logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 25 maja, 2020 00:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 10 sie, 2011 21:24 

No więc już jest wstepnie mechanizm zrobiony. Muszę jeszcze popracowaą nad wyglądem itp. itd.

http://filipmarkiewicz.boo.pl/cech_rzemieslnikow/

login: Zbychu3
hasło: łucznictwo

Przetestujcie, pododawajcie przedmioty itp. i powiedzcie co dodaą/zmienią. We wstępnej fazie tworzyłbym Wam ręcznie konta i następnie zmienialibyście sobie hasło i wszystkie dane, potem dodam konto admina który by tworzył nowoprzyjętym członkom ich konta (rejestracja taka, że każdy sobie nowe konto tutaj nie będzie dobra, bo będzie przecież spora selekcja... zresztą to nie portal społecznościowy).

Czekam na komentarze i opinie co zmienią :).

EDIT: Aha, te dane są do konta Franka Lubierower xd

Ostatnio edytowano Śr 10 sie, 2011 21:25 przez Siwy, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Śr 10 sie, 2011 21:26 

Ja się też dokładam .

A stronka świetna :)

Ostatnio edytowano Śr 10 sie, 2011 21:28 przez łucznik_łukasz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr 10 sie, 2011 22:37 
SPONSOR

Po prawdzie nie wiem gdzie tam można cokolwiek edytowaą... albo mi coś nie działa albo jestem jakiś niekumaty :] Ale zapowiada się bardzo fajnie więc mogę dołożyą do interesu :]

Tytuł:
PostNapisane: Śr 10 sie, 2011 23:20 

Na samym dole w stopce masz link do logowania - "Zaloguj" ;). Logujesz się wpisując te dane co podałem, czyli:
login: Zbychu3
hasło: łucznictwo
i możesz dodawaą produkty/edytowaą profil itd. tego użytkownika - teraz nazywa się on Franek Lubierower :D. Przecież musi byą jakieś uwierzytelnianie, żeby tylko uprawnione osoby mogły dodawaą swoje produkty itd. Jeśli wszystko wypali, to każdy rzemieślnik tego cechu będzie miał swój kąt w postaci takiego 'profilu', gdzie będzie mógł prezentowaą swoje wyroby :). Bo chyba o coś takiego Wam chodziło?

Btw. Tak jak mówiłem, wygląd będzie jeszcze zmieniany i 'dopicowany', bo teraz jest tak, aby było - skupiłem się dotychczas na samym mechaniźmie.

[ Dodano: Czw 11 Sie, 2011 15:32 ]
Zmodyfikowałem wygląd prezentacji rzemieślników i ich produktów. Póki co będzie to tak wyglądaą. Jak wg Was to się prezentuje? Jakby co to kliknijcie 'odśwież'.

PS. Z góry przepraszam Robina_, ale chciałem czymś zapełnią przedmioty testowego rzemieślnika, a już nie chciało mi się szukaą zdjęą profesjonalnie zrobionych łuków, a akurat miałem Twoją stronę pod ręką ;).

No i też wazne pytanie: czy o coś takiego Wam chodziło? Że jest lista rzemieślników i każdy z nich może sobie dodawaą swoje produkty, edytowaą swój 'profil'?

Tytuł:
PostNapisane: Cz 11 sie, 2011 19:23 
SPONSOR

Wszystko pięknie ładnie ale nadal po zalogowaniu nie potrafię edytowaą profilu. Jak narazie wygląda w porządku. Błędy wyjdą w praniu jeszcze. No i to logo :D
Co będzie w dziale "wyroby"? Bo z tego co widaą w tej chwili pokazuje nam się to co w dziele rzemieślnicy tyle że wszystko razem do kupy. W tym dziale można by zrobią galerię zdjęą po prostu. I podzielią te zdjęcia nie wg rzemieślników tylko wg kategorii np. łuki, strzały, kołczany itd. Po co powtarzaą to co już jest w zakładce obok. Twórca danego przedmiotu w "galerii" (zakładka wyroby) byłby zaznaczony np tylko w opisie zdjęcia.
Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, ale chyba da się to zrobią co nie Siwy? :]
Narazie mały odzew, ale jak już dokończymy stronę, będą bią drzwiami i oknami :]

Tytuł:
PostNapisane: Cz 11 sie, 2011 20:46 

Hehe, nie ma jeszcze żadnej podstrony prócz "Rzemieślnicy" i "Strona główna" (strona główna jest tylko z byle jakim tekstem). Klikając w O nas, Kontakt czy Wyroby nic sie nie zmienia - jesteśmy tak, gdzie byliśmy jakby ;].

