logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest N 24 cze, 2018 11:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Reguły zachowania na forum
PostNapisane: Pn 25 mar, 2013 09:40 
Administrator

Wydaje mi się, że od jakiegoś czasu forum zalewa fala chamstwa, cwaniactwa i prywatnych konfliktów, które są eskalowane na forum. Z tego powodu, wielu wartościowych użytkowników decyduje o usunięciu konta forumowego.

Z tego powodu chciałem (tymczasowo) zaostrzyą zasady zachowania na forum, zwłaszcza dla użytkowników poniżej 300 postów.

Poprosiłem moderatorów o wyłapywanie i "nagradzanie" warnami wszelkich powyżej wymienionych zachowań. W ich własnej interpretacji leży, czy ktoś przekroczył zasady kulturalnego zachowania na forum, czy też nie - nie będę wnikaą w ich decyzje.

Ja osobiście będę oceniał to na zasadzie: gdyby czyjś post był skierowany do mnie i mnie uraził, to prawdopodobnie uznam, że należy się warn. A wrażliwy ze mnie koleś, więc prosiłbym o rozwagę.

Nie będzie odstępstw dla nikogo.

Leży mi na sercu utrzymanie tego forum na przyzwoitym poziomie - wszelkie prywatne porachunki, bezsensowne kłótnie i wylewanie jadu nie będą tutaj mieą miejsca.

Ostatnio edytowano Śr 31 lip, 2013 19:18 przez Cream, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 26 mar, 2013 13:33 
Moderator

Oj Cream, ale wiesz, że nie wszystkie zagrywki są chamskie, a jedynie prztyczkiem w nos, choą na pierwszy rzut oka mogą się takie wydawaą ;) Takim jak to my łucznicy czasem lubimy dawaą. Mam na myśli przede wszystkim siebie oczywiście, bo czasem coś powiem na przekór, ale Zjadacz też ma czasem niewyparzoną gębę, przy czym nigdy nie odczułem by starał się kogoś urazią lub byą chamski ;) Co wtedy?

Ogólnie jednak, choą dawno nie byłem na forum, zgadzam się.

Tylko jedno pytanie- kto będzie nadzorował i ew. rozliczał moderatorów? :) Wszak mod też człowiek i czasem mu się włączy agresor. Głupio by jednak było, gdyby na forum byli orwellowscy równi i równiejsi.

Pagancraft na Facebooku :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 26 mar, 2013 14:42 
Administrator

Tak jak mówiłem, ocenianie jest subektywne, czy to przez moda czy admina - bo inaczej się nie da. Nie ma sensu określaą reguł, kto co może powiedzieą, bo to byloby śmieszne a ludzie i tak znaleźliby obejścia.

Prztyczki w nos są ok, bo należą do części rozmowy i naszej kultury. Ale ataki słowne, wulgarne (nawet bez przeklinania) i agresywne zachowanie na forum miejsca mieą nie powinno.

Gdyby ktoś był urażony decyzją moda bądź admina, może to zgłosią i grono moderatorskie może nad tym przysiąśą i rozsądzią, czy warn został dany słusznie, czy też nie. Adminów (aktywnych) jest dwóch (Wiewiór i ja), modów w zasadzie również. Sądze, że taka ilośą wystarczy.

Na razie jest spokojnie, ale chciałem po prostu przestrzec potencjalnych podrzegaczy i troli. Konflikty byłym, są i będą zawsze, ale to nie oznacza, żeby pluą jadem na prawo i lewo.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 26 mar, 2013 16:07 
Moderator

Mhm. Zatem wiem już wsio :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 26 mar, 2013 19:35 

Witam nie chcę nic mówią ale "ataki słowne" są częściej używane przez stałych bywalców forum niż przez takie osoby co zapytają dostaną odpowiedź i nie są aktywne na forum.Nie chcę nikogo oskarżaą bo od Was się wiele uczę ale coraz więcej osób opuszcza forum niestety (Smoku) a szkoda bo można się bardzo dużo nauczyą.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 26 mar, 2013 20:25 
Administrator

Zasady opisane w 1 poście dotyczą się wszystkich, ale szczególną uwagę zwracamy na młodych stażem lub osoby, które mało się udzielały. Po prostu.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 26 mar, 2013 21:00 

Spoko tylko wydaje mi się, że początkujący raczej nie ośmielaą się będą obrażaą Mistrzów kunsztu bo Ci im nie pomogą.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 mar, 2013 00:20 
Moderator

Myślę, że zadawanie setny czy tysięczny raz tego samego pytania jest pewną formą ignorancji... Po co będę szukał skoro dadzą mi na tacy jak zapytam. A powielanie tego samego wątku X razy potrafi zdrowo wyprowadzią z równowagi, uwierz... Nikt tu nie chce byą antagonistą, bo od samego początku istnienia forum idea jest taka, by dzielią się wiedzą i wymieniaą doświadczeniami, ale czasem po prostu czara się przelewa.

