logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Wt 11 sie, 2020 18:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Stowarzyszenie
PostNapisane: So 02 lip, 2011 09:13 
Offline
SPONSOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 21:13
Posty: 523
Lokalizacja: okolice Raciborza
Temat pojawił się podczas dyskusji
http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/vi ... sc&start=0
Przeczytanie ułatwi nieco zrozumienie sensu stowarzyszenia.

Jako, że kilka osób poprało moją propozycję, postanowiłem ciągnąą sprawę dalej. Najpierw kwestia mojej osoby. Czy zgadzacie się abym wstępnie opracował statut? Mam 21 lat, nazywam się Tomek- zdobyłem wasze zaufanie? :mrgreen: Łuki robię od dobrych paru lat (na pewno 6-7) i troszeczke doświadczenia mi przybyło. Często odwiedzałem forum freha, teraz głównie arcus (mało piszę ale to nie znaczy że mnie tu nie ma, poza tym w czasie roku akademickiego mam bardzo mało czasu na te tematy). Chodzi o to żebyśmy mieli bazę nad, którą można dyskutowaą i ewentualnie zmieniaą- teraz będzie milion różnych zdan i nic z tego nie wyniknie. Nie będe sie domagał żadnych względów ani nie mam zamiaru byą żadnym przewodniczącym. Ostatecznie każda decyzja będzie dyskutowana na forum i podejmowana większością głosów.

Aby uspokoią niecierpliwych i nazbyt ciekawskich podaje wstępne rozwiązania:

Wszelkie informacje, decyzje, dyskusje będą miały miejsce tylko i wyłącznie w sieci. Może kiedyś zorganizuje się jakieś zloty stowarzyszenia jeśli wszystko zadziała. Proponuję aby statut umieścią w osobnym specjalnym dziale w serwisie Arcus. natomiast głosowania i wszelkie sprawy związane z działalnością stowarzyszenia zamieścic także w specjalnym osobnym dziale na forum arcus. Narazie nie widzę potrzeby tworzenia nowej strony. Wydaje mi sie że to najlepsze rozwiązanie. Tutaj pytanie dla administratorów... czy ewentualnie zgadzają się na takie rozwiązanie i czy pomogą w prawidłowym funkcjonowaniu stoworzyszenia.

Osobiście chciałbym aby znak jakości stowarzyszenia został przyznawany wyrobom jedynie w 100 % naturalnych- bez nowoczesnych rozwiązań typu włókna szklane. Nici dakronowe ew. można dopuścią. Chciałbym aby było to stowarzyszenie rzemieślników stawiających na tradycyjne i naturalne wyroby.

Stowarzyszenie będzie składaą się z rady rzemieślników. Radnym :mrgreen: może zostaą każdy w przedziale wiekowym ... (to się ustali), zajmujący się rzemiosłem jakkolwiek związanym z łucznictwem. Wejście będzie polegało np na pokazaniu kilku zdjęą swoich wyrobów). Radny ma prawo uczestniczyą w głosowaniu przyznającym znak jakości stowarzyszenia. Nie może jednak reklamowaą swoich wyrobów znakiem jakości stowarzyszenia.

znak jakości stowarzyszenia zostaje przyznany większością głosów radnych, na podstawie dokładnej dokumentacji fotograficznej i tekstowej. Szablon takiej dokumentacji opracujemy. Musimy stworzyą opis łuku który wg rady będzie łukiem DOBRYM.
W praktyce będzie wygladaą to tak... jakiś radny będzie chciał uzyskaą znak jakości, więc umieszcza dokładną dokumentacja w specjalnym dziale na forum. Pożniej robi się głosowanie: tak lub nie. I wynik pokaże czy dany produkt otrzyma znak jakości czy nie. Oczywiście zostanie ustalona minimalna ilośą głosów zależna od ilości radnych. Jesli ktoś otrzyma znak jakości dla konkretnego produktu, otrzymuje rangę rzemieślnika stowarzyszenia. Mimo to znak jakości posiada JEDYNIE ten produkt który uzyskał aprobata w głosowaniu. Inne produkty rzemieślnika stowarzyszenia NIE MOGĄ byą bez głosowania oznaczone znakiem jakości!

Stowarzyszenie będzie przyjmowaą także rzemieslników którzy np. szyją kołczany, robią tylko strzały, kuja groty itp...

