logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 20 sie, 2018 05:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Turniej łuczniczy Raczkowa k. Legnicy -16.04.2016
PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 13:20 

Aro nie masz racji. Każda dyskusja do czegoś prowadzi. Jak ktoś tą przeczyta to dwa razy się zastanowi nim na ślepo skopiuje czyjś regulamin.
Skoro rozmawiamy to czy masz jakiśkolwiek argument przeciw face walkingu czy to tylko Twoje widzimisię i basta bo jako organizator masz takie prawo?

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 13:20 

Egnar napisał(a):
sebastian napisał(a):
Przepraszam ale o czym tu dyskutować?
Należy na prośbę Egnar zezwolić na chodzenie po cięciwie i twarzy a na Twoją Mariusz dopuścić tylko kompletny zestaw strój z epoki + sprzęt z epoki? Czyli łuki +100lbs bo wtedy ze słabszych tylko młodzież strzelała? Jak konsekwentnie to konsekwentnie bez pitolenia głupot.
Regulamin jest prosty do bólu i dający wszystkim taką samą szansę na zabawę. Jak masz w naturze robienie innych w trąbę to najlepszy regulamin w tym nie pomoże a jak znamy życie to zawsze znajdzie się taki co to "jeździ szybko ale bezpiecznie".

Sebastiam gdzie ja napisałem, że należy dopuścić String walking????
A w kwestii face walkingu poprosiłem o uzasadnienie bo nie znam żadnego argumentu, że takie strzelanie jest nietradycyjne. Powtarzam poprosiłem jedynie o uzasadnienie bo może są jakieś przesłanki, poza widzimisię Aro, do wprowadzenia takich zasad.

Regulamin nie daje wszystkim jednakowych szans a jedynie wybranej grupce. Grupce strzelającej, jak podejrzewam, tylko tak jak Organizatorka, pani Aro.

Regulamin daje wszystkim szansę jednakową pod warunkiem, że potrafią strzelać z łuku. Idąc tym tokiem myślenia powinienem też pozwolić użyć łuków sportowych, strzelania sportowego a może kałachem do tarczy ??
Egnar dobrze kotwicz w jednym miejscu i odpowiednio łuk dostosuj do strzelania i będzie dobrze.
Nie chodzi o jakąś historyczność a o właśnie fair play. Jak tak strzelam zawsze i wszędzie i czasami mi to wychodzi.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 13:36 
SPONSOR

1 strzelam tylko karbonami
2 nie przebieram sie w cosie co przypominają stroje z epoki. Jak kto chce polecam wykłady na ASP z historii ubioru.
3 kotwicze 3 palcami swawolnie jak to nazwał robin
4 strzelam też z kciuka jak seba więc punkt kotwiczenia jest gdzieś kole ucha

Właśnie stałe kotwiczenie jest bardziej sportowe. Ale sam twierdzisz że sportowych nie chcesz na turnieju. Osobiście jestem zwolennikiem teorii o bardziej naturalnym sposobie strzelania z łuku.

Według ciebie i imho ja nie potrafie strzelać z łuku.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 13:49 

Mariusz napisał(a):
Pewnie bym pojechał. Serio. Ale...
1 strzelam tylko karbonami
2 nie przebieram sie w cosie co przypominają stroje z epoki. Jak kto chce polecam wykłady na ASP z historii ubioru.
3 kotwicze 3 palcami swawolnie jak to nazwał robin
4 strzelam też z kciuka jak seba więc punkt kotwiczenia jest gdzieś kole ucha

Właśnie stałe kotwiczenie jest bardziej sportowe. Ale sam twierdzisz że sportowych nie chcesz na turnieju. Osobiście jestem zwolennikiem teorii o bardziej naturalnym sposobie strzelania z łuku.

Według ciebie i imho ja nie potrafie strzelać z łuku.

Łucznictwo tradycyjne to niestety nie karbony, strzelania z zekiera nie zabraniam w żadnym calu, niestety w cywilkach nie dopuszczę do turnieju. Co do tego co jest sportowe czy nie jest nie wypowiadam się bo nie jestem historykiem. Co do umiejętności strzelania nigdzie się nie wypowiadałem. Za jakiś czas organizuje turniej gdzie będziesz mógł startować w kategorii hunter wiec będzie turniej organizowany przeze mnie na który zapraszam.
Kończę rozmowę na razie bo mam turniej do zrobienia w sobotę a tu tyle roboty jeszcze ;)

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 13:58 
SPONSOR

Pujdzie na zagryzaka :D Tradycyjne to nie historyczne. Liczy się łuk. Nawet z centershotem jest tradycyjny. Karbony czy bambusy czy co innego to tylko strzała. Jak dopuszczasz plastikowe nocki dlaczego nie karbony albo alu? Tu bardziej jawi mi sie turniej historyczny z małymi niekonsekwencjami.
Ok taka formuła i rozumiem tylko nazywajmy kiełbase kiełbasą a parówke parówką :|

Seba też niezły hardcore http://www.will-lord.co.uk/

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 14:06 
Fajny koleś ale przy strzelaniu z łuku zamyka lewe oko a do rzucania włócznią nie ;-)

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 14:43 

Ja się nie wtrącam w regulamin, zaznaczam na wstępie :>

Czy na takiej imprezie przewidziani są gapie? Tzn. tak patrzę że mam tam
relatywnie blisko i bym sobie podjechał z dzieciarnią coby popatrzyły,
czy to raczej kiepski pomysł?

