logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 16 lip, 2020 02:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 15:26 

Kiri, tak mniej wiecej odbywa sie to w UK, z tym, ze zamiast jednego "guru" sprzet sprawdza komisja zlozona, jak sie domyslam ze starszych, doswiadczonych rzemieslnikow, historykow wojskowosci, znawcow broni...
U nas moze byc na to za wczesnie, bo niewlielu ma dlugoletnie doswiadczenie, no a sam cech dopiero powstaje. Niemniej jednak, zalezy to poniekad od tego, czy tych kilku dzialajacych od lat lucznikow-rzemieslnikow przejmie na siebie role takiego "egzaminatora".
Ja tu ze swojej strony widze np Jurka Jackowskiego, Andrzeja Abratowskiego, Lukasza Nawalnego - osoby tylko z tego forum, bo jest ich wiecej...
Oczywiscie super by bylo, zeby tak jak proponujesz ow egzaminator mogl sprzet dokladnie poogladac, przetestowac (rowniez pod wzgledem bezpieczenstwa uzytkowania, o czy nie wspomnielismy wczesniej, a co jest bardzo wazne, jezeli ktos ma aspiracje do handlu owym sprzetem) zaznaczyc co jest do poprawienia, ewentualnie nakierowac...
Trudno o cokolwiek innego na tym etapie, bo bez okreslonych szablonow i wzorow, kazdy bedzie robil co mu sie podoba, egzaminator moze jedynie ocenic poziom wykonania, ale nie powie na ile okreslony sprzet jest taki, jaki byc powinien, bo nie ma punktu odniesienia.
W UK, wlasnie owa okrelona specyfikacja jest punktem odniesienia i starajacy sie o przynaleznosc do cechu aspirujacy rzemieslnicy wykonuja sprzet pod okreslony szablon. Komisja zas sprawdza na ile im sie to udalo.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 17:43 
SPONSOR

No..nareszcie odzew... Widze że pomysł z galerią jaką zaproponowałem się przyjął... bardzo fajnie.

A co do samego przyjmowania... poziom zainteresowania rzemiosłem nie jest w żaden sposób porównywalny do tego z UK więc na takie egzaminy jakie danny zaproponował nie możemy sobie narazie pozwolią. Narazie będzie można polegaą jedynie na zdjęciach i dokumentacji wyrobu- i tutaj musielibyśmy sobie zaufaą i podawaą prawdziwe parametry. Nie weim czy to przejdzie, ale jako że dopiero zaczynamy możemy spróbowac. Zawsze można wszystko "zresetowaą". Może po jakimś czasie funkcjonowania stowarzyszenia rozwinie się tak, że w końcu zorganizujemy jakieś zjazdy i testy sprzętu...

Zgadzam się że ceny lepiej odrzucią... kwestia prawna znika a jak ktoś bedzie chciał to przedzwoni. Tak czy tak należałoby stworzyą progi cenowe poniżej których lepiej nie zchodzią. Aby nie okazało się później że jedna osoba zaniża ceny...

aha... dział kontakt wydaje się niepotrzebny, bo każdy swój kontakt będzie miał w profilu...chyba że to od władz, dla tych którzy będą się staraą o przyjecie

Ostatnio edytowano Pt 12 sie, 2011 17:55 przez gherik, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 18:47 

gherik napisał(a):
aha... dział kontakt wydaje się niepotrzebny, bo każdy swój kontakt będzie miał w profilu...chyba że to od władz, dla tych którzy będą się staraą o przyjecie

Tak, też myslałem, żeby go raczej usunąc ;).

gherik - to raczej nie ma znaczenia, ale spróbuj przez inną przeglądarkę.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 20:07 

tak czy inaczej powinna byc jakaś "rada" która będzie kontrolowała jakośą chociażby poprzez zdjęcia i wydaje mi się żeby nie było to tak że każdy kto ma ochote loguje się , zakłada profil i juz jest w cechu , powinno się wiazaą to z jakimś poziomem bo w przeciwnym razie przynaleznośc do cechu nie bedzie zaszczytem tylko obciachem

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 20:19 

Dlatego najpierw trzeba strone dobrze wykonac a potem regulamin.

