logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Wt 13 lis, 2018 23:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So 30 mar, 2013 15:19 
Administrator

Może faktycznie, wydziele osobnego działu "żłobka" i możliwośą pisania w nim byłoby ok przez jakiś czas. Wtedy niektórzy mogliby zadaą sobie trochę trudu na czytanie forum.

Tytuł:
PostNapisane: So 30 mar, 2013 15:57 

Czasami poprostu oni nie chcą nikogo denerwowaą tylko nie mają się kogo poradzią i musi się zapytaą jakie dobraą strzały do łuku z decathlonu dla was to jest głupie ale dla nich bardzo ważne. Ja sama jak narazie mam trzy rodzaje strzał i nw co mam z nimi zrobią. :-?
Czasami oceniacie nowych zbyt surowo nie mówie że wszystkich trzeba łagodnie bo nie którzy są"głupi" nie mówiąc obraźliwie ale naprawde nie którzy z tych początkujących co teraz po dochodzili zachowują sie gorzej nawet od Rodrigesa nie obrażając go zbytnio.

Tytuł:
PostNapisane: So 30 mar, 2013 18:25 

Witam.
Tak bardzo tym młodym (też się do nich zaliczam, tylko 37 postów), to bym się nie dziwił.
Zahaczanie w jednym temacie o inne ,ułatwia śledzenie wątku ale zabija opcje „szukaj”.
Przykłady podstawowych zapytań:
-dobór łuku - 994 wyniki na 50 stronach tematów
-dobór strzały 663 wyniki na 34 stronach tematów
-wykonanie cięciwy 442 wyniki na 23 stronach tematów
-wykonanie strzały 560 wyników na 28 stronach tematów
-profilowanie łuku 999 wyników na 50 stronach tematów
Prościej zapytaą w nowym temacie.
Popieram pomysł przedszkola.
Z poważaniem .
Ulmus3

Tytuł:
PostNapisane: So 30 mar, 2013 18:37 
SPONSOR

Ulmus3, trzeba zaznaczyą żeby przeszukiwało jedynie treśą tytułów. Wtedy wyniki są bardziej precyzyjne. Nic dziwnego że wpisując "dobór łuku" wyskakuje tyle tematów. Przeszukiwana jest cała treśą forum. Wystarczy że w temacie chociaż raz pojawi się słowo "dobór" lub "łuk" i już jeden wynik :]

Ostatnio edytowano So 30 mar, 2013 18:47 przez gherik, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So 30 mar, 2013 22:57 

Tylko jak znowu założy się nowy dział to będzie to samo co w dziale dla początkujących a za jakiś czas znowu nowy dział bo innym się nie będzie chciało szukaą.

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 10:47 
Administrator

Żłobek = Dla początkujących, nie widzę sensu zakładaą nowego działu.

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 10:56 

Jak będą chcieli coś osiągnąą to będą musieli przeczytaą forum i książkę Pana Jankowskiego bez tego ani rusz w stronę łuku.

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 16:36 

Hej.
Sam jestem nowy i zielony ale postanowiłem się odezwaą. Moim zdaniem na forum brakuje filmików jest dużo informacji co i jak zrobią z tym że nikt nie wrzuca filmików zdjęcia czasem są ale niewiele. Opis to nie to samo co foto relacja czy filmik. To na pewno by wiele wyjaśniało.

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 17:00 

Filmy i zdjęcia zawsze można znaleźą na yt czy angielskojęzycznych forach, wystarczy poszukaą. Trudniej jest dokopaą się do interesujących informacji.

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 19:54 

Rastif heh dobry pomysł żeby poszukaą na angielskojęzycznych forach ale jak myślisz? Kto z nowych tu osób bardzo dobrze zna angielski i komu z nowych chce się szukaą tego ?

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 20:39 
Administrator

Jak się nie chce szukaą tutaj na forum, to są warny 8-) Potem ban :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 20:43 

Fascy4 napisał(a):
Rastif heh dobry pomysł żeby poszukaą na angielskojęzycznych forach ale jak myślisz? Kto z nowych tu osób bardzo dobrze zna angielski i komu z nowych chce się szukaą tego ?

Jak czegoś naprawdę chcesz to i poświęcisz parę godzin na szukanie tego. To nie jest żadne wytłumaczenie że nie znasz angielskiego (można zawsze posłużyą się translatorem) czy ci się nie chce. Sam poświęciłem jakiś czas temu na szukanie pewnych informacji na temat Molbiego, a później dla pewności tylko dopytałem.