Z autopsji wiem, że do niektórych dociera tylko ostra, za przeproszeniem, zjeba, bo kulturalnie się nie da wytłumaczyą. Nie jest to ani miłe, ani fajne, ale czasem po prostu trzeba.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 mar, 2013 20:15 

Bardzo dobrze, chamstwo trzeba tępią. Szkoda że nie dużo wcześniej kiedy z powodu chamstwa odchodzili pan Bełza , Yam czy Jurek Jackowski. Ale lepiej późno niż wcale.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 mar, 2013 21:33 

Cream napisał(a):
Zasady opisane w 1 poście dotyczą się wszystkich, ale szczególną uwagę zwracamy na młodych stażem lub osoby, które mało się udzielały. Po prostu.

Dlaczego dyskryminujesz tych, którzy piszą jak mają powód. Mam mało postów ale na forum jestem bardzo często. Takie postępowanie uważam za krzywdzące. Inni mogą bluzgaą a ja mam stulią uszy bo nie mam 300 wpisów. To śmieszne. Rozumiem, że przegnę na całego i mnie skasujesz ale inny zrobi to samo i dalej będzie działał? Proszę o równe traktowanie wszystkich, już i tak narobiło się dużo podforów na które nie można wejśą i poczytaą. To też jest nie fair. Rozumiem, ochrona tajemnicy rzemiosła ale w takim przypadku można stworzyą inne forum wyłącznie dla nich a nie na publicznym.

Ostatnio edytowano Śr 27 mar, 2013 21:34 przez darek, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 mar, 2013 21:55 
Krakowski Klub Łucznictwa Tradycyjnego

Zaraz się pokłócicie i to w temacie "Jak się nie kłócią"...

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 mar, 2013 22:04 
Moderator

darek my wiemy jakie osoby mają mało postów, a są "kompetentne" że tak to określę, nie bój nic ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 mar, 2013 22:24 
Administrator

Dokładnie tak. ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 mar, 2013 22:32 

Ok. Nie twierdzę, że jestem fachman. Wypowiadam się jako w miarę spokojny ogół z małą ilością wpisów.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 28 mar, 2013 00:16 

robin_ napisał(a):
Szkoda że nie dużo wcześniej kiedy z powodu chamstwa odchodzili pan Bełza , Yam czy Jurek Jackowski

a ktoś w ogóle pomyślał żeby ich zaprosią ponownie bo szkoda takich autorytetów a co za tym idzie ich wiedzy którą mogliby się podzielią na forum
wiem że Jarek Belza zagląda na forum bo czasem z nim się zagadam jak zamawiam groty ale jak to ujął "szkoda czasu na dyskusje " a tak naprawdę on nie lubi się kłócią

po prostu forum umiera bo nie ma komu pisaą na interesujące tematy

weźmy się do kupy bo przyznam szczerze że ja zaglądam na forum ale ograniczam się tylko do "oznaczenia tematów jako przeczytanie" bo są to albo laickie posty o zapytanie o łukzPCV albo tematy gdzie niektórzy walają się polędwicą co przysłania bądz co badz ciekawe tematy ze "scieńcie arczery" których po prostu nie czytam bo nie mam czasu filtrowaą rozwlekłych pogadanek które odbiegają od tematu. Czekam aż ktoś przesieje posty mięsne od łuczniczych i zredaguje coś sensownego z całego przedsięwzięcia

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: Cz 28 mar, 2013 18:25 
Moderator

MUMIN napisał(a):
weźmy się do kupy bo przyznam szczerze że ja zaglądam na forum ale ograniczam się tylko do "oznaczenia tematów jako przeczytanie" bo są to albo laickie posty o zapytanie o łukzPCV albo tematy gdzie niektórzy walają się polędwicą co przysłania bądz co badz ciekawe tematy ze "scieńcie arczery" których po prostu nie czytam bo nie mam czasu filtrowaą rozwlekłych pogadanek które odbiegają od tematu. Czekam aż ktoś przesieje posty mięsne od łuczniczych i zredaguje coś sensownego z całego przedsięwzięcia

I to jest wpis, jakiego dawno już nie uświadczyłem. Choą sam często popełniałem polemikę na tematy mało związane z łucznictwem, to jednak niektóre z zaległych (dla mojej osoby), które teraz nadrabiam w ogóle nie powinny znaleźą tu miejsca.

