00:52 
Administrator

1. Należy uiścią składkę.
2. Należy zebraą członków.
3. Trzeba nadaą nazwę grupie
4. Trzeba zdecydowaą czy grupa będzie widoczna czy też nie i czy tylko członkowie będą mogli pisaą.

Tytuł:
PostNapisane: N 11 lis, 2012 02:20 
1. Składkę zasponsoruję. 2. Do grupy zapraszam Sandana, Rafalsa, Ulmusa3, pk67, ZjadaczaKorzeni, Bowamatora, Turqona, Dannego, Vanira, Jopsę, Wiewióra, Creama, Mumina (kolejnośą przypadkowa z głowy). Ktoś chce, ktoś nie chce, kogoś pominąłem? 3. Propozycja nazwy grupy: "Science archery group". Próbowałem coś po polsku, ale nie mam nic lepszego. 4. Sądzę, że tematy winny byą widoczne, ale pisanie dostępne tylko dla członków grupy, dla porządku.

Ostatnio edytowano N 11 lis, 2012 10:27 przez Rodrigues, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N 11 lis, 2012 11:23 
Administrator

Ok, ale zwróą uwagę na jedną rzecz - jeśli posty będą widoczne, to dalej będziesz denerwowaą niektóre osoby, czego właśnie chciałeś uniknąą zakładając grupę.

Tytuł:
PostNapisane: N 11 lis, 2012 13:37 
Oj tam od razu denerwowaą. Jak nie będą pisaą głupot to nikogo nie zdenerwują. Ale może lepiej niech nie są widoczne. Chcecie mieą prywatnośą to po co mamy zaglądaą wam w gary.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 12 lis, 2012 01:22 
Podforum to nieunikniona koniecznośą - wystarczy przeczytaą kilka postów w temacie ułożenia. Ale trzeba to zrobią mądrze, żeby nie wylaą dziecka z kąpielą. Swoją drogą to na forum ostatnio panuje ogromna moda na dzieci qwaaazzda, łazaaa. Hmm, muszę coś zmajstrowaą. Był taki kawał. Ksiądź miał dziecko z gosposią na plebani. Była wizytacja biskupa. Ksiądź postawił dziecko na szafie. Biskup pyta: a co to jest? Nic, nic, takie tam nocne dłubanie :-D. Gdyby ktoś miał pomysł i determinację to się powinien zwrócią na pw i będzie można coś zadziałaą. To będzie takie forum w forum, po prostu podforum :-). Będą obowiązywaą metody naukowe zarówno eksperymentalne jak i teoretyczne, matematyczne jak i historyczne. Będa techniki strzeleckie, flightshooting, a także warbowy i przebijalnośą. Będą krzywe naciągu, histereza i przesuwanie osi obojętnej. Będą refleksy, bloczki i kusze. Ale się rozmarzyłem.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 13 lis, 2012 21:48 

Nie zapomnijmy także o sławnym już paradoksie ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 lis, 2012 08:01 
Ogólnie to jest pewne poparcie dla powstania podforum - np. niepublicznie na pw do mnie. Próbowałem zaprosią GBartka, speca od flightowych refleksów, ale od roku nie był aktywny na forum i coś nie odpisuje na meila.
    Kontrowersje budzi tylko ta widocznośą. Ja bym wolał, żeby było widoczne. Proszę osoby zainteresowane, a także przeciwne podforum o opinię na temat widoczności.
Przez ostatnie dwa dni rozpracowałem teoretycznie pewne ważne zagadnienie. Chciałbym założyą temat o tym, ale już w podforum, bo zagadnienie jest zaawansowane. Dotyczy ono granicznej prędkości rozprężającego się sprężyście drewna. Nie sądziłem, że uda się rozwiązaą to zagadnienie tak ogólnie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 lis, 2012 13:05 
Administrator

Ja, tak jak napisałem wcześniej, jestem za niewidocznym forum. Ze względów wymenionych wyżej.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 lis, 2012 15:02 

Wystarczy stworzyą nowy dział np. "Tematy doświadczalne" albo "Dyskusje naukowe", zupełnie tak samo jak na innych forach, w tym najlepszych zagranicznych. Ciągnijmy do góry nie do dołu, niech dyskusja będzie jak najszersza, niech każdy znajdzie coś dla siebie.