To są sprawy bardzo ogólne ale co nieco wyjaśniają. Jesli podobają wam się takie rozwiązania, zacznę opracowywaą statut :]
Narazie możecie zgłaszaą swoje propozycje.


Ostatnio edytowano So 02 lip, 2011 10:45 przez gherik, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 02 lip, 2011 09:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 18 sie, 2010 13:04
Posty: 219
Lokalizacja: Kossaki, Jedwabne
Ma to dużo sensu. Jedną rzecz bym jeszcze zaproponował. Ustalenie ilości zaakceptowanych do przyznania znaku jakości łuków, po której tenże znak można by było przyznaą rzemieślnikowi, a nie łukowi. Z prostego powodu: Wyobraź sobie w ciągu tygodnia ocenianie 25 łuków. Żeby uczciwie je ocenią, trzeba poświęcią mnóstwo czasu. A większośą z nas stara się zrobią łuki jak najlepsze w miarę swoich możliwości. Jeżeli ktoś z nas osiągnie już pewien pułap jakości, to przecież nie zacznie chrzanią swoich wyrobów, bo mu będzie wstyd, jak się pojawi reklamacja na forum. A jeżeli znaki jakości będą przyznawane przez Forum, to kupujący na pewno na tymże forum poszuka informacji o wytwórcy, od którego chce kupią łuk. A poza tym będziemy musieli przyznaą prawo wypowiedzi choąby na jednym podforum ludziom niezarejestrowanym, bo opinie kupujących będą musiały móc się pojawią na forum, jako potwierdzenie niejako przyznanego znaku jakości.
To parę takich moich refleksji, które mi się nasunęły po przeczytaniu całej dotychczasowej dyskusji.

_________________
Tuck, Tuck, ten z Âłukiem to, niestety, ja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 02 lip, 2011 09:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 01 maja, 2007 12:44
Posty: 594
Lokalizacja: Brzeg/Wrocław
Można by próbowaą podpiąą te pomysły pod http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/vi ... sc&start=0 , bo jakby miało działaą samo dla siebie jak piszesz (przynajmniej tak zrozumiałem), to nic z tego nie wyjdzie, w sensie znak jakości.

Chyba że taki znak niechaj funkcjonuje na forum, np. nad avatarem jakiś tekst, przynależnośą do grupy jak sponsorzy...


Ostatnio edytowano So 02 lip, 2011 09:57 przez Minos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 02 lip, 2011 10:36 
Offline
SPONSOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 21:13
Posty: 523
Lokalizacja: okolice Raciborza
Tuck... bardzo dobre rady.
Minos... troche nie rozumiesz idei. Ja uważam że jesteśmy w stanie coś stworzyą. Tamten związek to zupełnie co innego. Czytałeś jakie są jego założenia?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 02 lip, 2011 10:43 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N 11 lut, 2007 00:04
Posty: 245
Lokalizacja: Warszawa
Pomysł ze znakiem jakości jest fajny, ale:

Cytuj:
Osobiście chciałbym aby znak jakości stowarzyszenia został przyznawany wyrobom jedynie w 100 % naturalnych- bez nowoczesnych rozwiązań typu włókna szklane. Nici dakronowe ew. można dopuścią. Chciałbym aby było to stowarzyszenie rzemieślników stawiających na tradycyjne i naturalne wyroby


Naturalne materiały - odnośnie drewna nie mam wątpliwości.
A kleje? Tylko glutynowe? Dużo producentów wtedy odpadnie, bo nie każdemu chce się z tym klejem babraą, pomijając fakt, że trzeba mieą wprawę, żeby go używaą.
Wykończenia? tylko woski, oleje i werniks? Odpada kolejna grupa zwolenników lakierów uznawanych za odporniejsze i mniej wymagające dla użytkownika.

Cytuj:
W praktyce będzie wyglądaą to tak... jakiś radny będzie chciał uzyskaą znak jakości, więc umieszcza dokładną dokumentacja w specjalnym dziale na forum.


Tylko "radny" ma prawo ubiegaą się o znak jakości? To mi się nie podoba. Jeśli ktoś nie chce angażowaą się w głosowania, a chciałby żeby jego wyroby miały znak jakości.

