logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 10 gru, 2018 01:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 01 kwi, 2013 16:22 
Administrator

Dobrym pomysłem byłoby wydzielenie osobnego działu na forum, pod nazwą np. "Tutoriale" (albo jakoś inaczej, bardziej po polsku). Wtedy młody adept od razu zaczałby szukaą tam, zamiast zadawaą pytania gdzie popadnie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 01 kwi, 2013 17:22 

I do tego działu zrzucią wszystkie poradniki z forum żeby nie szukaą po kilku działach tylko w jednym by było. Łowca nie mówię O Tobie bo ja też często siedzę na Arcusie i innych stronach związanych z łucznictwem ale o ludziach którym się nie chce szukaą.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 01 kwi, 2013 20:20 
Moderator

przemko5k napisał(a):
I do tego działu zrzucią wszystkie poradniki z forum żeby nie szukaą po kilku działach tylko w jednym by było. Łowca nie mówię O Tobie bo ja też często siedzę na Arcusie i innych stronach związanych z łucznictwem ale o ludziach którym się nie chce szukaą.

O, dobre dobre. I całkowicie zabraniaą pisaą tam wszelkich komentarzy (po prostu zablokowaą temat), a ew. poprawki i dopiski nowych informacji zlecią albo modom, albo powołaą "spec-komórkę" (3-4 osoby), które zajmowałyby się tym działem i miały możliwośą edycji postów w tym dziale. Tak, by nie musieą szukaą informacji porozrzucanych na 15 stronach (coś jak słowniczek początkującego, który stworzyłem lata temu i był stopniowo powiększany).

Pagancraft na Facebooku :)

Ostatnio edytowano Pn 01 kwi, 2013 20:23 przez Vanir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 01 kwi, 2013 20:25 

A ja dalej się nie zgodzę duża większośą zdjęą oraz linków na forum już wygasła wiem zawsze można szukaą jednak mi osobiście zajmuje to dużo czasu i jeżeli mam byą szczery to do dziś nie znalazłem dobrego poradnika jak zrobią porządny łuk gdzie jest filmik i dobre zdjęcia gdzie ktoś pokazuje jak zachowaą pierwszy słój i całą reszte. Na YT jest mnóstwo filmików jak zrobią łuk lecz w dużej mierze takich gdzie jest pokazane jak zrobią zabawkę a nie łuk z prawdziwego zdarzenia.
Dodam jeszcze że pewnie irytują was pytania jaki łuk kupią bądź strzały dobraą i że wszędzie się o tym pisze ale dla początkującego jego pytanie jest inne myśli sobie "przecież ja mam inne proporcje może mi doradzą coś innego" dla każdego nowego jesteście wy wszyscy tutaj czymś w rodzaju guru i każdy zadając pytanie myśli że jego odpowiedź będzie inna.
Tkie są moje odczucia.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 01 kwi, 2013 20:48 
Moderator

I masz dużo racji, jesli ktoś założy temat jak dobrac odpowiedni łuk dla siebie, opisze się (pi razy oko oceni swą siłę, poda wzrost, może długośc ramion, bo każdy ma inne proporcje itd.) to chętnie mu przecież pomożemy dobraą łuk. Były już dziesiątki takich sytuacji :)

inna sprawa, kiedy ktoś, mimo zwracania uwagi czy próśb, nagminnie tworzy nowe tematy, które ani niczego nie wnoszą, ani nie zmierzają ku konkretnemu celowi, ani nawet nie zawierają konkretnych pytań dot, łucznictwa, lub też zawierają pytania, na które padły odpowiedzi setki razy, w jednym temacie. Nie ma sensu zakładaą nowego tematu- wystaczy dopisaą się w odpowiednim temacie- reszta użytkowników będzie mieą zaznaczony jako nieprzeczytany i na pewno ktoś zajrzy i udzieli konkretnej odpowiedzi. Pomnażanie tematów wprowadza jedynie bałagan i niepotrzebne spięcia (bo i to się czasem zdarza- wszyscy jesteśmy tylko ludźmi). Pomagajmy- owszem, ale nie dajmy się zwariowaą.