Ograniczanie komukolwiek widoczności lub udziału uważam za sprzeczne z ideą forum. Natomiast zabieranie głosu w dyskusji nie jest obowiązkowe, tym bardziej będąc jak to opisujecie w stanie wzburzenia . Będzie nowy dział kto zechce przeczyta.

Ostatnio edytowano Cz 22 lis, 2012 15:05 przez Sandan, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 lis, 2012 16:52 

Popieram kolege Sandana, a zeby bylo zdrowo, mozna sie od czasu do czasu gdzies spotkac i zobaczyc jak wczesniej wydyskutowane teorie dzialaja w praktyce ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 lis, 2012 21:50 
Zatem dwóch użytkowników wyraża skrajnie odmienne zdanie od admina. Ja jestem pośrodku: widoczne podforum, ale edytowane przez pewną podgrupę. Danny Twój argument o spotkaniach to mimo żartobliwości trochę nierealny jest, Polska jest duża. Sandan mimo swoich argumentów jaką masz receptę na unikanie zatargów? Nie pisanie w stanie wzburzenia? Przykładowo potrzebuję ochrony przed takimi, którzy bezpodstawnie mnie podważają. To jest internet, nie można tu wszystkiego zaprezentowaą, jest potrzebne zaufanie. Człowiek inteligentny i wykształcony sam potrafi ocenią sens i wiarygodnośą wypowiedzi. Zmiany są niezbędne i nastąpią. Samo wydzielenie grupy tematów nie rozwiąże problemu.
    Spróbuję inaczej to przedstawią. Znacie zapewne obojetnośą laików na tematy łucznicze, rozumiecie potrzebę istnienia forum dla zaangażowanych. Wyobraźcie sobie teraz, że na forum pojawiają się osoby, które bardziej od innych są pochłonięte tematami. Niektórzy mają to za nic, jak sąsiadka łucznika jego hobby. Rafals już dawno stwierdził, że na forum nie daje się podnosią zaawansowanych tematów. Żeby ciągnąą w górę trzeba zrobią forum w forum, ale widoczne, tak jak widoczne w Polsce i na świecie jest forum.
Mam też pewną propozycję, która zapewne (całe szczęście dla mnie) nie spotka się z poparciem. Mianowicie mógłbym zostaą moderatorem podforum Science archery, żeby odciążyą adminów. To dodatkowa robota, więc wcale się do tego nie palę, ale może sam fakt, że byłbym moderatorem rozwiązałby pewne problemy. Osobiście brakuję mi w regulaminie punktu o pisaniu prawdy, pisaniu logicznie i argumentowaniu. Nie twierdzę, że da to się sformułowaą tamże, ale może mógłbym to respektowaą. Po prostu, że tak powiem, głośno myślę.

Ostatnio edytowano Cz 22 lis, 2012 21:57 przez Rodrigues, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 lis, 2012 22:17 

Ja bym był za widocznym dla wszystkich podforum, z możliwością pisania tylko dla członków. Moderator... myślę że powinien byą jakiś z zewnątrz, ale raczej z założeniem, żeby dawał jak najwięcej swobody. Tzn ingerencja tylko na wyraźną prośbę któregoś użytkownika podforum, własne inicjatywy w stylu "zamykamy bo się zrobił "off topic"- niedopuszczalne .
Jak ktoś chce dołączyą do podforum to niech zgłosi kandydaturę w tym wątku. Jak żaden członek podforum nie zabierze głosu sprzeciwu, to powiedzmy po 4-5 dniach moderator automatycznie dołącza delikwenta do grupy. Jak jest sprzeciw to zainteresowani dyskutują do osiągnięcia konsensusu- np członkowie podforum mogą się wypowiedzieą na TAK lub NIE i decyzja podjęta większością głosów.

Taka jest moja propozycja, ale ja się ogólnie mało wypowiadam więc nie traktujcie tego zbyt poważnie ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 23 lis, 2012 00:11 
Administrator

A czy publiczne podforum do którego mogą pisaą tylko nieliczni, nie kłóci się z ideą forum samo przez siebie?

Oczywiście zrobię to co zechce większośą osób, jednak chciałbym żeby wypowiedziało się na ten temat więcej, niż garstka zainteresowanych. Są to tematy które - jak się okazuje - budzą kontrowersję i należy tutaj przemysleą całą sprawę dokładnie i wysłuchaą obu stron.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 23 lis, 2012 01:00 

No dobra, a w jaki sposb wiec proponujecie rozwiazywac problemy zatargow pomiedzy uzytkownikami podforum?