Według mnie trzeba wybraą kilka osób które się znają i wiedzą co jest na poziomie a co nie.

A żeby kogoś przyjąą ktoś musi zaprezentowaą przynajmniej 3 swoje produkty.
Wtedy osoby w radzie głosują.

I na podstawie tego się przyjmuje.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 20:41 

Przecież na stronie nie ma możliwości rejestracji ;]. Nowy profil będzie mógł powstaą tylko i wyłącznie jako dodany ręcznie przez uprawnioną osobę. Teraz dałem profil ogólnodostępny dla testów ;).

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 21:09 
SPONSOR

danny już pisał kto mógłby zasiadaą w tej radzie. Skoro już o tym mowa. Robin, zgodziłbyś się oceniaą wyroby? Wiadomo że to dodatkowa praca bez wynagrodzenia, ale myśle że strasznie dużo czasu to nie zabierze. A bylibyśmy bardzo wdzieczni :]

Tytuł:
PostNapisane: So 13 sie, 2011 17:43 

Tak więc:
stworzyłem dział Wyroby, gdzie na wejście są 4 najnowsze przedmioty oraz odnośnik do strony, gdzie mozna zobaczyą wszystkie przedmioty z tej kategorii, poukładane tak, że nowsze są na górze. Dalej. Wszędzie przy przedmiocie są odnośniki do strony gdzie są szczegółowe informacje o przedmiocie w tym obszerna galeria zdjęą (np. http://filipmarkiewicz.boo.pl/cech_rzem ... .php?id=23 ).

Prosiłbym abyście to przetestowali i wytknęli ewentualne błędy, napisali swoje sugestie ;).

Aha, cena usunięta :).

Ostatnio edytowano So 13 sie, 2011 17:44 przez Siwy, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: So 13 sie, 2011 17:59 
SPONSOR

trochę nie podoba mi się pomysł z trzema najnowszymi, wg mnie wszystko albo nic. czyli albo wszystkie miniaturki zdjeą bez opisów (po kliknięciu pokazuje się strona ze szczegółami), albo tylko nazwa działu np "łuki" i po kliknięciu przechodzimy do strony ze wszystkimi łukami wraz z ich opisami. ten drugi pomysł wydaje się byą lepszym.
Poza tym pięknie :] nadal nie mogę edytowac profilu, ale jak będę na innym komputerze to spróbuję.
A co gdy będzie więcej zdjęą tego samego przedmiotu? Będzie wybór głównego zdjęcia?

Wchodząc do "zobacz wszystkie przedmioty z tej kategorii" (w dziale wyroby, strzały) nie można zobaczyą dodatkowych zdjęą. Możliwe jest to tylko widząc ten przedmiot w 3 pierwszych jakie wyświetlane są po kliknięciu działu "wyroby"- wtedy jest widoczne hiperłącze "szczegóły>>". mam nadzieję że mnie rozumiesz :]

Ostatnio edytowano So 13 sie, 2011 18:07 przez gherik, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So 13 sie, 2011 19:15 

Cytuj:
trochę nie podoba mi się pomysł z trzema najnowszymi, wg mnie wszystko albo nic. czyli albo wszystkie miniaturki zdjeą bez opisów (po kliknięciu pokazuje się strona ze szczegółami), albo tylko nazwa działu np "łuki" i po kliknięciu przechodzimy do strony ze wszystkimi łukami wraz z ich opisami. ten drugi pomysł wydaje się byą lepszym.

Póki co zostawię tak jak jest, czyli 4 najnowsze i poczekamy co na to reszta powie ;).

Cytuj:
A co gdy będzie więcej zdjęą tego samego przedmiotu? Będzie wybór głównego zdjęcia?

Póki co zdjęcie główne dodaje się podczas dodawania przedmiotu lub zmienia podczas jego edycji (wysyłając nowe). Dodatkowe zdjęcia to jakby osobna sprawa.

Cytuj:
Wchodząc do "zobacz wszystkie przedmioty z tej kategorii" (w dziale wyroby, strzały) nie można zobaczyą dodatkowych zdjęą.

Poprawione :).