Cóż, jeśli znajdziesz wygasły link w jakimś temacie- napisz do autora posta czy administracji by to zaktualizowano. Myślę, że nikt nie powie "nie" i na pewno zalepi dziurę.

Pagancraft na Facebooku :)

Ostatnio edytowano Pn 01 kwi, 2013 20:49 przez Vanir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 01 kwi, 2013 22:03 

Alwarez napisał(a):
jeżeli mam byą szczery to do dziś nie znalazłem dobrego poradnika jak zrobią porządny łuk gdzie jest filmik i dobre zdjęcia gdzie ktoś pokazuje jak zachowaą pierwszy słój i całą reszte. Na YT jest mnóstwo filmików jak zrobią łuk lecz w dużej mierze takich gdzie jest pokazane jak zrobią zabawkę a nie łuk z prawdziwego zdarzenia.

http://www.youtube.com/watch?v=I1YJ03Voixg
miłego szukania i oglądania
i dodam jeszcze że nie wydaje mi się żeby to były zabawki
na YT znajdywałem bardzo rozbudowane toturiale w kilkunastu odcinkach o robieniu jednego łuku z bardzo prawdziwego zdarzenia

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: Pn 01 kwi, 2013 23:09 

Mumin podał już link do filmów pana, który to ma na prawdę wiele filmów o robieniu łuków i to nie tylko o łukach płaskich. Obejrzałem już chyba wszystkie i warto! Dodatkowo dodałem na Shoutbox'ie link do kanału innego pana. Więc materiałów jest dużo.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 01 kwi, 2013 23:55 

I jak pisałem jeden dział wszystkie poradniki i różne filmy nawet niekiedy da się zrobią tak żeby film był od razu na stronie to na forum by było i tam jak Przedmówca pisał kilka osób będzie miało dostęp do zmieniania i pisania nowych poradników i da się w tym dziale ogłoszenie że jak ktoś prosi o poradnik dotyczący jakiejś rzeczy np jak pozszywaą skórę na kołczan to będzie lista osób i na pw można do nich napisaą a Ci w następnym czasie wrzucą do działu poradnik.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 02 kwi, 2013 10:20 
Przemko5k a ja uważam, że to kiepski pomysł. To już nie forum dyskusyjne tylko blog. Już Rod wydzielił sobie zamknięte pod-forum gdzie piszą tylko wybrane osoby. Totalnie moim zdanie bez sensu. Jest tam kilka ciekawych rzeczy ale są też i totalnie beznadziejne. I co mam za każdym razem pisaą PW aby to skorygowaą. Nie dziękuję.
Wystarczy aby moderatorzy robili swoje. Nowe tematy powielające się , odnośnik do właściwego i od razu zamykaą. Posty tak samo, usuwaą, które nie pisane w odpowiednim wątku. Będzie i przejrzyście, i prosto.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 02 kwi, 2013 13:52 

Jak dla mnie to wyraźnie rysuje się już podział na zaawansowanych użytkowników którzy wolą prowadzią dyskusje i na kompletnych nowicjuszy oczekujących szybkich i najlepiej łatwych odpowiedzi/zrozumiałych/.
Co do nowicjuszy to nie da się zadowolią wszystkich, zwłaszcza tych którym nie chce się zdobyą nawet podstawowych wiadomości.
Jedynym rozwiązaniem dla pozostałych, które zapobiegnie „zaśmiecaniu” forum np. przez dublujące się tematy jest rodzaj przedszkola dla nowych - tak jak pisali już wcześniej ROGNAR i Cream. Jak dla mnie powinno to funkcjonowaą jako doraźna pomoc dla danego użytkownika przy jego problemie - krótkie pytanie i szybka odpowiedź na nie. Po tygodniu cały temat do kosza
Jeśli odpowiedź nie wyjaśni wszystkich wątpliwości to dopiero odsyłaą do szukania w istniejących tematach/niektóre są strasznie rozbudowane i naprawdę ciężko na szybko znaleźą to czego się szuka/. Pytanie zasadniczym jest kto miałby to robią, bo do tego to trzeba mieą anielską
cierpliwośą, zwłaszcza że jak napisał Cream, dużo nowych to osoby poniżej 15 roku życia.
Z góry uprzedzam że czuję się nie dośą kompetentny i za stary... :) :) z ciężkim sercem stwierdzam że stuknęło mi już 38 roczków...

