logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Śr 30 wrz, 2020 06:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tymczasowy ShoutBox
PostNapisane: Wt 29 kwi, 2014 20:20 

Jest. Wpisz te średnice i długość w mój program w rubrykę longbow , podstaw gęstość drewna jakie Cię interesuje i masz jak na tacy. Tam jest taka wartość stożek ścięty a poniżej masa obliczona, obie pokażą wtedy wagę promienia. Jeśli chcesz patyk kwadratowy to zrób to w drugim dziale o łuku płaskim. Po prostu wartości początkowe i końcowe daj te same to dostaniesz wagę niecieniowaną.

PostNapisane: Cz 01 maja, 2014 23:27 

Powiem Wam, dobrze, że to forum ma stosunkowo kameralny charakter.

PostNapisane: Cz 01 maja, 2014 23:39 

Dziwne. Wydaje mi się, że dawniej było inaczej. Może to przez te przenosiny. Coś nie działa tak jak powinno. Nie widać tematów, może przez to prawie nikt nie pisze, zastój.

PostNapisane: Cz 01 maja, 2014 23:44 

A może to przez to, że cieplej się zrobiło?

P.S. Sandan - to nawiązanie do mojego postu, czy ogólne przemyślenia?

PostNapisane: Cz 01 maja, 2014 23:56 

Jedno i drugie. Nawet nie wiadomo ilu ludzi odwiedziło forum, przed przenosinami to się wyświetlało na stronie głównej. Teraz podaje tylko ostatnie 5 minut.

Cieplej nie cieplej. Zauważyłem już kiedyś taką prawidłowość odwiedzin forum, że największa jest wtedy kiedy na drugi dzień trzeba iść do pracy lub szkoły. Ludzie bojąc się jutrzejszego dnia próbują przedłużyć wolność. Jak już mijają dni robocze i jest wolne to wtedy jest znów mniej osób na forum.

PostNapisane: Pt 02 maja, 2014 00:12 

I najgorsze, że chyba nasz admin coś zamilkł.

A w tym, co piszesz też jest jakaś prawda. Tym bardziej, że w takie wolne dni jest więcej czasu, żeby gdzieś wyjść, a przed pracą to już jakoś każdy w domu się okopuje. :)

Ja to na pewno jedno zauważyłam na SB było zdecydowanie więcej spamu niż w tym temacie.

Heh, szkoda, że ja w innych działach nie mogę się wykazać.

PostNapisane: Pt 02 maja, 2014 00:41 

A to nic nie przeszkadza. Więcej, uważam że administracja powinna takim ludziom płacić bo to napędza forum i oglądalność a jeszcze bardziej napędzają... kłótnie. ;-)
I nic w tym złego ponieważ ideą forum nie jest być skostniałą encyklopedią wiedzy, strażniczką moralności, nauczycielką "młodszych" łuczników, książką, wzorem postępowań itp. duperele. Forum ma być żywe, być wolnością wymiany poglądów, myśli, opinii i charakterów uczestników. Natomiast zbyt wielu wydaje mi się poczuwa się do "mesjanizmu", czy bycia trenerami, cenzorami lub mistrzami fachu. Ludzie zbyt przejmują się odgrywaną rolą, zapominając gdzie są i jaka właściwie jest ta rola w sieci. A to nie jest szczere. Taka moja dygresja, nie na temat ale taki w końcu ten temat, w którym piszemy.

Jeśli wszyscy wiedzą wszystko to po co słowa. Zupełnie jak w tym kawale o młodym Żydzie i 2 starszych rabinach w przedziale pociągu. Młody nic się nie dowiedział bo rabini wiedzieli wszystko więc nie mieli o czym gadać.

