logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest N 23 wrz, 2018 19:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 kwi, 2013 19:25 
Moderator

ŁOWCA napisał(a):
y W dobie technologii flach, kamer wideo, animacji, dziwi mnie fakt że na to nikt jeszcze nie wpadł i tego po prostu nie zrobił.

Wpadł i robi. Jestem w trakcie, na razie rozpisuję sobie wszystkie informacje, których chce użyą w filmie, inaczej albo coś pominę, albo będzie tego za dużo i ludzie się pogubią. Trzeba to zrobią z sensem. Byą może zaproszę do współpracy też bardziej zaawansowanych i doświadczonych łuczników ode mnie- wszak ich wiedza jest bezcenna. Zobaczymy, czy ktoś się zgodzi.

Cream napisał(a):
Masa pracy mnie czeka. :roll:

To może powołaj ekipę remontowo-aktualizacyjną, która zajmie się sensowym zapisem różnych rzeczy, np. włąśnie FAQ.

Widzę, że forum czekają gruntowne zmiany i coś czuję, że to zmiany na lepsze :)

Pagancraft na Facebooku :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 kwi, 2013 19:41 

Jak trzeba pomocy to ja się pisze. Mogę szukaą informacji i pomóc to uporządkowaą. W końcu i mi będzie lepiej wtedy z forum korzystaą :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 05 kwi, 2013 01:47 

Witam, mała propozycja a propo zakładania nowych tematów dla "świerzaków", byłoby miło, fajnie etc. gdyby ktoś (np.) doświadczony) założył temacik dotyczący męczących Was tak bardzo doboru strzał, mam na myśli stworzenie np. tabeli z rozpisem: długośą, siła łuku, odpowiednie strzały, i właśnie często spotykane przykłady tych łuków i przybią go wielkim gwoździem na samym początku forum, albo nawet dokleią go jakoś do rejestracji kont na tym forum, wielu ludzi(np. ya) wchodzi na takie fora właśnie z tego powodu(lub tylko po to):/
Wiem że łatwo mi(jako laikowi) gadaą, ale pomyślcie, nie ułatwiłoby to wam i początkującym życia? Albo dobre by było coś w podobie do ankiety, wpisujesz kij razy oko swoje: wiek, wagę, wzrost, czy tam siłę i tam można by odpisaą jakie parametry łuku byłyby odpowiednie...
Dobra, idę spaą, głupoty do głowy przychodzą, pozdrawiam Q

Tytuł:
PostNapisane: Pt 05 kwi, 2013 08:12 
Dobór strzał, proszę bardzo.

http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/viewtopic.php?t=59

Jak poczytasz to zobaczysz, że tabelki już istnieją ale jest tyle zmiennych, że każdy przypadek trzeba liczyą indywidualnie i nie ma złotego środka.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 05 kwi, 2013 10:44 

Boullii napisał(a):
Dobór strzał, proszę bardzo.

http://www.forum.arcus-lu...wtopic.php?t=59

Jak poczytasz to zobaczysz, że tabelki już istnieją ale jest tyle zmiennych, że każdy przypadek trzeba liczyą indywidualnie i nie ma złotego środka.

No właśnie o tym pisałem ( szkoda że padło na ciebie ), klikam na linka i nie widzę tabelki tylko dyskusje typu ja robię, tak, a ja tak. Pomyślmy, tabelki istnieją z konkretnymi parametrami odnoście spinu zapisanymi na strzale. Ale my jesteśmy na forum łucznictwa tradycyjnego i nie spotkałem się by ktoś sprzedał mi promienie świerkowe z pieczątką na promieniu odnośnie spinu. A więc po co komuś tabelki dotyczące karbonu, aluminium, włókna węglowego, jeśli strzela naturalnymi i chce sobie sam zrobią strzały? Osiem lat temu miałem ten sam problem i udało mi się go rozwiązaą, ale co się na główkowałem to moje. Ale skutkowało to tym że od ośmiu lat mam już ciężarek i spinometr własnej roboty i wiem że w moim łuku idealny "paradoks" najlepiej uzyskuje się promieniami o ugięciu od 19 do 22 mm na 28 calach ( 8 mm ) przy grocie 100 gran.

Poza tym wszelkie tabelki nie uwzględniają wszystkich parametrów. Ale oczywiście dobrze że w ogóle są...

Ostatnio edytowano Pt 05 kwi, 2013 10:48 przez ŁOWCA, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt 05 kwi, 2013 11:01 
Oj tabelki są, sam podawałem linka.
http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi ... 980.0.html
A świerkowe spinowane i ważone, i opisane dostaniesz od Sylwestra Styrczuli możesz nawet zamówią baryłkowe.
A czy strzała jest karbonowa, aluminiowa, z włókna szklanego czy drewniana - spine to spine i działa tak samo. Może tłumienie jest inne ale to już za łukiem. Ale znowu odbiegamy od tematu i robimy bałagan.