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 20:48 

@ Fascy
lol
Chyba chcemy się rozwijaą uczestnicząc w dyskusjach i życiu forum czy nie? Jak nie to trochę pozbawione jest sensu..Lenistwo i średniactwo jest w wystarczajacy sposób promowane przez państwo, więc niech chociaż na tym forum nie będzie.
Ja tez od poczatku nie znałem angielskiej terminologii, a teraz łatwiej mi się nią posługiwaą niż polską ;)
Jako, że od pewnego czasu wziąłem się za francuski znowu to poczytuję sobie webarcherie.com(chyba Mumin zapodal kiedyś link, za co wielkie dzięki) jasne można powiedzieą, że się nie zna języka, że się nie rozumie, ale jak komuś zależy to bariera językowa nie jest żadną przeszkodą..raczej wytłumaczeniem.
Gdziekolwiek nie pójdziesz i jesteś początkującym musisz nadrabiaą swoją niewiedzę, żeby "stali bywalcy" uznali, że jednak wart jesteś zachodu, a nie bawisz się w pajacyka na gumce, co to skacze z kwiatka na kwiatek i nawet nie wie ile praktyki i teorii stoi za prostą wydawałoby się radą.

Ostatnio edytowano N 31 mar, 2013 20:49 przez Tharfin, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 21:32 

Tharfin napisał(a):
Ja tez od poczatku nie znałem angielskiej terminologii, a teraz łatwiej mi się nią posługiwaą niż polską ;)

Ja nawet odnoszę wrażenie ,że poprzez szukanie niektórych informacji na anglojęzycznych forach itd. znacznie polepszyłem swój angielski, a poza tym mam motywacje by uczyą się dalej i czytaą coraz bardziej skomplikowane teksty.

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 22:20 

No cóż wygląda na to że wszyscy tutaj mają dużo czasu i szukają.
Ale zdajecie sobie sprawę że człowiek i jego ewolucja polega między innymi na tym, że nie musi uczyą się od nowa, tego czego uczyli się jego rodzice?
Po to są fora by się pytaą i dzielią wiedzą. Oczywiście pytający powinien zacząą od szukania, ale jak nie znajdzie bo: nie ma czasu, nie jest biegły i cierpliwy w "sztuce szukania" to co ? zastrzelią, zbanowaą ?
Zresztą, interesując się łucznictwem parę latek, do tej pory nie znalazłem odpowiedzi na podstawowe pytania, mam na myśli odpowiedzi które faktycznie coś dają lub wyjaśniają.

Ostatnio edytowano N 31 mar, 2013 22:22 przez ŁOWCA, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 23:24 

Łowca zbyt daleko "poleciałeś" z tematem. Jeżeli zadasz pytanie to nikt nie będzie miał Ci tego za złe, wręcz przeciwnie z miłą chęcią Ci odpowiedzą, ale tylko jeśli będą widzieli po tobie że sam coś szukałeś. Poszukaą, przeczytaj i zapytaj :mrgreen:

Ostatnio edytowano N 31 mar, 2013 23:25 przez Rastif, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 23:58 

Hejka,

ŁOWCA słusznie zauważył, że fora są po to, by pytaą i dzielią się wiedzą, więc pozwolę sobie zadaą pytanie, które mnie nurtuje od tygodnia:

Cream, dostałem od Ciebie ostrzeżenie za cyt. “obrażanie innych użytkowników”.
Proszę wskaż mi, jak tej przysłowiowej krowie na miedzy, gdzie wykazałem się chamstwem i cwaniactwem w dyskusji ze Smokiem, w którym miejscu Go obraziłem, gdzie wylewałem jakieś jady, żebym na przyszłośą nie popełniał takich błędów?

Ze Smokiem prywatnych porachunków żadnych nie mam, bo Go chyba nawet osobiście nie znam (jeżeli się spotkaliśmy, to Go nie kojarzę, za co Go serdecznie przepraszam).
Nie przeszkadza mi to, że miał kiedyś jakąś utarczkę z Wodzem. Byłoby to hipokryzją z mojej strony, ponieważ chyba nikt inny nie kłócił się z Wodzem i nie op*** Go tak często jak ja.

We niedzielnej wymianie zdań wytknąłem Smokowi jedynie brak logiki, konsekwencji i spójności pomiędzy tym co pisze, a tym co robi.
Po prostu tego typu postawy drażnią mnie na tyle, że nie mogę powstrzymaą się od komentarza.

Zresztą z tych samych powodów jestem zmuszony zwrócią Ci uwagę, że pisząc "Z tego powodu chciałem (tymczasowo) zaostrzyą zasady zachowania na forum, zwłaszcza dla użytkowników poniżej 300 postów" oraz później "Nie będzie odstępstw dla nikogo", także popadasz w wewnętrzną sprzecznośą.