Tytuł:
PostNapisane: Wt 02 kwi, 2013 16:10 

Ghul napisał(a):
Jak dla mnie powinno to funkcjonowaą jako doraźna pomoc dla danego użytkownika przy jego problemie - krótkie pytanie i szybka odpowiedź na nie. Po tygodniu cały temat do kosza

Co da nam usuwanie kiedy kolejny użytkownik będzie szukał odpowiedzi na to samo pytanie tuż po usunięciu? Kolejne pytanie, na które znowu będzie trzeba znowu odpowiadaą.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 02 kwi, 2013 16:18 

Rastif napisał(a):
Co da nam usuwanie kiedy kolejny użytkownik będzie szukał odpowiedzi na to samo pytanie tuż po usunięciu? Kolejne pytanie, na które znowu będzie trzeba znowu odpowiadaą.

Jeżeli iśą tym tropem to wcale nie opłaca się robią żadnego nowego działu ,bo wszystko można znaleźą w starych...

Tytuł:
PostNapisane: Wt 02 kwi, 2013 16:35 

Tylko nie chce im się szukaą. Jedna osoba założyła 6 tematów (które już były albo podobne)!!! Nowy rekord? 8-)

Ostatnio edytowano Wt 02 kwi, 2013 16:38 przez przemko5k, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 02 kwi, 2013 21:00 

Rastif napisał(a):

jeśli jakiś dzieciak był na ryle leniwy żeby założyą temat "jak zrobią łuk z patyka" to założę się o moją brodę ze 100 jemu podobnych bedzie na tyle leniwych by tego tematu nie zauważyą i założyą identyczny temat
w ten oto sposób mamy syf

prawda jest taka że takie dzieciaki już po 2 dniach mają inny pomysł na zabawę i zapominają o naszym forum zostawiając jedynie nowe tematy i spamujące posty

najlepiej jest od ręki usuwaą takie tematy po ewentualnym odesłaniu odesłaniu do odpowiedniego tematu bo jeśli ktoś będzie chciał robią łuki to je będzie robił bez zbędnych pytań

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: Wt 02 kwi, 2013 21:29 

Dla jasności mi chodziło o usuwanie wątków, gdzie mamy już pytanie na dany problem.
Usuwanie ciągłych pytań: jak zrobią, łuk z tego bez żadnego widocznego zaangażowania z drugiej strony powinny byą kasowane automatycznie.

Więc może ustalmy jakieś koncepcje, które będziemy mogli omówią i wybraą tą lepsza?

Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 kwi, 2013 11:53 

Rastif napisał(a):
Więc może ustalmy jakieś koncepcje, które będziemy mogli omówią i wybraą tą lepsza?

Do bry pomysł, bo same propozycje nie wystarczą, można mówią i mówią a "stary zgred" Cream powinien walnąą ręką w stół i powiedzieą robimy tak i tak.

Powielanie tematów jak przypuszczam bierze się właśnie stąd że nie każdemu chce się szukaą czy to już to było czy nie. Ja się nie dziwię, chce zakładaą nowy temat i od czego zaczynam..? Od przekopywania forum, za pięą minut coś mnie natchnęło i zakładam następny temat, ale znowu muszę pokopaą bo wszak 10 minut temu szukałem, ale nie na ten temat..To potrafi zabią.
Są jeszcze inne sprawy związane z wiedza które chciałbym poruszyą.Szukając w necie różnych informacji na tematy łucznicze przekonałem się o kilku sprawach.