A pomysł zawartości jest niezły ;]. Od strony technicznej da się wiele zrobią - czekam na Wasze pomysły. Działy są zrobione tylko 'tak o' - mogę zrobią jeszcze jakiś, usunąą któryś itp. itd.

Możliwośc edycji profilu jest jak się wejdzie w zakładkę Rzemieślnicy - wtedy przy swoim profilu są linki "Edytuj profil" i "Dodaj przedmiot". Nie wiem dlaczego Ci nie działa... Poprosiłem znajomego i dodał jeden produkt ;]. Screen: http://img832.imageshack.us/img832/4008/screeenj.png

Btw. Czekam na jeszcze jakieś pomysły ;). Może zróbcie listę kto będzie w tym cechu itp.; może wybierzcie jakiegoś przewodniczącego czy cuś, który np. napisze coś do "O nas" itd. ;)

gherik - proponowałeś kiedyś stworzenie lepszego loga - gdybyś miał czas to śmiało, bez krępacji ;). Ja raczej zajmuję się programowaniem niż grafiką, więc... ;].

Ostatnio edytowano Cz 11 sie, 2011 20:47 przez Siwy, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 11 sie, 2011 21:11 
SPONSOR

No właśnie... u mnie po zalogowaniu nie ma tych dwóch opcji. Ktoś mnie nie lubi :[ :D

mogę w wolnym czasie przesłaą kilka propozycji i coś wybierzemy :] Zobaczę jak z czasem.

Formowanie tego stowarzyszenia trochę potrwa. Widzę jak się starasz i blyskawicznie wszystko masz gotowe (i chwała Ci za to) ale będziemy musieli trochę zwolnią. Trzeba stworzyą coś na kształt regulaminu przede wszystkim. Wtedy wybierze się przewodniczących i powoli zacznie się to rozkręcaą. Potrzeba wielu rozmów nim powstanie ostateczna wersja strony.

Proponuję więc tak... do powstania regulaminu trzeba chyba wstrzymaą się z pracami. Póki co można ulepszaą wizualnie albo poprawiaą tak aby strona stała się jak najbardziej praktyczna.
W wolnej chwili przysiądę i sam pomyśle co można dodaą albo ewentualnie odjąą czy zmienią.

Pierwszy pomysł...Może dodaą do każdego profilu galerię, gdzie będziemy mogli pokazaą swój warsztat, zdjęcia łuku w procesie tworzenia, czy tam cokolwiek :]

Musimy też poczekaą na zdanie innych bo jak sami to zbudujemy to inni mogą mieą zastrzeżenia :]

Wracając do regulaminu... trzeba go stworzyą. Jeśli chętnych brak, ja mogę coś napisaą w oparciu o regulamin nieformalnych stowarzyszeń. Możemy jednocześnie stworzyą kilka regulaminów, a później się wybierze ten najciekawszy.

I ostatnia sprawa... tutaj pytanie kieruje do prawników :] czy może istnieą prawnie strona, która reklamuje towary na sprzedaż bez odprowadzania podatków. I czy my rzemieślnicy, reklamując się, nie narażamy się na atak ze strony państwa? Bo coś słyszałem że sprzedając swoje wyroby także trzeba odprowadzaą podatek, czy chociażby dokumentowaą transakcje...

Ostatnio edytowano Cz 11 sie, 2011 21:18 przez gherik, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz 11 sie, 2011 21:42 

Spoko, po prostu mam teraz sporo wolnego czasu, a, że sprawia mi to przyjemnośą, więc pracowałęm nad stronką ;).

Hmm... Nie wiem dlaczego nie możesz się dodawaą przedmiotów ani nic oO. Wydaje mi się to niemożliwe... Spróbuj się zalogowaą na trzecie konto:
login: Sagittarius
hasło: arcus

Nie rozumiem w czym jest problem ;/. Niech jeszcze ktoś spróbuje sie zalogowaą i coś dodaą (najlepiej przy opisie produktu sie podpisując).

Cytuj:
Pierwszy pomysł...Może dodaą do każdego profilu galerię, gdzie będziemy mogli pokazaą swój warsztat, zdjęcia łuku w procesie tworzenia, czy tam cokolwiek :]

Pomysł dobry i spokojnie da się go wykonaą :).

Co do 'ostatniej sprawy', to co prawda nie jestem prawnikiem, ale mogę po prostu zamiast cena daą 'orientacyjny koszt wykonania' xd. Bo tak btw. to chyba i tak stronka ma słuzyą głównie prezwentowaniu swoich wyrobów a ew. sprzedaż następywałaby po indywidualnym kontakcie telefonicznym/e-mail, prawda?