Cytuj:
Mimo to znak jakości posiada JEDYNIE ten produkt który uzyskał aprobata w głosowaniu


Produkt (np. rodzaj łuku) czy konkretny egzemplarz? Jeśli produkt to sprzyja obniżeniu jakości, jeżeli egzemplarz to dużo tych głosowań będzie. A przy naturalnych materiałach wypadałoby rozpatrywaą każdą sztukę. Mam na myśli łuki, bo np. zrobienie powtarzalnych kołczanów jest mniej kłopotliwe.


I teraz już bez cytatów ;-)

Moim zdaniem znak jakości można nadawaą wyrobom powtarzalnym, a łuki (bo chyba o te głównie chodzi) nie do końca da się zaliczyą do tej grupy. Wiadomo, że jak ktoś jest dobrym rzemieślnikiem to będzie robił z reguły dobre łuki. Mało będzie słabych. Ale jeśli takie się zdarzą i będą opatrzone znakiem jakości - wtedy kiepsko to świadczy o kontroli jakości.

Ocena łuku na podstawie samych zdjęą i słownego opisu wydaje mi się niepełna - nie wszystko da się zobaczyą, czasem trzeba poczuą.

Zastanawiam się, czy nie lepszym pomysłem byłoby sporządzenie klasyfikacji cech łuków np. ułożenia za cięciwa. Załóżmy trzy klasy z jasnym podziałem w centymetrach. Jeden łuk ma 3 cm - klasa 2, łuk ma 3,5 cm - klasa 3. Każdy egzemplarz miałby zrobioną metryczkę przez producenta, w której każdy parametr oznaczony jest klasą. Kupujący mógłby wejśą na stronę gdzie jest zawarta norma i "mhm... ułożenie w klasie 2, mogłoby byą lepiej, ale nie jest źle, mi wystarczy"

Uff... to chyba mój najdłuższy post na forum :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 02 lip, 2011 10:59 
Offline
SPONSOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 21:13
Posty: 523
Lokalizacja: okolice Raciborza
Cieszę sie że skłoniłem kogoś do napisania najdłuższego postu :D

Wiewiór, wybacz że nie będe cytował ale nie mam czasu w bawienie się z tym... a więc tak: kleje i lakiery także mogłyby przejśą. Chodzi o samo drewno. żeby łuk uginał się bez syntetycznych wspomagaczy :] wiadomo że wielu klientów chce mieą łuk drewniany ale wolałby z lakierem bo nie ma czasu na opiekę.

tak tylko radny. Bo nie fajnie jest żerowaą na renomie (mam nadzieje że uda się ją uzyskaą) i jednocześnie nie pomagaą stowarzyszeniu. Coś za coś. Musimy sobie pomagaą. Obustronnie!

określimy próg w ilości wykonanych łuków (przez konkretnego rzemieślnika) z przyznanym znakiem jakości, po którym nie bedzie musiał się ubiegaą już o znak jakosci. Nie będzie to łatwe w osiągnięciu ale możliwe. tak jak Tuck mówił... dobry rzemieślnik nie ędzie robią chały. A jęsli dojdą nas głosy że ktoś sprzedał bubel to się go wykluczy albo obniży rangą w głosowaniu.

No zdjęcia i opis muszą wystarczyą... Cudów już tutaj nie stworzymy- jeszcze nie opracowana teleportu :( Nie weim czy konieczne są klasy łuków. łuk ma byą dobry albo nie. Po co komplikowaą. Ale Niech inni się wypowiedzą pod tym względem.

_________________
www.bolik.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 02 lip, 2011 12:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 12:09
Posty: 1584
Lokalizacja: lodz
Straszna masa roboty z założeniem stowarzyszenia , nie da się tego zrobic przez internet, musi się znaleźą min 15 osób założycieli którzy sie zbiora w jednym miejscu na zebraniu.Ogrom formalności nieprzebrany, dla laika nie jest to do zrobienia.Gdyby nie osoby z doświadczeniem prawnym i urzędniczym to ze stowarzyszenia łucznictwa by nic nie było. Jeżeli jednak ktoś by się chciał tym zająą to na pewno poprę pomysł .lepszy byłby cech , ale tu potrzeba 10 osób prowadzących działalnośą w danym temacie. Kryteria oceny i wykonania regulują własnie cechy rzemieślników z mistrzami , czeladnikami, uczniami itp. A że nie ma w Polsce 10 rzemieślników mających działalnośą gospodarczą to nie da rady , jedyna opcją jest stowarzyszenie ale jak pisałem musi byą min 20 -25 osób zdeklarowanych przez internet zeby ta 15 pojawiła się w umówionym miejscu osobiście

