logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Wt 13 lis, 2018 23:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tymczasowy ShoutBox
PostNapisane: Cz 30 paź, 2014 11:41 
SPONSOR

zjadaczkorzeni napisał(a):
Gdzieś czytałem na forum (chyba na Centrum Łucznictwa Tradycyjnego), że łuk od Sylwestra bardzo kopie dla użytkownika - zauważyłeś coś takiego?
Jaką załączył do niego cięciwę?

Ja mam awara od Sylwka i handshocku brak. Nie kopie nic a nic. Wykonanie oczywiście bajka.

PostNapisane: Cz 30 paź, 2014 12:36 
Cześć
zjadaczkorzeni napisał(a):
Gdzieś czytałem na forum (chyba na Centrum Łucznictwa Tradycyjnego), że łuk od Sylwestra bardzo kopie dla użytkownika - zauważyłeś coś takiego?
Jaką załączył do niego cięciwę?

Powiem tak, jak mocno zacisnę dłoń na uchwycie i maksymalnie usztywnię mięśnie na kośćcu to jest odczuwalne trzepnięcie w rękę łuczną ale wystarczy prawidłowo uchwycić łuk aby siła handshocka została zniwelowana i wykorzystana do rotacji łuku. To oczywiście przy strzelaniu z zekiera, nie wiem jak to w przypadku 3-ch palców.
Cięciwę dostałem flamandzką szybką, wydaje się być gruba ale w standardowe osady się mieści z luzem.

PostNapisane: Cz 30 paź, 2014 13:22 
Moderator

Właśnie znalazłem dyskusję, która sprowokowała mnie do zapytania http://centrumlucznictwatradycyjnego.co ... nych-firm/

Cóż, pytać trzeba, bo kusi mnie żeby coś sobie w przyszłości zamówić. :)

PostNapisane: Cz 30 paź, 2014 16:11 
Dzięki za linka, poczytam wieczorem aczkolwiek nie spodziewam się dowiedzieć cudów, testy są dość uogólniające o ich opisy zawierają subiektywne odczucia testujących, nie pozwalają na subiektywne odczuwanie u czytającego. To jest jak z pragnieniem, jeśli chcesz się napić wody musisz to zrobić sam albowiem żadne wyobrażenie jej nie zastąpi

EDIT
I sobie przeczytałem artykuł i komentarze i mam mieszane uczucia co do samego testu i jego wiarygodności...
Podają moc łuku "znamionową" ale nie podają mocy na długości na którą był naciągany, masa strzał raz podawana w ganach, raz w gramach, ułamki wychodzą jak zaczynam przeliczać gramy na GPP bo faktycznej mocy łuku uzyskanej na dłuższym naciągu niż znamionowy nie podano ...
Jak dla mnie totalny brak konsekwencji w zapisach, dzięki czemu nieco się zdyskwalifikowali sami.
Nie testowali tam łuku Tureckiego takiego jak nabyłem a trochę szkoda, może bym się dowiedział czegoś ciekawego.
W sumie to test coś pokazuje ale co to tylko Wodzu wie i chyba tylko jego można się o to zapytać bo nawet składu komisji nie ma.

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

PostNapisane: Cz 30 paź, 2014 18:50 
SPONSOR

Strzelałem dwa razy z Sylwkowych Łuków, raz korzystając z uprzejmości Robina, i raz Piotra Goneta. Niezwykle miłe strzelanie, choć naciągi mizerne jakieś 35 i max 45 funtów, ale Skubańce bardzo celne. a problemu z dyskomfortem w ręce łucznej nie miałem, ale ja jestem cyborg, więc trudno mi powiedzieć.