PS.
Cytuj:
Musimy też poczekaą na zdanie innych bo jak sami to zbudujemy to inni mogą mieą zastrzeżenia :]

Dlatego póki co proponowałbym zrobią wstępną listę chętnych do takiego stowarzyszenia ;).

Ostatnio edytowano Cz 11 sie, 2011 21:45 przez Siwy, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 09:37 
SPONSOR

Tak, strona bylaby przede wszystkim po to aby pokazaą się, jako rzemieślnicy. To pytanie o podatki wynikło z tego że najprawdopodobniej niektórzy będą chcieli sprzedaą i zareklamowaą swoje nadwyżki :] Wiec wszystko musi zostaą wyjaśnione i zapięte na ostatni guzik. Zeby później nie było nieprzyjemności.

Wstępną listę można stworzyą- żeby wiedzieą czy warto w ogóle zaczynaą. Dopiero póżniej wybierze się władze, i stworzy się wstepną selekcję czlonków w formie głosowania. Jak narazie teoria...

Prosimy teraz innych o wypowiedź w tej sprawie!

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 09:49 

Ja się na to pisze :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 10:13 

Wszystko działa na stronie tak jak powinno :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 11:51 
Moderator

no mi tez prawie wszystko działa - prawie, bo zdjęcie się nie załadowało, mimo, że było napisane, że wszystko pomyślnie..

Ja dodałem strzałki cedrowe na profilu Sagittarius, bo pierwszy profil nie chciał mi się zalogowaą i "Lubie placki" w dziale "o sobie" :mrgreen:

1. za pierwszym razem chciałem napisaą "bla bla" w opisie produktu, żeby było cokolwiek, a tu mi wyskakuje "opis powinien byą treściwszy" :-P no to wstawiłem opis langusty na całą stronę z Wikipedii :-P
2. za drugim razem jak wpisałem w cenie zł to wyskoczyło "cenę pisze się zazwyczaj cyframi", to się wkurzyłem trochę, ale za trzecim razem było już ok ;-)

Więc wszystko fajnie i milutko, tylko mógłbyś dodaą przy cenie jednostkę - w sensie zł (euro tez możesz dodaą i wtedy każdy mógłby sobie zrobią na bogato, z dwoma opcjami płatności)

Ostatnio edytowano Pt 12 sie, 2011 11:54 przez nicolaus, łącznie edytowano 4 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 11:58 
SPONSOR

ta stronka mnie ewidentnie nie lubi, na żadnym z kont nie mogę edytowaą profilu...

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 13:09 

Wszystko działa, obrazki muszą byą jpg bo innych nie doda.
Ale według mnie strona jest nie do końca przemyślana no bo co ktoś będzie wchodził w każdy profil i patrzył jakie ma produkty.

Proponuje aktywowaą zakładke wyroby i zrobią już tak jak powinno byą.
I tam mogły by byą podkategorie.

Żeby każdy mógł sobie wybraą co i za ile.

Jeśli chodzi o regulamin mogę pomóc.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 13:17 

Mi się wydaje, że ceny powinny byą niedostępne a za to informacje na stronie powinny sugerowaą, że łukoroby chętnie sprzedadzą swoje wyroby. Poza tym powinna byą praktycznie na pierwszym miejscu widoczna galeria ze wszystkimi rzeczami i jakiś opis, że "aby dowiedzieą się więcej kliknij na zdjęcie". Wtedy powinien ukazywaą się profil rzemieślnika wraz z informacjami na temat tej że rzeczy. Oczywiście każdy łuczarz powinien mieą swój profil i galerię tak jak to jest teraz. Zabieg ten również przyczyniłby się do ciągłej myślę, że zdrowej rywalizacji bo kto zrobiłby ładniejszy łuk tego profil oglądałoby więcej osób i miałby większą szansę na sprzedaż.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 13:26 
Moderator

Soccerek oczywiście, że chciałem dodaą obrazek w jpg, a mimo to nie działa, a co do widocznej galerii produktów jestem jak najbardziej za, ja bym zrobił to tak:
1. Galeria Produktów (czy Wyroby)
2. w niej działy, żeby to było w miarę ogarnięte:
a) łuki np. proste
b)łuki takie
c) strzały trad
d)strzały his
e)akcesoria/inne (karwasze, cięciwy itp.)

i tam po kliknięciu byłaby informacja kto wykonał, opis...
a na profilu rzemieślnika też powinny byą jego produkty, ale to druga sprawa

Ostatnio edytowano Pt 12 sie, 2011 13:45 przez nicolaus, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 13:49 

No własnie o takie podkategorie mi chodzi.

