logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 18 paź, 2018 14:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Turniej flight 2016 - Łęczyca
PostNapisane: Pt 08 kwi, 2016 07:51 

Podałeś adres turnieju ul. Zamkowa 1, ale nie wiem gdzie odbędzie się strzelanie, gdzie to pole na którym będziemy strzelać? Pewnie gdzieś na wschód od zamku, może współrzędne podasz?
Bo w tej chwili rozumiem, że mamy się zebrać pod wskazanym adresem na ulicy Zamkowej a na pole to już nas jakoś doprowadzisz.

Czy dało by się skombinować jakiś łapacz strzał, rozwieszoną płachtę na której nie łamały by się strzały flightowe? Może snopki słomy o ile nie przejdą na wylot. Bo nieraz jest tak, że chrono nie załapało wyniku i należy powtórzyć pomiar ale strzała jest już złamana po uderzeniu w twardą tarczę. Tym bardziej jeśli trzeba wyciągnąć średnią z pomiarów.

PostNapisane: Pt 08 kwi, 2016 09:34 
SPONSOR

Sandan jak załatwisz siatke/tkanine wyłapującą to mam stojak składany ponad 2 m wysoki i 3 m szeroki

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Pt 08 kwi, 2016 10:05 

Siatki nie mam ale mogę 2 stare dywany/wykładziny załatwić, takie wąskie. Miałem wyrzucić na jesieni ale pomyślałem o takim zastosowaniu więc sobie leżały przez zimę na dworze. Mam też sprężyny od materacy, jakby to na nich podwiesić to może by dodatkowo zamortyzowało. Ale nie testowałem. W duży dywan na trzepaku strzałki bez grotów mi się wbijają ale tam jest dolna poprzeczka która usztywnia. Jakby wisiał luzem to może by działało, ale nie próbowałem. Zawsze można za nimi jeszcze tarczę czy słomę postawić, na wszelki wypadek jakby strzały przechodziły na wylot. Jakby to przerzucić przez stojak to 2 warstwy będą wisieć, zawsze to jakieś złagodzenie uderzenia.

PostNapisane: Pt 08 kwi, 2016 15:34 

Na dziedzińcu Łeczyckiego zamku jest ustawiony pokaźny strzałochwyt, prawdopodobnie ze słomy, okrutej materiałem jakimś.

PostNapisane: Pt 08 kwi, 2016 19:56 
SPONSOR

Dywan dobry do łuczków 30lbs. Mam dwa za słomą i czasem przebija jak strzelam z czegoś 45+

PostNapisane: Pt 08 kwi, 2016 23:08 

zbiórka na zamku, tam się rejestrujemy potem wszyscy na pole. Wiadomo już że Alessi przygotował 90 lb filghtbow turecki, widziałem, masakra. Kwestia czy zrobi strzałę, jak zrobi choć w miarę to pół kilometra pęknie

PostNapisane: N 10 kwi, 2016 02:29 

Kto z samodzielnie wykonanymi, nie zakupionymi w sklepie plastykami się wybiera na turniej?
Kamil się zadeklarował z własnym łukiem, Rod na pewno nie odpuści z warbowem, Robin to wiadomo znowu dołoży do pieca a może i Jopsa się pojawi z rogowcem jak zapowiadał rok temu? Może Zjadacz dotrze z longbowem, Gatling pewnie znowu wspaniale strzeli, Suchy z mega strzałkami, Sihil robi ekstra laminaty, ale czy znajdzie czas, może też Mariusz z łukiem oraz wypasionymi procami? Czy ktoś więcej z forum przybędzie, czy tylko teoretyzujemy jak zauważył Sebastian ?

Co tam turki - Jeśli wszystko pójdzie dobrze (odpukać, nie zapeszać, nie suchaczyć) to mam zamiar przedstawić najszybsze 26-27 " selfbowy na planecie ;-) No przynajmniej szybsze niż w zeszłym roku. Minus jest taki, że są też bardzo wyżyłowane, na granicy złamania. Byłbym miał jeszcze szybsze, ale niestety musiałem zaniżyć parametry by zrobić z mokrego drewna, które się paczy i jest sękate, no i niestety nie mam do nich strzał o odpowiednich gpp, że już o flightówkach nie wspomnę. Ale może ktoś będzie miał jakieś strzałki między 30-40 kilka gramów, przeznaczone na demolkę? Jeśli Alessi nie będzie miał dłuższego naciągu niż moje to obstawiam co najmniej remis w pojedynku na chrono między cywilizacją łacińską a turańską :-) Zobaczymy czy wygra zachód czy wschód ?

Oczywiście tylko się tutaj zgrywam a nie na poważnie mówię - chodzi mi tylko aby podnieść emocje przed konkursem !

Najciekawsze są dla mnie naturalne materiały oraz własny wkład pracy nad łukiem i strzałami, to się liczy wg mnie najbardziej. Super by było jeśli by więcej fascynatów rzemiosła się zmierzyło niż w zeszłym roku. Nie ważne kto wygra, bo każdy kto wystartuje z własnoręcznym wyrobem jest już na starcie zwycięzcą! No i od siebie dodam - ekstra jeśli ktoś sprałby tych Węgrów :-)

Mam jeszcze pytanie do PK67 - dawno nie zabierałeś głosu a bardzo ciekawią mnie Twoje zwycięskie strzały z zeszłego roku. Mógłbyś coś o nich napisać ?