PostNapisane: Pt 31 paź, 2014 20:51 

Normalnie poczułam się zignorowana. :-]

PostNapisane: So 01 lis, 2014 12:18 

co do handshock to na pewno zdajemy sobie sprawe, że jest odczucie subiektywne. Z mojego kontaktu ze "styrczulami" wynika, ze to zjawisko jest niewielkie (o ile wogole) i nieszkodliwe. Kiedys, przed SS mialem Raven Blackhawk. Wydawał się ok dopóki nie spróbowałem SS, rownież dzieki uprzejmości Robina, trzy rozne egzemplarze, dwa LB i D/R. Konsekwencją powyższego bylo zamowienie u Sylwka. Prosilem go zeby szczegolna uwage zwrocil na eliminację handshocka. Co tu duzo gadac, efekt jest zadowalajacy. :mrgreen:
Jednym ze sposobow na male kopanie, jest jak zapewne wiemy, ciezki majdan. W pierwszych egzemplarzach jego LB byl naprawde nielekki, zapewne majdan dodatkowo dociazany (mylę, że mogl byc drążony i wypelniany np. olowiem). Mój juz wazy mniej, 754 g. bez cieciwy, odczuwalnie na pewno nie za ciezki. Z łukiem dostajemy cieciwe flamandzką z tlumikami, która rownież wplywa na minimalizację kopania. Efekt ogolny, jak wspominalem wcześniej, uwzgledniajac dynamikę i estetykę b. zadowalajacy.

PS. gbyby adminowi sie chcialo moglby przeniesc wpisy o SS do:
viewtopic.php?t=2941&view=next

Ostatnio edytowano So 01 lis, 2014 12:57 przez pjp, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So 01 lis, 2014 12:39 

Tam nie było komisji, strzelaliśmy na strzałach używanych przez nas do łuków i wg naszych naciągów. Żeby zawsze strzelać tak samo stała jedna osoba z boku i mówiła kiedy dochodziliśmy do pełnego naciągu. Nie kombinowaliśmy w testach, robiliśmy je tak, żęby zobaczyć jaki mamy performance w sprzęcie. Ja strzelałem z D/R Sylwka i odczuwałem duży handszok, mimo tego, że strzelam używając smyczy. Strzelanie z mojego D/R, który jest tutaj gdzie na forum, na strzałach poniżej 11 gpp było bez sensu. Wszystkie dane są jasne, ktoś kto chociaż trochę rozumie całe to gpp, mierzenie szybkości itp wyjmie co dla niego. Seba jak to widzisz? Mieliśmy robić testy każdy na strzale 9gpp niedobranej do łuku? To by jeszcze gorsze wyniki przyniosło...Poza tym prędkość nie była problemem w moim łuku a właśnie handszok. Po sprzedaniu D/R i przesiadce na Charona od Arniego nagle zniknęły moje bóle w łokciu ręki łucznej. Co do wschodnich nie wiem, nie strzelałem, nie interesują mnie, nie podobają mi się. Za ich cenę wolałbym podstawowego Jekylla, Charona, Scalpela. Jak ktoś chce info jakieś odnośnie testów to zapraszam.
Po prostu, dalej to podtrzymuje, subiektywnie z mojego D/R strzelało mi się gorzej niż z Easy Sticka, a z Easy Sticka strzela mi się gorzej niż z mojego Charona.
Nowych produkcji Sylwka nie znam i nie mam potrzeby poznawać.
Mój D/R był jednym z pierwszych.
Jedyną nieścisłością w tych testach, która miała zostać usunięta, była cena mojego łuku, bo kosztował mniej, jako, że był jednym z pierwszych. Ogólne wspomnienie tej zabawki jest pozytywne (mimo tego, że mi się na Mistrzostwach Polski PSŁT popsuł i musiałem kończyć na innym łuku, co nie przeszkodziło wygrać kategorii w 2013 roku).

Mateusz Siejko

PostNapisane: So 01 lis, 2014 13:46 
Tharfin, ja nie mam zastrzeżeń ani do tego co zostało zrobione ani do tego jak to zrobione było czy na jakim sprzęcie, mi się nie podoba sposób podania tych informacji. Jakby to zostało podane w sposób luźny, nazwijmy go nierankingowy to czytający wyciągałby własne wnioski a tak ewidentnie jest sugerowana sprawność którą ja odbieram jako próbę manipulacji, ponieważ na wstępnie jest poważne wprowadzenie do zagadnienia a w praniu okazuje się, że obciążenie łuków różną masą strzał a następnie mówienie ten jest sprawniejszy a tamten wolniejszy moim zdaniem jest nieprofesjonalne i tego który tak to przedstawił stawia w dość niekorzystnym świetle.