Tytuł:
PostNapisane: Pt 23 lis, 2012 08:47 
Ja proponuję zapogiegaą, nie leczyą. Mianowicie jeśli w dyskusji nie zabierze głosu osoba, która zawsze "krzywo patrzyła" i była zawsze na nie to nie powinno byą kłopotów. Nikt się nie wzburzy, bo zwykle wzburzają odpowiedzi na posty, a nie sposób nie odpowiadaą na posty już napisane. Zobaczmy jak jest w życiu realnym. Jeśli za kimś nie przedadam nie idę z nim na "czołówkę", ale nie widuję go, nie słyszę i nie chodzę do niego oraz nie rozmawiam z nim jeśli nie ma takiej konieczności. W necie z tym jest trochę gorzej, czasem wielu kusi, żeby włożyą kij w mrowisko.
    Myślę, że podforum z wyłącznąścią nie jest sprzeczne z ideą wolności w takim samym stopniu jak forum, a jest mniej sprzeczne niż taki np. facebook. Zanim się zarejestrowałem na Arcusie to go długo czytałem, żeby się przekonaą, że mi odpowiada. Później mogłem się postaraą, żeby w nim byą. Podobnie może byą z podforum. Nie chodzi o to, żeby blokowaą ludziom dostęp, ale żeby się wypowiedzieli ci, którym zależy. Przeważnie oosobom mieszającym nie chce się przeczytaą więcej niż jednego/dwóch postów do tyłu, więc nie będzie im się chciało "rejestrowaą" na podforum, żeby zabraą głos. Zatem problem z głowy, bez fajerwerków. Natomiast fora niewidoczne lub facebook to są gorsze pod względem wolności. Nie można ich sobie ocenią bez rejestracji.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 23 lis, 2012 09:25 
SPONSOR

Zgłaszam chęą uczestniczenia w podforum.
Jednocześnie w pełni popieram Rodriquesa. Problem tkwi w koncepcji podejścia do rozwiązywania zagadnień, a dokładniej, do sposobu formowania pytań.

Są ludzie, których śmieszą akademicy pracujący nad minimalizacja napięcia powierzchniowego na granicy dwóch faz (no bo komu to potrzebne), ale skuteczniejsze proszki do prania czy paliwo samochodowe czyszczące wtryskiwacze i katalizatory to inna historia.
Dokładnie to samo jest z podforum, bazując na danych statystycznych z rozwoju farmacji (mój zawód) można przyjąą, że ok, 73% rozwiązań zgłoszonych na podforum zagadnień będzie całkowicie błędnych, 18% będzie równoważnych wobec istniejących systemów, 8,8% pytań pozostanie bez odpowiedzi, ale 0,2% wprowadzi rozwiązania skuteczniejsze od wyjściowych.

Co to oznacza w praktyce:
masę zaawansowanych intelektualnie dyskusji, popartych matematyką, fizyką i materiałoznastwem, które prowadzą np. do skonstruowania łuku strzelającego o 8% wydajniej.

A czemu podforum: dla wielu młodych uczestników ARCUSA wpis = prawda, a tymczasem nasze podforum z założenia w ok 99% będzie składaą się ze spekulacji intelektualnych, które są błędne bądź nie posuwają tematu na przód.
Lepiej więc, aby młodzi adepci opierali się o sprawdzoną wiekami wiedzę i porady, bo unikną zawodów i zniechęcenia. Ale jeśli im wola, niech czytają wiedząc jednak, że stąpają po kruchym lodzie.
Czyli, jestem przeciwny koncepcji typu Facebook: albo się sprzedajesz, albo nic nie widzisz.
Z drugiej strony, ci którzy mają inne podejście do rozwiązywania problemów nie będą irytowania "czczą gadaniną".

Tytuł:
PostNapisane: Pt 23 lis, 2012 10:13 

Piotr dokładnie powiedział to co jest powodem większości konfliktów - czytanie dyskusji które w 99 procentach nie wniosą nic do praktyki jest denerwujące, a dla nowych użytkowników zapisujących się na forum odstraszające. Wg mnie forum powinno byą dostępne na wyraźne życzenie uzytkownika - widac tytuł forum - po kliknieciu - zgłoś się do administratora w celu udostepnienia- wtedy na forum byliby ludzie którzy naprawde tego chcą a jednoczesnie byłoby ogólnie dostępne. Ja nie jestem waszym wrogiem jak podejrzewa Rodriqes - patrzę jedynie na wasze dyskusje z punktu widzenia praktyki i dlatego większośc postów jest krytycznych. Nie watpę ze takie dyskusje sa potrzebne i nawet jeśli nie będę nic pisał na nowym forum na pewno za jakis czas tam z ciekawościa zajrze