[ Dodano: Sob 02 Lip, 2011 13:16 ]
Z drugiej strony na ile potrzebne takie formalne stowarzyszenie. Jeżeli byłaby mowa w statucie o jakiś kryteriach wyrobu łuków , strzał to jakis urzędnik mógłby sie zapytac w jakim celu. Wiadomo że sprzedazy ,formalizując to członkowie powinni założyc działalnośą żeby sprzedawaą a większości nie będzie sie opłacało płacic zusu , podatków itp.jeżeli chodzi o sprzedaż , czy opinie o danym rzemieślniku to 99 procent internet. Może wystarczyłoby założyc jakas strone w stylu gildia rzemieślników, na której uswiadamiałoby sie lud co i jak. Wiadomo ze formalne stowarzyszenie byłoby lepsze , miało większe mozliwości ale jest ogrom trudnosci. Najpierw pozbierajmy deklaracje internetowe i zobaczmy czy sie te 20 choc zbierze


Ostatnio edytowano So 02 lip, 2011 12:50 przez robin_, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 02 lip, 2011 14:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N 02 wrz, 2007 13:07
Posty: 642
Lokalizacja: roznie
Jedno Stowarzyszenie juz jest, sie nawet jeszcze nie zapisalem, a wy debatujecie nad kolejnym:) Dorzucajac swoje trzy grosze - uwazam, ze to niepotrzebne. Natomisat pomysl z ocena wyrobow i ewentualnie przyznawaniu certyfikatow czy co tam chcecie jest fajny. No ale kto i na jakiej podstawie mialby to robic? Ze niby mialaby byc powolana jakas komisja (mam na mysli tylko internetowa aktywnosc) ktora bazujac na zdjeciach wyrobow mialaby je klasyfikowac i przyznawac znaki jakosci? I jak to bedzie dzialac? Czesc z nas przylepi sobie plakietke eksperta i bedzie oceniac wyroby innych? Ja bym sie nie podejmowal oceny czyjegos luku bo sam lukow nie robie, gdybym mial okazje postrzelac, to co innego. Moge co najwyzej ocenic poziom wykonania, estetyke wykonczenia i takie tam.
Podobnie ze strzalami: jak mam zestawic te repliki strzal slowianskich Mumina z tymi skladanymi z gotowych komponentow?
Robin przytoczyl przyklad cech rzemieslniczych z wysp brytyjskich. I bardzo dobrze, tyle ze oni tam maja scisle okreslone kryteria co do wyrobu lukow i strzal. Jak chcesz wstapic to cechu to musiasz wykonac konkretny produkt, w konkretnej ilosci i wg scisle okreslonych standartow. Potem poddaja to ocenie. U nas jest duze pomieszanie i ciezko takie standarty okreslic. Latwiej by bylo gdyby np kazdy z forumowiczow (rzemieslnikow:) skupial sie na jednym konkretnym produkcie, ale nie mozna przeciez narzucac takich ograniczen, bo ostatnie co chcialbym zobaczyc to, to ze ktos sie stad wypisuje, bo nie czuje sie akceptowany. To forum poza dzieleniem sie wiedza dostarcza motywacji i tak powinno zostac.
Podsumowujac jestem za wszystkim, co winduje poziom wiedzy i wyrobow, sklania do eksperymentowania i dodaje motywacji do pracy.

_________________
"If the arrow doesn't penetrate, execute the arrowsmith; if it does penetrate, execute the armourer" - traditional Chinese saying


Ostatnio edytowano So 02 lip, 2011 14:53 przez danny, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 02 lip, 2011 15:01 
Offline