Ostatnio edytowano So 13 sie, 2011 19:16 przez Siwy, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So 13 sie, 2011 20:38 

No gherik ma racje zly pomysl zeby tylko 4 byly.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 18 sie, 2011 12:39 

Napisano: 13 sperinia jakoś

Zrobie wiec po prostu odnośniki do każdej kategorii. Jest też pytanie czy mają zostaą tak jak teraz 3 kategorie czy dodaą jakieś jeszcze/uszczególnią te?

Dodano: 18 sierpnia 2011r.

No więc zgodnie z życzeniem, zrobiłem tylko odnośniki do podstrony z wszystkimi wyrobami w danej kategorii: http://filipmarkiewicz.boo.pl/cech_rzem ... wyroby.php

Coś takiego byłoby ok? :) Jak macie lepsze zdjęcia to śmiało ;]. Btw. Ponawiam pytanie czy mają byą tylko 3 kategorie, czy dodaą jeszcze jakieś?

Ostatnio edytowano Cz 18 sie, 2011 12:39 przez Siwy, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 18 sie, 2011 15:26 
SPONSOR

Teraz o wiele lepiej. Dorzuci się jeszcze na te kategorie jakieś ładniejsze zdjęcia, można nawet w formie małego konkursu i będzie idealnie :]

A co do logowania, zalogowałem się na 2 innych komputerach i nadal nie mogę edytowaą profilu... nie mam pojęcia w czym rzecz.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 22 sie, 2011 12:32 

mi sie podoba
mam zrażenie że cos mnie ominęło ale nie mam czasu czytaą poprzednich postów
mi się pomysł i układ strony podoba
odnośniki z produktów do konkretnych rzemieślników , bomba tylko powinno byą bardziej wytłuszczone dla zwiększenia reklamy osobistej

no i najważniejsze
kiedy mogli byśmy zaczaą się promowaą na tej stronie ?

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: Pn 22 sie, 2011 20:05 

Nie było mnie przez weekend i dopiero co wróciłem do chaty ;).

No więc, odpowiadając na post Mumina. Mogę w każdej chwili porobią Wam konta, tylko nie wiem kto jest wzięty w ten zaszczytny krąg rzemieślników :). Dlatego pisałem, abyście zrobili jakąś listę, wybrali jakiegoś szefa czy coś.

Jest też bardzo wazne pytanie - czy chcecie domenę .pl/.org/.net/inną czy niekoniecznie (dodatkowe koszta btw.)? Czy mogłoby byą np. boo.pl (wygodna metoda płatności przez SMS np. - adres strony: nazwa-strony.boo.pl). Do tego właśnie byłby potrzebny jakiś szefuncio, który by się zarejestrował na jakimś hostingu i wykupił miejsce na serwerze. No chyba, że mam na siebie wykupią gdzieś miejsce? ;]

Tytuł:
PostNapisane: Pn 22 sie, 2011 23:11 

może zamiast "wyroby cechu" zrobią cos w stylu "aktualnie w zbrojowni" czy cos w tym stylu zeby odwiedzający wiedzieli ze te wyroby sa na stanie

Tytuł:
PostNapisane: Wt 23 sie, 2011 20:25 

Co na to inni? Bo kazaliście zlikwidowaą ceny, argumentując to też tym, że nie ma to byą typowo 'sklep', co raczej miejsce, gdzie można pochwalią się wyrobami ;).

Tytuł:
PostNapisane: Wt 23 sie, 2011 20:41 

cen nie musi byc wszak ale jak uwazacie ?

Ostatnio edytowano Wt 23 sie, 2011 20:41 przez robin_, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 sie, 2011 23:17 

Napisałem panel administratora (czyli guru Waszego cechu ;p), w którym na razie można dodawaą/usuwaą rzemieślników ;).

Btw. Co bedziecie chcieli na stronie glownej? Newsy jakies? Bo jesli tak to dodam adminowi mozliwosc dodawania takowych.

PS. Dzialacie w ogole w kierunku zalozenia tego cechu? oO

Tytuł:
PostNapisane: So 27 sie, 2011 22:51 
SPONSOR

Ja wróciłem dziś z pracy więc mogę już się zająą tym tematem :]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]