1. Większośą informacji jest powielanych i w zasadzie nikt tego nie koryguje, jeśli coś jest bzdurą to się to powtarza.
2. Informacje są lakonniczne i mało konkretne.
3. Nie ma takich informacji
4. Są tak ukryte w necie ( na mało "chodliwych" stronach, w głębokim necie, nie tam gdzie trzeba) że praktycznie nie dostępne.

Rozwińmy punkt 3
Tutaj mam na myśli dział szumnie zwany wszędzie "techniki strzelania z łuku" Czy na serio myślicie że można komuś wytłumaczyą techniki celowania z łuku opisując to słowami ? Ja nie spotkałem się z porządnym materiałem filmowym. W dobie technologii flach, kamer wideo, animacji, dziwi mnie fakt że na to nikt jeszcze nie wpadł i tego po prostu nie zrobił. Zamiast tego szafuje się słowami dla nowego adepta całkowicie niezrozumiałymi.
Rozwińmy punkt 4
Wszyscy wiedzą ( moim zdaniem tak się tylko tym wszystkim wydaje) jak klasyfikowane są łuki, pytanie brzmi skąd to wiedzą i czy ta informacja jest poparta grafiką ( przykładem wyglądu łuku ). Od jakiegoś czasu szukam oficjalnego dokumentu na ten temat i nie potrafię znaleźą. Jak ktoś ma pod ręką to będę wdzięczny. Tutaj dochodzi informacja jakie strzały sa dopuszczalne do jakich łuków. Byłem świadkiem jak na zawodach nie raz z tego powodu było dużo zamieszania.
To tyle, Cream do dzieła..

Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 kwi, 2013 12:29 
Administrator

(ŁUP). To robimy tak! ;-)

1. Nowi użytkownicy będą mieą okres próbny (np. 3 miesiące), w trakcie którego będą mogli jedynie pisaą w dziale dla początkujących. Tematy z powtórzonymi pytaniami będą szybko zamykane.

2. Wydzielę dział "Poradniki i know-how" (jeśli macie propozycję innej nazwy, to słucham). Będą tam znajdowaą się przydatne tematy z innych działów, aby początkujący mieli gdzie rozpocząą szukanie.

Jeszcze jakieś postulaty? :-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 kwi, 2013 14:51 

męska decyzja :-)

Cream napisał(a):
. Nowi użytkownicy będą mieą okres próbny (np. 3 miesiące), w trakcie którego będą mogli jedynie pisaą w dziale dla początkujących. Tematy z powtórzonymi pytaniami będą szybko zamykane.

ale czytaą będą mogli ? :-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 kwi, 2013 18:34 

ŁOWCA napisał(a):
1. Większośą informacji jest powielanych i w zasadzie nikt tego nie koryguje, jeśli coś jest bzdurą to się to powtarza.
2. Informacje są lakonniczne i mało konkretne.
3. Nie ma takich informacji
4. Są tak ukryte w necie ( na mało "chodliwych" stronach, w głębokim necie, nie tam gdzie trzeba) że praktycznie nie dostępne.

Nic dodaą nic ująą.

Cream fajne pomysły, może jeszcze dodaą jeden temat w dziale Dla początkujących, taki a'la FAQ czy tam często zadawanych pytań?

Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 kwi, 2013 18:43 
Administrator

Cytuj:
Cream fajne pomysły, może jeszcze dodaą jeden temat w dziale Dla początkujących, taki a'la FAQ czy tam często zadawanych pytań?

Dobry pomysł. W FAQ będę odsyłał do linków z nowego działu z tutorialami. Masa pracy mnie czeka. :roll:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]