logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 25 lut, 2021 21:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tymczasowy ShoutBox
PostNapisane: Śr 01 paź, 2014 15:25 
SPONSOR

qpanaci napisał(a):
hallo
Się pochwalę a co tam :)
Dziś stolarz Sylwek puścił do mnie maila ze zdjęciami mojej nowej zabawki, zanim ją do łapek dostanę to prawie miesiąc minie ale jakby nie patrzeć to prezent na urodziny sobie już zrobiłem :D

[...]

Obrazek

Długość łuku 52"
około 50# @ 28"
około 55# @ 30"
około 60# @ 31"

Ekstra ten turek Seba, naprawdę klasa. Strzelałbym :mrgreen:

PostNapisane: Pn 06 paź, 2014 22:39 

Ładny, ładny. Coraz bardziej zresztą zaczynają mi się podobać łuki wschodnie.

PostNapisane: Wt 07 paź, 2014 16:23 

A wież mi na słowo ze wygląd nie ustępuje jakości, weź tylko do reki łuk wschodni nawet nie naciągając już poczujesz różnice.
A dalej jest jeszcze lepiej ... :-)

Na wschodzie łuk był bardziej ceniony niż w europie. Bardziej zaawansowany technologiczne i chyba dłużej ewoluował. Testowali wszystko co się dało, widziałem kiedyś zdjęcie indyjskiego łuku zrobionego z metalu. Taki longbow to szczyt formy łucznictwa europejskiego, ładnie zrobiony też ma swój urok. Jednak nie ma tam żadnych dekoracji, narzędzie jak młotek dla kowala. Wschodnie łuki były zawsze bardzo zdobione i dopieszczane przez setki lat. Nie oszczędzano na niczym, jedwabie, złocenia, cenne kości, rogi i co tylko się dało aby wycisnąć z łuku więcej niż to możliwe.

Jedyny kłopot (dla mnie) to technika strzelania z takiego :-(

PostNapisane: Śr 08 paź, 2014 19:27 

Longbow w wersji compact ;D pięęknyy i wygodny w transporcie. Na tej stronie zresztą jest dużo świetnych łuków

http://www.greenmanlongbows.co.uk/image ... e%2001.htm

Przy okazji, próbował ktoś transportować łuk długi jeżdżąc na rowerze ?

PostNapisane: Śr 08 paź, 2014 20:16 
Krakowski Klub Łucznictwa Tradycyjnego

Wczoraj widziałem w Krakowie (w okolicach ronda Młyńskiego) jakiegoś z kolegów łuczników, niestety przemknął tylko na rowerze więc nie mogłem zagadać. Także owy kolega transportował swój łuk przy użyciu pokrowca na wędkę, wydaje mi się to najbezpieczniejszy i najmądrzejszy sposób jeśli chodzi o jazdę na rowerze, bo nie blokuje rąk, a że wędkarze często z rowerów korzystają to pewno są ku temu jakieś patenty/usprawnienia :)

PostNapisane: Pt 10 paź, 2014 23:00 

Isair napisał(a):
A wież mi na słowo ze wygląd nie ustępuje jakości, weź tylko do reki łuk wschodni nawet nie naciągając już poczujesz różnice.
A dalej jest jeszcze lepiej ... :-)

Na wschodzie łuk był bardziej ceniony niż w Europie. Bardziej zaawansowany technologiczne i chyba dłużej ewoluował. Testowali wszystko co się dało, widziałem kiedyś zdjęcie indyjskiego łuku zrobionego z metalu. Taki longbow to szczyt formy łucznictwa europejskiego, ładnie zrobiony też ma swój urok. Jednak nie ma tam żadnych dekoracji, narzędzie jak młotek dla kowala. Wschodnie łuki były zawsze bardzo zdobione i dopieszczane przez setki lat. Nie oszczędzano na niczym, jedwabie, złocenia, cenne kości, rogi i co tylko się dało aby wycisnąć z łuku więcej niż to możliwe.