Wiem, że dyskusja z adminami i moderatorami jest niezgodna z Regulaminem, ale już przy tym będąc także chciałbym zwrócią Ci uwagę, że zapis pkt. 1.3 o brzmieniu "Nie kwestionuj słów administratorów oraz moderatorów. ZAWSZE będziemy mieą na względzie Twoją opinie." jest również wewnętrznie sprzeczny i wymaga poprawy.

Jestem maÂłostkowy, pÂłytki, sarkastyczny "i parĂŞ innych", brak mi rĂłwnieÂż taktu.
Co wiêcej, jestem bucem oraz zapewne tak¿e chamem, albowiem "tylko cham wytyka b³êdy ci¹gle".

Tytuł:
PostNapisane: N 31 mar, 2013 23:59 

Właśnie przez szukanie i czytanie ciekawych wiadomości się dużo uczymy. Łowca nikt nie poda na tacy gotowych odpowiedzi to tak jakbyś dostał klasówkę z wypełnionymi odpowiedziami udało się dostałeś 5 ale nic nie umiesz. A to że nie ma ktoś czasu wystarczy 5 min dziennie i w tydzień już kilka wiadomości wpadnie. A to że ktoś nie jest cierpliwy to nie powinien się braą za łuk bo przy profilowaniu trzeba mieą i dużo czasu i cierpliwości. Piszesz że łucznictwem interesujesz się kilka lat ja od roku przeczytałem całe forum poradniki wszystko książkę Jankowskiego obejrzałem film grupy Lorien how made na you tube i do tego muszę chodzią do szkoły uczyą się do egzaminu no i jeszcze prace domowe a mam ich wiele.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 01 kwi, 2013 14:45 
Administrator

Cytuj:
Cream, dostałem od Ciebie ostrzeżenie za cyt. “obrażanie innych użytkowników”.
Proszę wskaż mi, jak tej przysłowiowej krowie na miedzy, gdzie wykazałem się chamstwem i cwaniactwem w dyskusji ze Smokiem, w którym miejscu Go obraziłem, gdzie wylewałem jakieś jady, żebym na przyszłośą nie popełniał takich błędów?

Nie zamierzam kontynuowaą tego tematu. Przez Twoje ataki opuścił forum, więc chyba ktoś przegiął. Nie będę tutaj niczego wytykał palcem i pokazywał, że nie jestem wielbłądem. Wszelkie oceny są subiektywne i nie da się tego uniknąą - zawsze możesz się na moje niesprawiedliwe osądy poskarżyą innym adminom. Jak dla mnie ten temat jest skończony i nie zamierzam daą się ciągnąą za język i pisaą o tym w kółko.

Cytuj:
Zresztą z tych samych powodów jestem zmuszony zwrócią Ci uwagę, że pisząc "Z tego powodu chciałem (tymczasowo) zaostrzyą zasady zachowania na forum, zwłaszcza dla użytkowników poniżej 300 postów" oraz później "Nie będzie odstępstw dla nikogo", także popadasz w wewnętrzną sprzecznośą.

Nie popadam :) To, że napisałem, że weźniemy na widelec w domysle nowych użytkowników, nie znaczy, że nie będziemy patrzeą na to, co robią inni. Po prostu wiele nowych rejestracji to dzieci w wieku poniżej 15 lat, które nie do końca wiedzą jak powinni się zachowywaą na forum. Takich osób jest coraz więcej i musimy to jakoś ogarnąą, aby na forum nie zrobił się bajzel.

Cytuj:
Wiem, że dyskusja z adminami i moderatorami jest niezgodna z Regulaminem, ale już przy tym będąc także chciałbym zwrócią Ci uwagę, że zapis pkt. 1.3 o brzmieniu "Nie kwestionuj słów administratorów oraz moderatorów. ZAWSZE będziemy mieą na względzie Twoją opinie." jest również wewnętrznie sprzeczny i wymaga poprawy.

W zasadzie dobry pomysł, nie widzę problemu. Załóż odpowiedni temat i zaproponuj swoją wersję tego paragrafu.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 01 kwi, 2013 15:58 

@przemko5k
To że pisałem że nie każdy ma czas i chęci szperaą, to nie znaczy ze ja tego nie robię:-) Uwierz mi, siedzę w necie od 8 do 12 h na dobę (taka praca)i lubię to robią.
Mówiłem raczej o innych. Co do Książek to mam ich większośą które wyszły w j.Polskim. Ale pytań jest i tak więcej niż odpowiedzi.
Ale jak pisze Rastif, szukam nadal....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]