Dołączył(a): Śr 29 gru, 2010 22:39
Posty: 458
Lokalizacja: WÂąsosz
To wszystko jest spoko i zgadzam się z większością opini ale jedno co mnie gryzie to to, że stowarzyszenie ma działaą w celach niezarobkowych! A tutaj jest mowa tylko o utrzymaniu czy poprawie jakości w celu uzyskania lepszej ceny za dany produkt. Poza tym odwołując się do tematu poprzedzającego mamy wolny rynek a to co niektórzy proponują jest zmową cenową, która de facto już jest udokumentowana na tym serwisie. Lepiej już stworzyą coś na kształt pomysłu Robina. np. Gildia Łuczarzy. Można by było założyą inną stronę internetową, na której byłoby na to miejsce. Myślę, że to forum i tak jest już rozległe a jeszcze dodatkowy odłam narobiłby nowego bigosu. Poza tym byłoby to dobre miejsce na przedstawienie swojej osoby, historii pracy z łukami, wyrobów i przez to reputacja danego rzemieślnika by wzrastała. Dodatkowo każdy tam zrzeszony mógłby podaą jakiś namiar do siebie i ściągałby potencjalnych kupców. A żeby się tam dostaą trzeba by było spełnią odpowiednie kryteria co by było od razu wskazówką dla kupującego, że ten oto gostek coś umie z kawałkiem drewna zrobią. Całośą można by jakoś luźno połączyą z serwisem Arcus i w ten sposób i on by na tym zyskał.

_________________
ÂŁuk- Âłatwiej powiedzieĂŚ, trudniej zrobiĂŚ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 02 lip, 2011 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N 02 wrz, 2007 13:07
Posty: 642
Lokalizacja: roznie
No wlasnie kryteria - co wiec proponujesz? Kto te krytreria wyznaczy i na jakiej podstawie?

_________________
"If the arrow doesn't penetrate, execute the arrowsmith; if it does penetrate, execute the armourer" - traditional Chinese saying


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 02 lip, 2011 15:46 
Offline
SPONSOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 21:13
Posty: 523
Lokalizacja: okolice Raciborza
Ja myślałem o stowarzyszeniu nieoficjalnym. Luźnym związku łukorobow ktory wyznaczyłby standardy dobrych drewnianych łuków. O cenie oficjalnie nie będziemy rozmawiaą- ktoś bedzie chciał sprzedaą łuk ze znakiem jakości to ok, niech to zrobi. Celem ma byą propagowanie łucznictwa i wyznaczenie standardów- nic więcej.

Też myślalem o kwestii prawnej, robinie. I zgadzam się, że to nie ma większego sensu. Bo kiedy i gdzie spotka się 15 osób? nigdy i nigdzie najprawdopodobniej.

Czyli mam zrozumieą że jednak nie mam się za to zabieraą?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 03 lip, 2011 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13 mar, 2008 09:26
Posty: 1667
Lokalizacja: Maurycew
zaozenie strony internetowej dla ludzi chętnych sprzedawaą zwoje wyroby to dobry pomysł

i tak każdy pewnie myślał o założeniu swojej strony www niektórzy nawet prubowali jak Marcinello

tam każdy miał by możliwośą zareklamowania się jako rzemieślnik

ja mysle że by to było na zasadzie wydłubania z czeluści forum działo "Wasze wyroby"
samo uczestnictwo na tej stronie www było by prestiżem
a jako że kazdy z nas robi inne rodzaje łuków to potencjalni klienci mogli by wybraą sobie konkretnego rzemieślnika na własny uzytek

ja sie czuję dobrze w robieniu replik wczesnośredniowiecznych i w tę grypę docelowa bym uderzał a dodatkowo repliki z innych znalezisk

ktoś inny pewnie myśli o robieniu innych rodzajów łuków, może w inny okres historyczny czy wogóle łuki rekreacyjne ktoś może fantasy
w ten sposub każdy znajdzie coś dla siebie

a wybory do ścisłego grona przeprowadzane były by na zasadzie
ten kto chciał by wkręcią się do grona na nowym www musiał by najlepiej na forym spełnią pewne minimum
np zaprezentowaą przynajmniej 5 łuków ze szczegółowymi zdjęciami, o wymaganych standardach, tak jakościowych jak i estetycznych

dobrze by było np zrobią pewną furtkę dla rzemieślników i jako nagrodę w konkursie miesiaca daą szansę na wkroczenie do grona wybranych

wiem że to by była pewna dyskryminacja ale z drugiej strony też motywacja by staą sie lepszym i wkroczyą do grona Gildii Rzemiosła Łuczniczego