Jedyny kłopot (dla mnie) to technika strzelania z takiego :-(

Pewnie prawda to co mówisz, tylko że ja z kolei jestem zafascynowana europejskim średniowieczem i w moim przypadku longbow jest tym najpiękniejszym typem łuku. :-P

PostNapisane: Pt 10 paź, 2014 23:10 
Cześć
Marek L napisał(a):
Przy okazji, próbował ktoś transportować łuk długi jeżdżąc na rowerze ?

Longbowa nie miałem okazji ale ćwierć wieku temu na wagancie woziłem oszczep :)

PostNapisane: Pn 13 paź, 2014 09:24 
SPONSOR

Czy ktoś z Was zna tego wytwórcę łuków z Opola?

http://allegro.pl/luk-refleksyjny-luczn ... 94233.html

Your life will end in nameless pain

PostNapisane: Pn 13 paź, 2014 11:25 

Katja napisał(a):
tylko że ja z kolei jestem zafascynowana europejskim średniowieczem i w moim przypadku longbow jest tym najpiękniejszym typem łuku. :-P

Europa to bardzo szerokie pojecie, mieszanka wielu narodowości i kultur czasem skrajnie odmiennych. Mamy tu wikingów z toporkami, anglików z łukami LB, Francja i Niemcy kwiat zakutego w blachę rycerstwa, Hiszpania z najlepsza stalą. Ale mamy też Polskie, a u nas mieszało się wszystko. Szlachta wysyłała na zachód swoich synów do szkoły po powrocie mieli już niezła sieczkę w głowach :-P
Natomiast w kraju często odwiedzali nas "kochani" sąsiedzi ze wschodu zdaje się że Tatarzy. No i przywozili ze sobą łuki, szable itd. HA! mało tego ze przywozili jeszcze demonstrowali nam jakie to wszystko fajne. Dzięki temu w Polsce można było zaobserwować różnorodność broni, miedzy innymi wschodnie łuki tatarskie których skuteczność Polacy mieli okazje doświadczyć na własnej skórze.
Mogę jeszcze dodać ze do polski docierały karawany ze wschodu szlakiem bursztynowym, kupowali u nas sól, bursztyn i inne, a zostawiali przyprawy, biżuterię i cały badziew jaki tylko dało się przewieść.

Więc jeżeli pod nazwą "europejskie średniowiecze" masz na myśli np Polskie realia to tutaj taki łuk tatarski pasuje jak najbardziej.

PostNapisane: Pn 13 paź, 2014 21:00 
Moderator

Werka napisał(a):
Czy ktoś z Was zna tego wytwórcę łuków z Opola?

http://allegro.pl/luk-refleksyjny-luczn ... 94233.html

Włókno szklane owinięte w skórę. Przy napinaniu trzeszczy jakby się miał złamać, średnio dynamiczny ale coś strzela.

Pagancraft na Facebooku :)

PostNapisane: Pn 20 paź, 2014 22:20 
SPONSOR

Ktoś z okolic Łodzi ma może chrono i byłby chętny do przemierzenia slingów. Majstruje właśnie kilka sztuk o naciągach od 35 - 55 # i chciałbym sprawdzić jak szybko miotają bo na oko to chłop w szpitalu...

PostNapisane: Pn 20 paź, 2014 22:53 

Isair napisał(a):
Katja napisał(a):
tylko że ja z kolei jestem zafascynowana europejskim średniowieczem i w moim przypadku longbow jest tym najpiękniejszym typem łuku. :-P