PostNapisane: Pt 02 maja, 2014 10:45 
Dziwne podejście do idei forum. Czyli można pisać co się chce i jak się chce aby tylko pisać i byle zaistnieć nie ważne na ile to jest zgodne z obowiązującymi uregulowaniami prawnymi oraz zasadami internetowego współistnienia? Bo w ten sposób to wiedzy na forum niewiele będzie, zarobi się coś na kształt sokolnictwo.pl gdzie na forum jest tylko towarzystwo wzajemnej adoracji i poklepywania po plecach albo wylewania pomyj wszelakich a jak chcesz się czegoś dowiedzieć to odsyłają Cię do forumowej księgarni gdzie możesz sobie kupić pirackie kopie filmów z vhs na dvd albo tłumaczenia książek odbijanych na ksero czyli zapewne też pirackich. Szukając forum tematycznego szukam na nim wiedzy a nie waśni i informacji który jest miękkim a który słabuje na umyśli czy intelekcie.

Robienie z forum encyklopedii rzeczywiście jest pomyłką bo nie do każdego przemawia regułka czy definicja ale pewne zasady obowiązywać powinny. 100 tematów o polarisie i kolejne sto o Dianie potrafi zmęczyć każdego.
Niestety żyjemy w czasach gdzie rodzice robią krzywdę swoim pociechom wyręczając je dosłownie ze wszystkiego z myśleniem włącznie dlatego mamy na forach cyklicznie pojawiające się zestawy pytań. Oni są wyjątkowi i ich problemy są wyjątkowe dlatego on założy swój temat w którym w bardzo wyjątkowy sposób opisze swój problem. Bo niewielu się chce przewalać przez rzeczy już napisane.

PostNapisane: Pt 02 maja, 2014 11:46 

Fakt pozostaje faktem... wieje ostatnio nudą... :P
A tak poważnie, to Sandan trafił celnie z tym porównaniem o Żydach. Co jakiś czas występują na tym forum cykliczne spadki aktywności, wystarczy zadać sobie trud i przejrzeć archiwa ARCUS-a. Nowe wątki/wiedza/ jest gdy znajdzie się choć kilka osób które ma podstawową wiedzę i chce więcej - wtedy zaczynają się pytania i dyskusje. Gdy zdobędą tą wiedzę forum milknie do czasu przyjścia następnego pokolenia...
W między czasie jest nudno..., jeden taki okres mamy właśnie teraz - choć przyznam że jest moim zdaniem niepokojącą długi.
Jest naprawdę niewielu którzy stale są aktywni, ale to zrozumiałe... To albo pasjonaci albo tacy którzy z jakiś powodów chcą uczyć innych.

PostNapisane: Pt 02 maja, 2014 19:11 

O nie! Tylko nie kłótnie. Wiem po sobie. Kiedyś dosyć aktywnie pisałam na flimwebie, ale po przekonaniu się, że tam praktycznie nikt nad niczym nie panuje, opuściłam to szykowne miejsce.
Oprócz tego forum, gdzie jestem nowa i moja wiedza bardzo początkująca, udzielam się jakoś tak częściej na dwóch forach tematycznych. Jest i trzecie, ale tam ruch mizerny. I powiem tak. W tematach związanych z daną dziedziną zapewne naturalne są przestoje. Ktoś coś napisał, zapytał się, poszła dyskusja, temat się wyczerpał.
Atmosferę zaś buduje się tematami spamerskim (i spam rozumiem tu nie jako coś złego, ale bardziej w stylu luźnej wymiany myśli). Bez kłótni, ale z szacunkiem do interlokutora, z humorem.
Ale do tego potrzebny jest dobry gospodarz, bo wtedy widać, że o forum ktoś dba i oczywiście grupka spamerska, która potrafi zadbać o odpowiedni klimat. To sprawia, że choć w tematach może być zastój, to i tak forum żyje.