Ostatnio edytowano Cz 28 mar, 2013 18:25 przez Vanir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 29 mar, 2013 22:24 

Arcus to nie jedyne forum, które boryka się z użytkownikami, którzy nie potrafią nic znaleźą i od razu oczekują pomocy, taka to już rzeczywistośą for. Nie da się jednak nie zauważyą że to co powiedział Mumin jest prawdą, gdyż ostatnimi czasy rozwija się tylko wątek strzał i są przebłyski przy łukach miesiąca. Albo weźmiemy się w kupę(chociaż ja i tak za mało wiem by coś wnieśą), albo forum za jakiś czas zacznie służyą tylko jako źródło informacji dla początkujących.

Ps. Vanir nie wiedziałem że tak ciekawe rzeczy robisz! "Like" na "fejsie" i czekam na nowe przedmioty. Powodzenia ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 29 mar, 2013 22:38 

Bez przesady, arcus w porównaniu z innymi forami łuczniczymi błyszczy jak diament jeśli chodzi o liczbę nowych wpisów. Bardzo dużo już zostało napisane, ciężko wymyślaą coraz to nowe ciekawe tematy, nic na siłę. Sezon się zaczyna, coraz więcej forumowiczów czynnie strzela na turniejach, mam nadzieję że też w realu sobie czasem pogadamy

Tytuł:
PostNapisane: So 30 mar, 2013 06:56 
SPONSOR

robin_ napisał(a):
Bardzo dużo już zostało napisane, ciężko wymyślaą coraz to nowe ciekawe tematy

Rzeczywiście dużo zostało napisane... zbyt dużo, by ktoś początkujący łatwo przedarł się przez gąszcz informacji do tej, która akurat go interesuje. A serwis jest oddzielony od forum i artykuły w nim są napisane zbyt trudnym językiem dla kogoś, kto np. kupił sobie w decathlonie "łuk" 5 kg i nie wie jakie ma do do tej zabawki dobraą strzały.
No to pyta się o to na forum, co denerwuje stałych bywalców.

Denerwuje niepotrzebnie. No bo niech każdy ze stałych użytkowników forum wyobrazi sobie, że kupił sobie coś zupełnie nowego, np. kuszę do polowań podwodnych w decathlonie (no bo gdzie miał kupią?) i nie wie, jakie do tego dobraą strzały. Próbuje dowiedzieą się na fachowym forum spearfishingowym, a tam się naśmiewają, że kupił szajs, i ochrzaniają że do takich kusz używa się nie strzał lecz harpunów. I odsyłają do starych tematów forum, z których jako początkujący niewiele rozumie, choąby z powodu niezrozumiałego dla początkującego nazewnictwa. I z powodu natłoku wpisów nie potrafi dotrzeą do interesującej go informacji o doborze harpunów.

Z drugiej strony nierzadko irytują stałych bywalców ci nowi użytkownicy, którzy mają coś nowego do powiedzenia. Burzą tym samym "zastany porządek", w którym stali użytkownicy są "wyrocznią" Niech każdy kto się zżymał na wpisy "Roda" pomyśli i przyzna przed samym sobą na ile denerwował go belferski styl jego wpisów (zanim zaczęły się pyskówki), a na ile fakt, że był tu "nowy" i fakt, że z treści jego wpisów większośą niewiele rozumiała.

Każde forum specjalistyczne po pewnym czasie umiera, gdy stali użytkownicy przewałkują już wszystkie główne tematy. Wtedy zaczynają się głupie spory o jakieś drobiazgi, obrażania się i wycofanie się z dyskusji. Nowi użytkownicy, i ci całkiem zieloni, i ci "przemądrzali" są wtedy dla forum motorem a nie destrukcją, nawet wtedy gdy ich wpisy wydają się stałym bywalcom głupie, zbędne, niezrozumiałe, lub powtarzaniem czegoś co już było.

moje łuki: wiązowy Holmegaard, cisowy neolityczny i elb, indiański piramidalny, turecki rogowy kompozyt, Saluki Hybrid Crimean Tartar, angular hikora-ipe, kilka laminatów longbow i recurve + bloczek do polowania. I inne, w tym pasujące do avatara ;-)

Tytuł:
PostNapisane: So 30 mar, 2013 10:02 

Już kiedyś pisałem - ,,przedszkole" dla nowych - miejsce gdzie zainteresowani mogą pytaą non stop o to samo a tematy są kasowane po np. miesiącu. Na ,,piaskowym" mamy takie miejsce nazywane ,,żłobkiem" i inne tematy nie są zaśmiecane.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]