logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Śr 17 paź, 2018 06:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 16 maja, 2012 22:39 

Wtrącę swoje słówko, jeśli można.
Chyba i tak Macie już na tym forum dosyą dobrą cenzurę :-).
Lepiej nie przesadzią. Zawsze można zamknąą temat lub zbanowaą posty :-).

Tytuł:
PostNapisane: Cz 17 maja, 2012 08:21 
Moderator

Witam serdecznie :) Tak sobie czytam te forum już od dłuższego czasu i wydaje mi się że z tymi kłutniami to trochę jest szukanie problemu na siłę kiedy jego wcale nie ma. Większośą użytkowników to faceci a facet czasem mniej lub bardziej dosadnie potrafi wyrazią swoje zdanie :P. Nie ma co robią z forum jakiejś landrynkowej oazy dobroci i spokoju gdzie każdy będzie dla siebie słodki.
W moich oczach ostatnia kara dla jednego z urzytkowników nie była za sarkazm/wzniecanie kłótni itp lecz za podważanie autorytetu jednego z "zacnych urzytkowników forum" :-P

btw mam nadzieje że nie strzeliłem sobie podkręconą strzałą w kolano tą wypowiedzią :happy:

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Cz 17 maja, 2012 08:55 
Administrator

Cytuj:
W moich oczach ostatnia kara dla jednego z urzytkowników nie była za sarkazm/wzniecanie kłótni itp lecz za podważanie autorytetu jednego z "zacnych urzytkowników forum"

Serio? Kogo?

Ja po prostu pilnuje, żeby się ludzie g****m nie obrzucali i nie robili syfu na forum i tyle.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 17 maja, 2012 09:23 
Moderator

Oj coś czuję, że znów się zaczyna... Zaraz ktoś pewnie odpisze "ciętą ripostę".

Nie chodzi o cenzurę Bowamator, bo tu takiego czegoś nie ma (chyba, że o czymś Cream nie wiemy? Przyznaj się...). Jak ktoś zaczyna rzucaą mięchem na lewo i prawo, jest arogancki, agresywny oraz"głuchy" na prośby i ostrzeżenia no to nie ma wyjścia innego niż warn/ blokada/ i w końcu ban.

Pagancraft na Facebooku :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 17 maja, 2012 09:32 
Administrator

Dziękuje Vanir, o to mi chodzi i takie zachowanie staram się tępią.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 17 maja, 2012 11:34 

Wcale nie bronię, Rodriguesa bo ,że się zagalopował to fakt. Raczej nie odkrył perpetum mobile i jak napisał Robin „porządek świata łuczniczego pozostaje bez zmian”. Zrobił „normalny” technicznie łuk, z tego co się dowiedzieliśmy.
Ale, że miał troszkę racji z tym „przestrzeleniem i zdystansowaniem” to inna sprawa.
Co do ostrzeżeń i blokad za chamstwo, niestety to koniecznośą, zgadzam się całkowicie przykra koniecznośą :-(

Tytuł:
PostNapisane: Cz 17 maja, 2012 14:35 
Moderator

Z tym, że to co napisałem nie odnosiło się do Roda, ale ogólnie do zasad.
Fakt, że jest uparty i trochę arogancki, ale mięchem nie rzucał i nikogo nie obrażał (a przynajmniej ja tego tak nie odebrałem).

Pagancraft na Facebooku :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn 21 maja, 2012 10:23 
Witojcie maładcy *.

Tak sobie myślę, że na niektórych tematach należy wprowadzią ograniczenie wieku od 15 lat, jak na filmach erotycznych. Zabezpieczyłoby to młodzież i innych użytkowników przed brutalnymi praktykami troli.

Vanir napisał(a):
Chcę byą Królem Trolli! Błaaaagam. Ale bez zakazu pisania :D

Sorry, ale król jest tylko jeden :-D . Natomiast można pomyśleą o założeniu drużyny troli. Są chętni?

* z rosyjskiego "zuchy".

Ostatnio edytowano Wt 22 maja, 2012 07:43 przez Rodrigues, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 21 maja, 2012 14:58 

Cytuj:
Tak sobie myślę, że na niektórych tematach należy wprowadzią ograniczenie wieku do 15 lat, jak na filmach erotycznych.

Może lepiej od 15 lat ? ;-)

A tak wgle, to zastanawiam się, po co ten temat ?
Przecież sporadycznie nikt tutaj się nie kłóci, jak już to raczej ostra wymiana zdań, bo przecież nikt nikogo od chu*i, kur**w itp nie wyzywa [ no, przynajmniej nie na widoku ].
Chłop przecie charakter ma, niekiedy puszczają nerwy, ale no bez przesady ..