PostNapisane: So 01 lis, 2014 17:11 

Niewtemacie... lalala
Obrazek

PostNapisane: N 02 lis, 2014 04:59 

Katja napisał(a):

Bo mnie nie było na forum, zajęty byłem ostatnio.

PostNapisane: N 02 lis, 2014 11:54 
SPONSOR

Wszystko przez to że Qpanaci Cię zasłonił, kawał Chłopa w końcu.

PostNapisane: N 02 lis, 2014 15:51 

qpanaci napisał(a):
Tharfin, ja nie mam zastrzeżeń ani do tego co zostało zrobione ani do tego jak to zrobione było czy na jakim sprzęcie, mi się nie podoba sposób podania tych informacji. Jakby to zostało podane w sposób luźny, nazwijmy go nierankingowy to czytający wyciągałby własne wnioski a tak ewidentnie jest sugerowana sprawność którą ja odbieram jako próbę manipulacji, ponieważ na wstępnie jest poważne wprowadzenie do zagadnienia a w praniu okazuje się, że obciążenie łuków różną masą strzał a następnie mówienie ten jest sprawniejszy a tamten wolniejszy moim zdaniem jest nieprofesjonalne i tego który tak to przedstawił stawia w dość niekorzystnym świetle.

Aha, rozumiem. Ja tego co zostało wrzucone na stronę nie redagowałem. Śmiem twierdzić, jednak, że ustandaryzowanie niewiele by zmieniło. Poza tym ze względów technicznych nie można było tego przeprowadzić, bo bałbym się wracać choćby do FF na swoim D/R. Jak go sprzedawałem to uczuliłem osobą, która go wzięła do tego, żeby nie strzelała z FF. Choć przyznaję rację, że mógł to Wodzu inaczej opublikować.

Z resztą ten etap jest dla mnie zamknięty, bo polscy producenci laminatów( nie mam tu na myśli naturali, żeby nie było, bo są poza moim zainteresowaniem i się na nich nie znam) raczej nie sprostają moim wymaganiom.
Szczególnie, że mam okazję strzelać z topowych łuków tradycyjnych i olimpijskich, a to strasznie zmienia perspektywę, i to czego oczekujesz po łuku. Wolę wydać dwa razy więcej i mieć od razu produkt najwyższej jakości, a nie kolejny prototyp.

I taki disclaimer- pisząc o topowych łukach nie mam na myśli łuków Bearpawa. One są porządne, ale nie topowe w moim rozumieniu.

PostNapisane: Pn 03 lis, 2014 15:16 
Administrator

Nie wiem który to już raz wracam do łucznictwa i do forum, ale ostatnio na studiach straszne luzy (3 rok, więc głównie pisanie licencjatu) to i do strzelania i do rekonstrukcji wróciłem. Fajnie że forum wciąż żyje, o kilku forach na których miałem dłuższą przerwę nie mogę tego powiedzieć :)
Więc znikam nadrabiać zaległości, trochę zostało napisane od ostatniej wizyty :)

PostNapisane: Pn 03 lis, 2014 15:39 
SPONSOR

Koleżani i Koledzy, mam już swoje dni na karku, część swego życia spędziłem na Antypodach, a i kilka dnia w Albionie. Miałem przyjedmność stykać się z różnymi łukami, i za "topowe" (z wyłączeniem naturali) uważam: PSE Blackhawk oraz Bear Grizzly, łuk tatarów krymskich wg Nowotnego oraz pewnego włoskiego wytwórcę, którego już nie pomnę, łuk nazywał się Rossi Eagle. Stykałem się z wyrobami Arniego, ale jakoś mnie nie powaliły na kolana: nie czuję ich. Ragim, choć wyglądający żałośnie i czasami nienajlepiej obrobiony, wart jest uwagi.
Piszę ten list, aby nadać dyskusji wymiar praktyczny: niech każdy poda jaki łuk uważa za najlepszy, i czemu.
I tak:
PSE Blackhawk: celny, celny i jeszcze raz celny
Bear Grizzly: dość szybki, tolerancyjny na błędy oraz wygodny, spolegliwy
Rossi Eagle: szybki jak piorun, stabilny ale mało tolerancyjny, drażliwy.