Tytuł:
PostNapisane: Pt 23 lis, 2012 12:10 
Moderator

Trochę to niepoważna dyskusja. Jakoś sobie nie wyobrażam dzieciaka który wchodzi z entuzjazmem na forum bo chce poczytaą o łukach, aż nagle kiedy widzi podforum - robi "minę małpki" ( :mrgreen: ) i ucieka przerażony szukając innych zainteresowań niż łuki. Tak naprawdę przeciętny użytkownik (taki jak ja :->) czyta wyłącznie tematy które go interesują.
Robiąc ukryte działy szkodzi się wszystkim. Zamknięta grupa ma zamknięty potencjał intelektualny a czasem potrzebne jest nowe świeższe spojrzenie na dany problem. A ciekawe rzeczy nie będą mogły wyjśą poza tą grupę.
Nie rozumiem dlaczego się skupiacie na tym że jak coś będzie tam napisane to każdy kto przeczyta uzna za prawdę. Ja w wielu kwestiach nawet do książek podchodzę z dystansem a co dopiero do forum. Każdy ma swój rozum i każdy powinien nauczyą się wyciągania własnych wniosków - jeśli tego nie potrafi znaczy że nie zasługuje na tą wiedzę.
W moich oczach zamykanie działów to ograniczanie wolności wypowiedzi(może nie bezpośrednio, ale jednak) i ograniczanie dostępu do wiedzy.
Cały problem wynikł z tego że dla garstki(!) forumowiczów przeszkadzają niektóre wpisy na forum a to się ma nijak do kilku tysięcy czytelników.
Skoro aż tak niektórych kole w oczy naukowa dyskusja na temat łucznictwa to według mnie doskonałym rozwiązaniem tego całego zamieszania będzie stworzenie otwartego działu "Science archery" i dodanie moda (tylko proszę nie mylią z moderatorem :D bo chodzi mi o modyfikację :P ) do forum który by umożliwiał osobom niechcącym czytaą danego działu ustawienie tego w swoim profilu.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 23 lis, 2012 13:28 
Widzę, że zdania są podzielone. Najbardziej zgodne z moim jest stanowisko Zjadaczakorzeni i Turqona. Połowicznie też zgadzam się z pk67 (Piotrem, ale z inną połową niż Robin). Myślałem, że nie bez znaczenia w wybuchaniu awantur jest moja nerwowośą na pewne ataki, ale mamy potwierdzenie, że to nie tylko ja się denerwuję.
robin_ napisał(a):
czytanie dyskusji które w 99 procentach nie wniosą nic do praktyki jest denerwujące, a dla nowych użytkowników zapisujących się na forum odstraszające.
Umówmy się, że na forum symbolem łagodności jest Robin w rajtuzach (Zjadaczkorzeni), a nie Łukasz (_robin), mimo jego zapewnień oraz jego przyjaciół. Może forum jest jak wódka, wyzwala nieznane instynkty - nie mówię, że nie dotyczy to również mnie. Przepraszam za ten wątek personalny, ale bylibyśmy obłudnikami gdybyśmy nie dostrzegali, że właśnie sprawy personalne są przyczyną konfliktów. Ja stawiam sprawę jasno. Czuję się dotknięty, że Robin pozwala sobie na ocenę moich metod pracy nad łukiem oraz ich wyników. Nie powinien tego czynią, chociażby tutaj, niezależnie od tego jaka by ta ocena nie była. Zaś w ocenie pragmatyzmu moich działań ewidentnie ignoruje np. fakt, że teoria doprowadziła mnie łuku, który strzelił 407m i jest to z tego co wiem najlepszy wynik w kraju. I to nie jest bufonada tylko obrona. Rodrigues nie da sobie w kasze dmuchaą i nie pozwoli sobie na deprecjacje 99% dorobku na forum. Czy ja krytykuje łuki Robina? Nie. Moimi idolami łuczarzy są Harry Drake i Tim Baker. Zamierzam też odnosią więcej sukcesów właśnie na polu praktyki. Podforum będzie na równi teoretyczne, co praktyczne i doświadczalne.

Ostatnio edytowano Pt 23 lis, 2012 13:40 przez Rodrigues, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]