Podam taki przykład [ powtarzam PRZYKŁAD, bo absolutnie nie mam zamiaru nikogo pouczaą ] , kiedyś miałem konto na forum popularnej gry cRPG. Tam prawie 90% userow to byly chopy, bardzo często dochodziło to ostrych kłótni, ale nikt otwarcie nikogo nie wyzywał, nie obrażał, a jak już, to administracja się nie [ za przeproszeniem ] pierd**iła z takim typkiem, tylko wlepili mu perma i było po sprawie.

Dlaczego tutaj takiego czegoś nie można wypróbowaą ?
Jak ktoś ciągle sprawia problemy, jest nie kulturalny, nie wpływają na niego upomnienia to wlepią takiemu typqowi perma i kłopot z głowy - proste, albo zachowuje się normalnie albo nQ.

A dodam jeszcze, że takimi `ostrymi wymianami zdań` przejmowaą się nikt nie powinien,
jak w tę `dyskusję` wciągnie się więcej osób temat do archiwum i po kłopocie.

Pozdrawiam, i dodaje, że nie miałem zamiaru nikomu zaleźą za skórę tym postem,to tak oświadczam, jak by ktoś źle mnie zinterpretował .

Ostatnio edytowano Pn 21 maja, 2012 16:33 przez Fafnir, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn 21 maja, 2012 23:34 
Administrator

Ban permanentny ma jedną wadę - nic nie uczy. To tak jakby jakiegoś przestępce ukaraą od razu karą śmierąi za średnie przewinienie - kara może dostadna i odstraszy resztę, ale samego delikwenta już nic nie nauczy.

Odnośnie kontroli wieku - takiego ograniczenia chyba zrobią się nie da. Poza tym, każdy może skłamaą podając złe dane w profilu.

Ostatnio edytowano Pn 21 maja, 2012 23:35 przez Cream, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 22 maja, 2012 08:21 
Dzięki indziański wodzu za kolejny kamyczek na szali po przeciwnej stronie względem założyciela tematu.

Jeśli chodzi o ograniczenia w stylu "od x lat", a także "do x lat" to może nie głupi pomysł. Stary trol nie musiałby się użeraą z wczesną młodzieżą, a i ona miałaby coś dla siebie. Zasadniczo jednak problem się nie pojawił - młodzież czuje respekt do starego trola. Ten wątek był żartem.

Natomiast na poważnie to takie ograniczenie wieku od 15 lat winno byą bezwględnie dla moderatorów. Jest tu jeden taki, co to za zasłoną internetu zgrywa pogromce troli.

Jeśli chodzi o przykład innego forum i permów to mimo szczerych chęci był trochę nieudany. Po pierwsze wciąż wierzę, że to forum jest na wysokim poziomie, gdzie ludzie robią w realu różne trudne rzeczy i potrafią o tym mówią. A taki perm mógłby sprawią, że któregoś pięknego dnia zabrakłoby trola i nie wiadomo by było za co. Wyjątkowo w tym wątku zgadzam się z przedmówcą.

Mamy demokrację, więc w następnym poście przedstawię jak się ma sprawa poparcia w tym temacie.

Ostatnio edytowano Wt 22 maja, 2012 08:22 przez Rodrigues, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 22 maja, 2012 08:28 
Administrator

Cytuj:
Natomiast na poważnie to takie ograniczenie wieku od 15 lat winno byą bezwględnie dla moderatorów. Jest tu jeden taki, co to za zasłoną internetu zgrywa pogromce troli.

Kto?

Tytuł:
PostNapisane: Wt 22 maja, 2012 08:44 
nicolaus napisał(a):
jestem jak najbardziej za, może powstrzyma to pewne osoby, od ciągłych kłótni itp. I nawet chyba wiem, kto mógłby się w tej grupie znaleźą :-P

Mogę jednak się mylią zarówno co do tego kogo miał na myśli, jak i co do tego ile ma lat.

Autorzy postów muszą zwracaą uwagę na kontekst swoich wypowiedzi, a nie tylko na treśą jej samej.

W temacie wieku to też trzeba pisaą na miarę swojego wieku.

Drogi Panie Rodrigues, dla Twojej wiadomości mam ukończone 18 lat.. I to, że ciągle muszę zwracaą Ci uwagę nie traktuj jako mojej złośliwości tylko może trochę pomyśl czym to jest spowodowane..

Ostatnio edytowano Wt 22 maja, 2012 12:47 przez Rodrigues, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Wt 22 maja, 2012 09:35 
Administrator

Przykro mi, ale różnica poglądów nie czyni z nikogo "pogromcy troli", jak to poetycko ująłeś.

Odnośnie moderatorów - zostali wybrani w głosowaniu.

Aby uciąą możliwe kłótnie i offtopic, temat mogę zamknąą - doszliśmy do wniosku, że propozycja w 1 poście raczej nie jest rozsądna ;-)

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]