PostNapisane: N 10 kwi, 2016 09:44 

Alessi właśnie pomierzył 316 na 13 gramach :) Węgrzy nie będą mieli lekko bo z plotek co najmniej jeden turek też jest srogi. Ale mam nadzieje że nasi też powalczą. Byłoby super jakbyś pocisnal na selfbow dobrze powkurzac amerykanów. Oni uważają się za władców selfbow :)

PostNapisane: N 10 kwi, 2016 10:26 

A mnie nie będzie, więc Was nie pocisne. Znaczy jak.będę miał jeszcze siły to może pojadę ale.tylko.na niedziele jako widz raczej.

PostNapisane: N 10 kwi, 2016 10:56 
Sandan pisząc o forumowych teoretykach miałem na myśli siebie i mnie podobnych. Takich co to się dużo na forum udzielają a w terenie między innymi łucznikami ich nie widać :D

PostNapisane: Wt 12 kwi, 2016 12:02 

No i po rekordzie. Łuk który miał być 200 fps n 9gpp, właśnie trzepnął, rozszczepił się ale jest nadal w 1 kawałku. Wczoraj poszła rysa na sęku ale naprawiłem (przy okazji wymyśliłem metodę na sęki na brzuścu, trzeba je wydłubać i zalać miększym od sęka wikolem by nie rozrywały grzbietu). Dzisiaj naciągam, nic nie trzeszczy no to dalej i łup. Ale tym razem nie mogę się wytłumaczyć sękami, bo łuk pękł w zupełnie niespodziewanym, najczystszym miejscu, bez żadnego ostrzeżenia. Profil był idealny, ale puścił zaczep cięciwy. Może to spowodowało rozszczepienie albo co bardziej prawdopodobne jeszcze nie dopracowane obliczenia wytrzymałościowe. Liczony był na naciąg 28" a poległ na 26" czyli błąd w projekcie. Po kształcie przełomu widać, że ewidentnie był przeciążony grzbiet, ale widać też że drewno było super jakości w tym miejscu, a cały łuk 0 ułożenia. Długość rozszczepienia to 25 cm, to bardzo dużo co świadczy o bardzo dobrej jakości drewna w tym miejscu. Trzeba było zastosować trapping, bo drewno było zbyt mocne w kompresji. Na szczęście nie był to łuk przeznaczony na flighta.

PostNapisane: Wt 12 kwi, 2016 12:35 

Sandan, ja się zjawię ze swoim mollegabetem ze ścięgnami, ale no konkurencji wielkiej to się nie spodziewaj, kiepskie drewno i mało ścięgien, toteż ułożył się trochę...

PostNapisane: Wt 12 kwi, 2016 13:01 

No i fajnie, że więcej naturali będzie, zwłaszcza jeśli sam go wykonałeś. Ja też się nie nastawiam na wynik w tym roku, bo za późno się wziąłem. Dlatego będę startował starym kilkuletnim słabszym łukiem aby nie przekroczyć 50# naciągu przy nowym pomiarze a nowe modele dopiero robię. A w kategorii do 70# to będzie pierwszy strzał z nowego łuku, ale sądząc po dzisiejszym wydarzeniu to nie wiem czy choćby pomiar siły wytrzyma. Ale takie zdarzenia mają swoją dobrą stronę bo pozwalają lepiej zrozumieć mechanikę łuku. Dużej odległości też nie będzie bo strzał flightowych nie mam ani dobrej techniki strzeleckiej. Ale będę próbował, podszkolę się, A ile się uda strzelić to się okaże, liczy się udział i zabawa. Jeśli się popracuje ciężko to wyniki kiedyś przyjdą ale jeszcze nie w tym roku.

PostNapisane: N 17 kwi, 2016 15:44 

Jak by ktoś był chetny z okolic krakowa ,to mam 2 miejsca w aucie wolne na turniej,
jak coś to pisać na priv

PostNapisane: N 17 kwi, 2016 20:55 
SPONSOR

Sandan napisał(a):
a może i Jopsa się pojawi z rogowcem jak zapowiadał rok temu?

Nie zjawię. Mam "mile spotkanie" w sądzie.

moje łuki: wiązowy Holmegaard, cisowy neolityczny i elb, indiański piramidalny, turecki rogowy kompozyt, Saluki Hybrid Crimean Tartar, angular hikora-ipe, kilka laminatów longbow i recurve + bloczek do polowania. I inne, w tym pasujące do avatara ;-)

PostNapisane: So 23 kwi, 2016 22:47 

Pierwsza fotorelacja z festiwalu. Atmosfera wspaniała, łuki nieziemskie tak zagraniczne jak i naszych forumowiczów. Kto nie przyjechał niech żałuje!
https://www.ele24.net/wydarzenia/trwa-i ... -w-leczycy

PostNapisane: N 24 kwi, 2016 00:34 
Zdjęcie nr 115 spadła gościowi cięciwa w koreańczyku?

Obrazek

PostNapisane: N 24 kwi, 2016 00:40 

Tak, flipflopował się, to był chyba pierwszy strzał tego mahometanina. Z tego co pamiętam (nie jestem pewien na 100%) to chyba była kategoria 35# ale zdaje się, że realnie miał coś koło 29#, zbliżone łuki mieliśmy.

PostNapisane: N 24 kwi, 2016 08:54 
SPONSOR

50#@30" wind ;) ale strzałkę to miał z 26"

PostNapisane: N 24 kwi, 2016 17:41 

Sześciu Polaków na pudle, mamy medale we wszystkich kategoriach wagowych !!!

W oczekiwaniu na pełną listę zawodników z odległościami i kategoriami łuków wrzucam najnowsze z Mojej Łęczycy http://mojaleczyca.pl/?pd=news&id=3440
Inna relacja https://www.ele24.net/wydarzenia/zdjeci ... ht-za-nami

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]