PostNapisane: Pt 02 maja, 2014 20:23 
Moderator

Przyznaj Sandan, że brakuje Ci Roda ;)
Nie ma definicji forum i w zasadzie wszyscy macie rację. To miejsce spotkań i wymiany myśli, czy też wiedzy. Przynajmniej ja to tak odbieram.
Zgodzę się natomiast z Sebą, że odpowiadanie n-ty raz na pytania, które pojawiają się cyklicznie już od 8 lat jest nużące... Są odpowiednie tematy, których przewertowanie nie zajmuje wiele czasu, a wyczerpuje natłok podstawowych pytań.
Z resztą jak ktoś wpadnie na coś ciekawego i zechce się tym podzielić z gawiedzią czyli nami to pewnie znów forum nieco ożyje :)

Pagancraft na Facebooku :)

PostNapisane: Pt 02 maja, 2014 22:57 
Mi nie przeszkadza po raz kolejny odpowiadanie na te same pytania jeśli widzę, że pytający włożył minimum wysiłku w wyartykułowanie tego co chciał by się dowiedzieć. Troszku mnie natomiast trafia jak widzę pytanie typu "Jakie carbonowe strzały polecicie do 25 zł?" I to koniec informacji do pytania :P Nawet nie wiadomo jaki mocny naciąg ma to 25 zł :D

EDIT
A tu coś dla rozładowania napięć

Obrazek

PostNapisane: Pn 05 maja, 2014 11:43 
SPONSOR

Ja tam jestem zdania, że ten wyjątkowo długi spadek aktywności na forum jest spowodowany także przeniesieniem na nowy serwer. Ja na ten przykład nie potrafię się przestawić i nic nie napisałem od tego czasu. Denerwuje mnie też ciągle blokowanie serwisu przez antywirusa bo problem viagry nie został zażegnany. No ale swoje żale wyraziłem już w odpowiednim temacie :]

Z innej beczki... W końcu wybrałem się na Byczynę. Chyba pierwsza impreza historyczna na którą pojechałem od 6 lat :D Oczywiście tylko jako wścibski turysta z aparatem :D
Strój kompletuje, może za jakiś czas wybiorę się gdzieś w średniowiecznym kubraczku :]

PostNapisane: Pn 05 maja, 2014 17:24 
Nie wiem czy to zmiana skryptu czy zwyczajnie spadek ogólnej aktywności łuczniczej. Na "sąsiednim" łuczniczym forum też zbyt rewelacyjnie się nie dzieje, jakieś tematy typowe dla początkujących, nawet kilku spamerów tutejszych tam się próbowało rozgościć ale za długo nie posiedzieli.
Myślę że to wiosna, większość woli siedzieć na świeżym powietrzu i robić coś konstruktywnego niż kisić się w 4-ch ścianach przed blaszakiem czy tabletem.

PostNapisane: Pn 05 maja, 2014 19:29 

Mam podobne myśli jak Sebastian.

Heh, teraz mi nie wypada, ale bliżej wakacji i ja się będę musiała rozejrzeć za jakimś kawałkiem drewna. Ino, że to na instrument. :-P

PostNapisane: Pn 05 maja, 2014 19:40 
Kawałek drewna i korbka i Lira Korbowa niemalże gotowa :D
http://www.youtube.com/watch?v=YNjDUeDCAic

Ostatnio edytowano Pn 05 maja, 2014 19:45 przez sebastian, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 05 maja, 2014 19:42 

Tee, poeta. :D
Ale nie trafiłeś - marzy mi się kantele.

PostNapisane: Pn 05 maja, 2014 20:00 
brzmi egzotycznie dość :D

PostNapisane: Pn 05 maja, 2014 20:13 

Fiński instrument ludowy. Nasze gęśli są podobne. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xU1V8Y9jeIY

PostNapisane: Wt 06 maja, 2014 00:32 
Powiedzcie mi, robiliście coś z włókna szklanego?
Mam potrzebę zrobić sobie cienką rynienkę (fi 15-20mm x 850mm) ale za chorobę nie wiem jak się za to zabrać.
Szukam po sieci, wiem już jak zrobić maskę auta, spoiler, błotnik, niby coś wiem ale nadal nie bardzo widzę jak zrobić sobie formę do takiej rynienki ...
Zawsze mógł bym jakoś po długości ciachnąć rurkę ale też nie wiem czy krawędzi nie trzeba by jakoś zabezpieczać.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]