Europa to bardzo szerokie pojecie, mieszanka wielu narodowości i kultur czasem skrajnie odmiennych. Mamy tu wikingów z toporkami, anglików z łukami LB, Francja i Niemcy kwiat zakutego w blachę rycerstwa, Hiszpania z najlepsza stalą. Ale mamy też Polskie, a u nas mieszało się wszystko. Szlachta wysyłała na zachód swoich synów do szkoły po powrocie mieli już niezła sieczkę w głowach :-P
Natomiast w kraju często odwiedzali nas "kochani" sąsiedzi ze wschodu zdaje się że Tatarzy. No i przywozili ze sobą łuki, szable itd. HA! mało tego ze przywozili jeszcze demonstrowali nam jakie to wszystko fajne. Dzięki temu w Polsce można było zaobserwować różnorodność broni, miedzy innymi wschodnie łuki tatarskie których skuteczność Polacy mieli okazje doświadczyć na własnej skórze.
Mogę jeszcze dodać ze do polski docierały karawany ze wschodu szlakiem bursztynowym, kupowali u nas sól, bursztyn i inne, a zostawiali przyprawy, biżuterię i cały badziew jaki tylko dało się przewieść.

Więc jeżeli pod nazwą "europejskie średniowiecze" masz na myśli np Polskie realia to tutaj taki łuk tatarski pasuje jak najbardziej.

Jeśli chodzi o łuki, to Anglię. A łuk tatarski jakoś średnio mi pasuje, bo nie interesowałam się nigdy specjalnie tą kulturą.

PostNapisane: Cz 23 paź, 2014 10:27 
Moderator

Powiedzcie mi gdzie znajdę guziczek z napisem "odznacz wszystkie fora jako przeczytane"? :-P

PostNapisane: Cz 23 paź, 2014 10:47 
Na stronie głównej, na górze po prawej nad ramka forum a pod strefą czasową jest napis Oznacz działy jako przeczytane

PostNapisane: Cz 23 paź, 2014 10:56 
Moderator

OMG! Co za ślepak ze mnie! :D a tyle czasu się wpatrywałem...
Dzięki! :)

PostNapisane: Cz 23 paź, 2014 21:38 
Moderator

Pojawiła się na FB grupa dot. wymiany sprzętów łuczniczych. :)
To fajna inicjatywa, i moim zdaniem przydatna, jako, że FB jest chyba najczęściej przez nas odwiedzanym miejscem.

Link do grupy
https://www.facebook.com/groups/1565837680298729/

Pagancraft na Facebooku :)

PostNapisane: Wt 28 paź, 2014 14:03 
No i kilka dni temu, po ponad tygodniowej obsuwie z odbiorem dotarł do mnie łuk od Sylwestra Styrczuli.
Właściwie to Oni obaj, Sylwek i łuk od niego, zasługują na własny wątek o ile już ktoś o Sylwku i jego wyrobach tematu nie założył.
Otrzymałem owinięte czarną folią "drewniane" pudełko a w nim łuk Turecki, niecałe 52" długości o mocy 49# @28".
Wykonanie piękne, całość delikatna, niemalże filigranowa, łuk jak zabawka dla dziecka kolorowy i wymuskany. Spokojnie naciągam go do 31" mimo ze Tureckie łuki preferują krótsze naciągi ten po przekroczeniu 28" nie twardnieje, powiem że zachowuje się jak nienaganny klasyk, jest nadal miękki i pozwala się wieść dalej. Odnoszę wrażenie, że jest on dużo dynamiczniejszy od mojego winfightera ale może to tylko dlatego że przy 31" jest on mocniejszy od mojego WFa.
Ja się zrobi dobre światło strzelę mu sesję zdjęciową, na ten czas dwa filmiki ze strzelania.

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

PostNapisane: Wt 28 paź, 2014 22:21 

I co tam słychać u łuczniczej braci? :-P

PostNapisane: Wt 28 paź, 2014 22:30 

Uważaj na gpp :P

Na tym filmiku, na którym strzelasz wolniej super wygląda jak strzelasz ;P

PostNapisane: Cz 30 paź, 2014 10:40 
Moderator

Sebastian, bardzo fajny łuk!! Niech długo Ci służy!! :)
Gdzieś czytałem na forum (chyba na Centrum Łucznictwa Tradycyjnego), że łuk od Sylwestra bardzo kopie dla użytkownika - zauważyłeś coś takiego?
Jaką załączył do niego cięciwę?

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]