Obecnie używam głównie naturali, ale jestem w posiadaniu LB Styrczuli zrobionego "do ręki". I jest to na prawdę dobry łuk: nie kopie, nie drga, jest dość szybki (ok 180 - 185 FPS) i nawet dość tolerancyjny, miękko się ciągnie.

Poproszę o Wasze opinie i uwagi.

PostNapisane: Pn 03 lis, 2014 18:38 

zechcialbyś podać max szczegolow dot. styrczuli, materialy uzyte, waga, sila, cieciwa, dł, BH itp?
najlepiej jakbys wstawil foty ;-)

PostNapisane: Wt 04 lis, 2014 10:38 
SPONSOR

w kolejnosci od mniej dobrych do najlepszych, zlych nie opisuje bo szkoda palców.

Longi:
Keith Gascoin: long 45 funtów, trwalosc, stabilnosc, kultura pracy, slaba dynamika, ale do hali i do treningu, rewelacja

Zjadaczowy : LUK wakacji, 70 funtów, uroda, stabilnosc , wytrzymalosc, najbardziej katowany Luk we Wszechswiecie, strzela lepiej niz markowe klejonki

Pip Bickerstaff, long de lux: jakosc, trwalosc, wykonczenie, bardzo dynamiczny, ale....

Robin, Long klejonka,60 funtów, jesion na grzbiecie: snajperka, odczucie subiektywne moje- szybszy od Bicerstaffa, ciut narowisty, ale do opanowania,

Robin, Long klejonka,60 funtów, bambus na grzbiecie: delikatnie wolniejszy od jesionu, niesamowicie stabilny, przyjemna miekka ale jednoczesnie zdecydowana praca, zero drgan, najprzyjemniejszy i najcelniejszy Luk z tej kategorii, z jakiego strzelalem

inne

Black Widow: cóz moze trafilem na slaby egzemplarz, ale bez rewelacji,

Sylwkowy wschodni, 35 funtów, chyba: strzelany z Robinem, pierwszy raz w reku, z 30 metrów, trafialem w cel a i skupienie bylo przyzwoite, kultura pracy , szybkosc, powtarzalnosc, przyjemnosc. Pomimo smiesznego naciagu duze zadowolenie ze strzelania. Zasluga Luku jak i strzal ( dzielo Mistrza Piotra)

na koniec, wrazenia z ostatniego tygodnia:

Border Black Douglas 60 funtów, 64 calowy, ramiona Hex-7-H, cóz, jak wygram w lotto to zdecydowanie sobie kupie, na dzisiaj Luk za 8000 PLN jest poza moim zasiegiem, ale wart kazdego grosza. KOSMOS
Wykonanie, dzielo sztuki, jakosc materialów, praca, dynamika, warto obejrzec w necie, a jak ma sie okazje, a ja mialem, postrzelac, lub chocby potrzymac

PostNapisane: So 08 lis, 2014 20:51 

Isair napisał(a):
Katja napisał(a):

Bo mnie nie było na forum, zajęty byłem ostatnio.

To wiele wyjaśnia w takim razie. :-D

szaszun napisał(a):
Wszystko przez to że Qpanaci Cię zasłonił, kawał Chłopa w końcu.

To mówisz, że trzeba mu nogę podstawić? :-]

PostNapisane: N 09 lis, 2014 10:31 
SPONSOR

hmm, widzi Ci się bardziej, w poziomie?

PostNapisane: N 09 lis, 2014 21:53 

szaszun napisał(a):
hmm, widzi Ci się bardziej, w poziomie?

Przynajmniej nie będzie mnie wtedy zasłaniał. :-P

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]