podobneie wszystko by odbywało sie też w przypadku nie tylko łuków

a mały handel na forum mógł by sobie nadal kwitnąc w najlepsze z rangą sponsora

_________________
I LOVE WOOD

I wreak havoc with the arc!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 03 lip, 2011 12:59 
A ja uważam, że rzemieślnik i owszem zna się na robieniu łuków ale kto lepiej oceni jego wyrób niż łucznik, dobry łucznik strzelający na turniejach. Myślę, że bez problemu można wybraą grono zaufanych i dobrych łuczników do takiej oceny i dlatego uważam, że da się pogodzią działalnośą świeżo powstałego Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Tradycyjnego z certyfikowaniem łuków lub lepiej osób, które te łuki robią.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 03 lip, 2011 13:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13 mar, 2008 09:26
Posty: 1667
Lokalizacja: Maurycew
Boullii, ale łucznik strzelający z łuku nie zawsze moze byą w stanie ocenią łuk po samym wyglądzie
ja sam strzelam raz na rok jak nie rzadziej a wiem że łuk który zrobię jest sprawny dynamiczny i pożyje długo nawet bez strzelania
tak jak np szewc co robi buty nie musi w nich chodzią by wiedzieą że sie nie rozejdą po 1 km

jedyne kryterium którego nie da sie zweryfikowaą przez internet to sprawnośą
dobrze by było takiego kandydata i jego łuki sprawdzią na chrono albo niech kandydat we własnym zakresie sprawdzi ile jego łuki mogą wyciągnąą i pochwali sie w swojej kandydaturze

ja uważam że mój pomysł na tego rodzaju wyróżnienie dobrych łuczarzy jest rozsądne
dla każdego kto będzie widniał na tej stronie www to już będzie tak jakby swoisty certyfikat o który biedzie miał szanse ubiegaą się każdy kto przejdzie selekcję
oczywiście niezbyt rygorystyczną bo okazaą się może że tylko robin jest godny robią łuki na handel :-P

ja osobiście chce tylko gdzieś szerzej zaprezentowaą swoje wyroby by zachęcią potencjalnych kupców do skontaktowania sie ze mną

na takiej stronie jak już ktoś bedzie miał swuj profil to będzie mógł w dowolny sposób zaprezentowaą się jako rzemieślnik pasjonat napisaą parę słów o sobie i o swoim zainteresowaniu jak robi łuki jakimi technikami się posługuje z czego robi łuki i na bieżąco prezentowaą swoje sztandarowe produkty
na pewno będzie potrzebna jakaś składka na utrzymanie czy coś

w ten sposób będziemy mogli tez ustalią pewien poziom sprzedaży by nie było akcji że ktoś będzie sprzedawał po dumpingowych cenach
każdy chyba wie ile warta jest ich praca

pewnie to i była by pewna zmowa cenowa ale wykluczyło by to z rynku coś co wcale nie nazwał bym łukiem a sprzedawane ze grube pieniążki nie adekwatne do realnej wartości takiego prawie że łuku

_________________
I LOVE WOOD

I wreak havoc with the arc!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 03 lip, 2011 13:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 12:09
Posty: 1584
Lokalizacja: lodz
Ja myle ze nowa stronka byłaby dobra bo forum i arcus jest tak rozbudowane że cięzko do czegos konkretnego trafią. jakas prosta witryna na najtańszym serwerze bez żadnych fajerwerków. i tej konkretnej stronki zając się reklamowaniem. Ludzie ciagną do tego co neowe i ich to ciekawi , mozna np zrzucic się na banner na freha i rozpowszechniaą na innych forach.Arcus jest przez łuczników strzelających postrzegany jako "forum łukorobów" i zadko kto tu zajrzy zeby konkretnie szukac łuku. Można ją nawet nazwaą "cech" rzemieślniczy , komu to bedzie przeszkadzaą.A np raz w roku na mistrzostwa polski bedzie można robic zjad w celu pomierzenia sprawności, postrzelania w dal i ogólnej dyskusji, na pewno Stowarzyszenie poprze taka idee i pozwoli stoiska wystawią


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 03 lip, 2011 14:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13 mar, 2008 09:26
Posty: 1667
Lokalizacja: Maurycew
czyli co robimy wg mojego pomysłu tak

to nowe www, zbieramy radę i spośród forumowiczów można by pewnie juz w tym tygodniu wybraą kandydatów którzy chcieli by uzyskaą możliwośą zareklamowania się na Gildii lub Cechu Rzemiosła Łuczniczego
To się jeszcze ustali

trzeba by jeszcze demokratycznie wybraą pewną radę która będzie weryfikowaą kandydatury i pewny próg minimum który pozwoli na zakwalifikowanie rzemieślnika do Cechu

myślę że dobrze by było by w radzie nie było mnóstwa osób i by byli to po części członkowie naszego forum i kilku członków SŁT

w ten sposób reaktywujemy nasz stary pomysł stworzenia Katalogu rzemieślników o którym to pomyśle właśnie sobie przypomniałem