Ostatnio edytowano Pt 05 kwi, 2013 11:33 przez Boullii, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 05 kwi, 2013 11:22 
Administrator

Cytuj:
np. tabeli z rozpisem: długośą, siła łuku, odpowiednie strzały, i właśnie często spotykane przykłady tych łuków i przybią go wielkim gwoździem na samym początku forum

Na samym początku forum jest link do serwisu, a tam jest temat odnośnie doboru strzał.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 05 kwi, 2013 13:06 

Boullii napisał(a):
Oj tabelki są, sam podawałem linka.
http://www.forumlucznicze...ie-t3980.0.html

Jak sam widziałeś musiałeś nieźle się nagimnastykowaą w dalszej dyskusji by ludziskom wytłumaczyą ci i jak, tak dobre są te tabelki :-)
Ale fakt odbiegamy od tematu. Odnośnie strzał to podyskutuje i popytam we właściwym dziale..

Tytuł: Re: Reguły zachowania na forum
PostNapisane: Pn 07 lip, 2014 20:15 

No dobra chłopaki (bo chyba żadna zacna niewiasta się nie wypowiedziała, jeśli tak to z góry przepraszam) przeczytałam te 4 strony Waszych narzekań na młodych i tego co zrobić, aby nie zaśmiecać forum (wiem telegraficzny skrót), ale ja chyba jestem ślepa bo nie widzę (może problemem jest moje -4:)) tego tutoriala i poradników :( Pomysł umarł śmiercią naturalną?

PostNapisane: Pn 07 lip, 2014 22:46 
Moderator

Tak.
Od jakiegoś jednak czasu Will kręci filmy we własnym zakresie i jest tego coraz więcej.

PostNapisane: Wt 08 lip, 2014 01:37 

Ifrit.

Zastanawiam się czy zwróciłaś uwagę na datę wiadomości poprzedzającej twoją. Cześć chłopaków narzekających na tych 4 stronach, już nie zagląda na Arcusa.
Tak czy inaczej, podjęcie lektury tematu pod tytułem „Reguły zachowania na forum” jest czynem chwalebnym, a stąd i jego wykopanie trudno krytykować.

Pomysł przejrzystego ujęcia w jednym miejscu wiedzy dla początkujących nie umarł bynajmniej. Jest wiecznie żywy. Raz po raz pojawia się w różnych miejscach na forum, nie dając jednak póki co oczekiwanych plonów.

Dodatkowo forum (od pewnego już czasu) znajduje się w trudnym okresie przemian, w związku z czym nie wszystko działa najlepiej. Wyszukiwarka na przykład sięga w stosunkowo niedaleką przeszłość.

Zaglądałaś do serwisu wspomnianego przez Creama dwie wiadomości powyżej twojej?
Jest tam kilka porad dla początkujących.
Link znajdziesz w podpisie Creama. Nie znajdziesz go natomiast tam gdzie jego wypowiedź wskazuje (trudny okres przemian).

Ponieważ pośród początkujących łuczników mogą znaleźć się sceptycy (nie żebym Cię posądzał) narzekający, że informacje w serwisie są pobieżne, nie aktualizowane i raczej dla początkujących wytwórców łuków, dorzucę jeszcze dwa źródła informacji nastawione na zaczynających strzelać. Nie zgrzeszę przy tym reklamowaniem konkurencji.
Pierwsze, multimedialne znajdziesz (a gdzieżby indziej) w Karczmie: Seria filmów Instruktarzowych Łukbis i ŁuKram
Drugie ewidentnie z Arcusem powiązane: Blog Łucznictwo tradycyjne

Podsumowując reguły zachowania na forum nie są przesadnie ostre, ładnie jednak postąpi, kto zajrzy pod powyższe adresy zanim zada pytanie. Podobnie warto wpisać poszukiwaną frazę w forumową wyszukiwarkę, choćby po to, żeby z czystym sumieniem twierdzić, że nie zwróciła oczekiwanych wyników.
Zwracam uwagę, że niniejszym nawiązałem w wypowiedzi do tematu dyskusji, co wcale nie jest regułą ortodoksyjnie przestrzeganą.

Vanirze

Rozjaśnij proszę, o jakie filmy Willa się rozchodzi, bo czuję się nieco zdezorientowany.

Ostatnio edytowano Pn 15 wrz, 2014 20:10 przez Jabberwock, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 08 lip, 2014 09:14 
Moderator

Kręcił na razie proste filmy dot. robienia łuków z PCV i bodajże miał film dot robienia elba. Nie liczę prezentujących jego wyroby. Z tego co się orientuję będzie kręcił dalej o różnej tematyce, ale w szczegóły nie będę się zagłębiał, bo nie mogę się wypowiadać w jego imieniu :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]