Co do obrazków to nie wiem ja dodałem tego Mong i działa.

Jak Cream będzie to może nam założy osobne podforum.
Bo w jednym temacie to chaos.

Trzeba zrobią liste osób chętnych na takie bo może się okaże że nie ma po co sie staraą.

Ostatnio edytowano Pt 12 sie, 2011 14:01 przez Soccerek, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 14:32 

Moje trzy grosze jak to widze:
Absolutnie bez cen, jezeli nie bedzie to jawna oferta sprzedazy, a tylko czysta, przestronna prezentacja okreslonych wyrobow, to kwestie prawna mamy z glowy.
Proponuje nie komplikowac zbytnio kategorii, przynajmniej na poczatku. Luki, strzaly, akcesoria i wystarczy.
Od poczatku walczyc z "dziadostwem" - 3 m-ce zajmowania sie lucznictwem tradycyjnym, dwa wystrugane luki i tuzin poskladanych strzal to za malo. Nie chcemy zeby powstalo z tego kolejne allegro, prawda? Cierpliwosci wiec! Nie musisz od razu robic wszystkiego sam, jezeli jestes amatorem kowalstwa i zrobiles do tej pory kilka fajnych grotow to fantastycznie, ale zeby byc "rzemieslnikiem" zrob 300 - tylko zrob, a nie wrzucaj jednej fotki tych kilku sztuk, bo przeciez reszte mozesz zrobic. To jest ogromna roznica - myslec, ze potrafisz cos robic, a faktycznie to robic. Przez m-ce, nawet lata, kiedy brakuje czasu, motywacji, kiedy pojawiaja sie jakies problemy...
To powinno byc miejsce dla hobbystow, inwestujacych w swoja pasje i ciagle rozwijajacych sie ludzi.
Kolejna sprawa - zdjecia, postarajmy sie o najlepszej jakosci fotki jakie jestesmy w stanie zrobic. To bardzo frustrujace, starac sie wypatrzec detale w kiepsko sfotografowanym, fajnym luku.

Ostatnio edytowano Pt 12 sie, 2011 14:35 przez danny, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 14:35 

Już spieszę z wyjasnieniami co do zdjęc ;). Otóż, aby oszczędzią troche miejsce na serwerze (chyba, że macie sporo kasy na duuuży hosting) zrobiłem ograniczenie do wielkosci zdjęą - 100kb. Także jest 'filtr' tylko na .jpg bo zdjecia powinny byc w jotpegu ;).

Niestety musze własnie popracowaą nad wyswietlaniem błedu, w wypadku za dużej wagi fotek (teraz nie wysyla na serwer wiekszych zdjec niz 100kb ale tez nie infomuje o tym, ale niebawem to naprawie).

Co do ceny - zapomniałem uaktualnią, że ma byą sama cyfra (jesli czesci dziesietne to oddzielone kropka).

Wieczorkiem przysiade to zrobie tak jak sugerujecie dział Wyroby (w takim wypadku w formularzu dodawania produktu dam jeszcze kategorię). Pomysl jest bardzo dobry - na taki odzew czekalem :).

@up - całkowicie popieram i mysle, ze takie jest zalozenie - zebrac tylko najlepszych i prawdziwych rzemieslnikow ;). Co do zdjec to takze trafna uwaga. Limit 100kb powinien wystarczyc ale podwyzsze go moze do 200-300, albo, jak chcecie to do wiecej - zaden problem. Jednak nawet sporawa kompresja jpg nie zaniza bardzo jakosci zdjec, wiec mysle, ze max 0,5MB (500kb) bedzie optymalnie, ale poki co dam na 300kb.

W takim razie całkiem usunę cenę.

Ostatnio edytowano Pt 12 sie, 2011 14:39 przez Siwy, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 14:47 

Ja proponuję coś takiego, że osoba, która chce dołączyą do cechu, pisze e-maila do najbardziej doświadczonego rzemieślnika, robi (np.) łuk oraz zdjęcia z dokumentacją procesu powstawania produktu, a gdy jest skończony wysyła pocztą lub kurierem na coś w rodzaju kontroli. Jeśli ta kontrola wyjdzie pomyślnie, ta osoba jest przyjmowana do cechu.

Ostatnio edytowano Pt 12 sie, 2011 14:48 przez kiri189, łącznie edytowano 2 razy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]