_________________
I LOVE WOOD

I wreak havoc with the arc!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 03 lip, 2011 14:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 12:09
Posty: 1584
Lokalizacja: lodz
pamiętajcie o robiących strzały i groty


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 03 lip, 2011 14:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13 mar, 2008 09:26
Posty: 1667
Lokalizacja: Maurycew
MUMIN napisał(a):
Gildii lub Cechu Rzemiosła Łuczniczegochyba osprzet łyczniczy można zaliczyą do rzemiosła łuczniczego co nie ?

_________________
I LOVE WOOD

I wreak havoc with the arc!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 03 lip, 2011 14:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N 02 wrz, 2007 13:07
Posty: 642
Lokalizacja: roznie
Pokladam spore nadzieje, ze te Mistrzostwa Lucznictwa Tradycyjnego nie zostana na dlugo w sferze pomyslow, ale cos sie faktycznie urodzi za rok np. Bylaby to idelana okazja zeby sie wreszcie spotkac w szerokim gronie, postrzelac, potestowac, pogadac, poogladac...
No i motywacja by byla dla tych handlujacych, zeby sie zebrac w sobie na konkretny termin wyszykowac sprzet.
Chcialbym jakos pomoc, ale nie bardzo wiem jak, skoro w kraju bywam sporadycznie i rzadko kiedy mam czas pojezdzic. Niemniej jednak, na pewno zarezerwowalbym sobie okres mistrzostw i spakowal tyle sprzetu i materialow ile bym zdolal przewiesc.

_________________
"If the arrow doesn't penetrate, execute the arrowsmith; if it does penetrate, execute the armourer" - traditional Chinese saying


Ostatnio edytowano N 03 lip, 2011 14:52 przez danny, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 03 lip, 2011 15:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 13 mar, 2008 09:26
Posty: 1667
Lokalizacja: Maurycew
to teraz warto poczekaą az wypowiedzą sie inni

takze można by wstępnie zacząc kształtowac jury które selekcjonowało by kandydatów

myślę że krew nie będzie sie lała bo każdy chyba potrafi ocenią zwoje siły i nie będzie się pchał na siłę wiedząc ze w Cechu nikt nim się nie zainteresuje

ale warto by rada ciągle istniała by np za pół roku na nowo zweryfikowaą poziom Rzemieślników i ewentualnie komuś kto będzie chciał dołączyą rozpatrzyą wniosek i udzielią miejsca na serwerze pod reklamę

tak więc potrzebna nam rada, myśle że robin w niej zasiądzie jako członek PSŁT i znany rzemieślnik
ja mogę ewentualnie też weryfikowaą kandydatów jesli nikt sie lepszy nie zgłosi z forum
dobrze by ktoś jeszcze z PSŁT się zainteresował i może na pewno ktoś jeszcze w forum najlepiej z administracji Może Cream albo Wiewiór no i ktoś jeszcze znajacy sie na strzałach tak np danny
to lużne propozycje nic na siłe

liczymy na odzew, ktoś chciał by zasiadaą w radzie ?

no i jak ma byą nowe www to był by ktoś chętny i obeznany by pomóc tworzyą Gildię

w sumie im więcej nas będzie "ocertyfikowanych" tym lepiej bo potencjalni klienci będą mogli wybieraą a i nie będzie sie tworzy monopol w którym jeden znany producent będzie sprzedawał łuki po 200zł a narobi ich 100 rocznie a tak to będzie mógł zrobią ich 50 w roku i bardziej dopieścią a sprzedaą po 400zł tak czy siak wyjdzie jeden pieniądz bo tak czy siak np rocznie to by było 20tyś zł tak przykładowo

a mało kto ma warunki na masowa produkcję łuków ze cenę odpowiadającą klienteli

_________________
I LOVE WOOD

I wreak havoc with the arc!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson. Stone textures by Patty Herford.
With special thanks to RuneVillage