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 15:25 
SPONSOR

Liściu jeśli będą nieźle poprzebierani i na statycznych pozycjach strzeleckich powinno być dość przyjazne rodzinie gapiów i całkiem widowiskowo.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 17:46 

Oczywiście zapraszamy widzów. Nic im nie będzie zagrażać poza łyknięciem bakcyla zwanego łucznictwo :-)

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 22:12 

Tak do przedmówców. W temacie który został poruszony nie ma słowa o dyskwalifikacji zawodnika za face walking lub string walking. W regulaminie jest słowo Fair Play. Techniki te pomagają w strzelaniu i to BARDZO więc dlatego pozwoliłem sobie skopiować ze strony turnieju korespondencyjnego którego była kolejna ( już nasta ) edycja. Regulamin tam pisali bardzo doświadczeni łucznicy więc nie pisał tego ktoś kto nie wie co pisze. Podczas turnieju mogę zwrócić uwagę na styl strzelania przez zawodnika a nie jest to po to zrobione by kogoś faworyzować. Już w tamtym roku miałem rozmowę na temat dopuszczonych łuków do turnieju w Legnicy. I napisałem to samo co tutaj. Jest wiele zawodów więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Jeszcze się taki organizator nie urodził by wszystkim dogodzić.
Prawo do rozmowy rzecz święta więc szanuję Wasze uwagi. Ale koleiny turniej będzie na niestety dla niektórych na takich samych zasadach może zmodyfikuje trochę regulamin ale tylko po to by było bezpieczniej, ciekawiej i więcej tematów do dyskusji :evil:
P.S. Dzięki za konstruktywne wsparcie Wam wszystkim i każdemu z osobna.
Każdy kto może przyjechać w sobotę do Raczkowej i zobaczyć lub wziąć udział w turnieju będzie mile widziany.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 22:59 

Aro, gratulacje za zachowanie zimnej krwi :) Mnie tez ciągle krytykują za zasady flighta i czasem się zagotuję. A odnośnie jeszcze facewalking choć to wciąż oftop to bydgoscy z tym się wg mnie wygłupili bo w Polsce nie ma ani jednego zawodnika stosującego pełen facewalking w łucznictwie tradycyjnym czyli 3-4 punkty kotwiczenia, a w Europie znam jednego a nie bierze on udziału w korespondencie. Kilku zawodników w tym ja strzela uproszczony czyli 2 punkty kotwiczenia - do ust i sportowo pod brodę. Tyle że zmiana punktu kotwiczenia zaczyna się od 60 metrów wzwyż :) To nie jest takie proste - stosujesz facewalking to masz wyniki. Opanować jeden punkt kotwiczenia ze stałym naciągiem to jest problem i ludzie się uczą latami a kilka to trzeba sobie te lata pomnożyć. Trochę to przykre że ktoś stara się rozwijać , uczyć czegos nowego a potem piszą nie fair. Wydaje mi się że to argumentacja tych leniwych. Celowanie na grot też ułatwia strzelanie o ile się tego nauczysz, obawiam się ze niedługo zaczną zakazywać grotów żeby lansować strzelanie instynktowne :)

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 23:13 

Dlatego napisałem, że chodzi o zdrowe zasady. U mnie na turnieju w Raczkowej nie przekroczymy 25 metrów. Więc na krótszych dystansach takie strzelanie nie jest Fair. Dzięki Robin za ten komentarz. Może wpadnie to pozytywnie dla kilku innych adwersarzy. Ewentualnie znów powieszę rolki papieru wiadomo jakiego :mrgreen: i niech próbują trafić z niewiadomo jakiej odległości bo tego też nie podaję. Stajesz i strzelasz.
Pozdrawiam

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 23:21 

Zakładam nowy temat o FW żeby tu skończyć śmiecić

PostNapisane: Wt 12 kwi, 2016 12:00 
ale serio - po co ta dyskusja? wielokrotnie powtarzałem i powtórzę [za mądrym człowiekiem, który i mnie obrzydził komentowanie regulaminów]:
" regulamin turnieju jest jaki jest,takim go wymyślił prowadzący, jeśli ci pasuje - przyjedź, strzelaj, jeśli nie, pozostań w domu lub wybierz inną imprezę"

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]